Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

felicitari ita2v!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ita2v sa stii ca noi stam mai mult pe fb si de aia e asa slabuta activitatea pe aici. daca ai cont si vrei sa ni te alaturi spune si-ti trimit PM cu numele meu de pe fb si ma poti adauga la prieteni ca apoi sa te bag in grupul mamicilor sau imi poti trimite tu PM cu numele contului tau de fb si te adaug eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

Da monna am cont asa ca astept pm tau si ne conversam acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

ita2v -Ma bucur mult pt. pasii fetitei tale, felicitari! Sa vezi ce-o sa va mai distrati de acum inainte :),O sa fie super incantata de noua descoperire ( chiar daca o sa mai si cada/loveasca).
Eu ma gandeam ca nu mai are nimeni chef sa scrie aici...apoi am vazut ca FB e ''locul de intalnire''. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

Adi chiar daca se converseaza pe fac tot aici vom fi .Eu voi posta toate intamplarile aici asa macar le avem pentru a le privi peste cativa ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

a_d_i iti trimit si tie PM daca vrei sa vii pe fb , eu ma gandeam ca tu stii ca ne-am mutat acolo. activeaza-ti PM si-ti trimit si tie mesaj cu numele meu si te adaug in grup sau asa cum i-am zis si lui ita2v poti sa-mi trimiti tu PM si te adaug eu dupa.
ita2v te-am adaugat la prieteni, dupa ce dai accept te adaug in grup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:


hello, hello! bine v-am regasit!
ne mai tineti minte?
nici nu stiu cu ce sa incep, de cand nu am mai intrat pe aici.... au curs zile de nastere, petreceri... sper ca sunteti sanatosi cu totii, si mamici si strengarei
despre noi... Elena nu merge inca, doar cand se tine de mobila si de patut, si asta numai daca are un interes foarte mare, ca de exemplu telefonul, telecomanda sau vreo jucarie la care vrea sa ajunga; merge insa de-a busilea de mama-mama si de obicei la prize, cabluri, papuci si altele asemenea
la 11 luni avea 9,910 kg si 78-79 cm; acum am trecut de 10 kg

eu am revenit la lucru de la 1 martie si am intrat in focuri; ma chinui sa sparg usa la finalul programului pentru a mai apuca o ora, o ora jumate de stat cu Elena; sunt dimineti in care daca nu se trezeste pana plec eu (in jur de 7), nu o vad
am avut chiar si o deplasare si de duminica pana vineri dupa amiaza nu am vazut-o; in timpul zilei era ok, luandu-ma cu treaba nu ma gandeam prea mult la ea, dar seara, in camera de hotel, mi se facea un dor... si nu puteam decat sa pup poza de pe telefon; iar de acasa mi se mai spunea ca era trista si abia puteau sa-i smulga un zambet... ; nu stiu daca va puteti inchipui cau cata bucurie m-a intampinat, cum toata seara de vineri a stat cu ochii pe mine; chiar si cand am mers la culcare, se intorcea pe o parte sa se culce, apoi se intorcea spre mine sa vada daca sunt acolo... pana la urma am adormit-o in brate, cantandu-i si mai ca nu-mi venea sa mai plec de langa ea. A fost pentru prima data cand am fost departe de ea atata timp.
sunt inca in perioada de acomodare si parca intr-un vartej: plec dimineata la 7, trag tare incercand sa-mi fac toata treaba in cele 8 ore, evident ca nu intotdeauna reusesc, fug acasa, iar dupa ce o culc pe Elena abia de mai rezist o ora; noroc cu soacra-mea ca ma ajuta la treburile casei, ca altfel in weekend ar trebui sa stau de ele, iar eu vreau pe cat posibil ca sfarsitul de saptamana sa-i fie dedicat Elenei; abia acum inteleg cat de mult conteaza sa ai un ajutor si imi scot palaria in fata tuturor celor care se descurca singure, multe dintre voi chiar si cu 2 copii
cand eram inca acasa, ma apasau rutina si lipsa de provocari intelectuale; acum am activitate, provocari la greu, dar sunt inca in cautarea echilibrului necesar unei "working mom"

atat, momentan, am profitat de zapada de afara si azi lucrez de acasa, altfel n-as fi reusit sa intru; sa mai spun ca nu ma trage ata deloc la treaba cand stiu ca Elena e jos si o mai si aud gangurind?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

La muti ani emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

la multi ani mihaita si o frumoasa petrecere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

stefan si multa fericire

Mergi la inceput