infierea

infierea | Autor: remusp

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Eu si sotia mea am dori sa infiem un copil dar din cate ni sa spus tb sa avem fiecare salariul net 1500, eu am sal minim pe econnomie iar sotia il are mai mare.
Intrebarea mea este se pot depune actele daca unul dintre noi are sal min pe economie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Bine ai venit ,sfatul meu e sa intri la sctiunea "Adoptii "acolo o sa gasesti muuulte informaii despre cei care urmeaza sa devina parinti si despre cei care sintem deja parinti adoptivi.
Despre o suma exacta eu personal nu stiam care este suma minima,mie mi sa cerut sa duc o declaratie cu venitul meu si al sotului.
Pare ca a fost ok.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusp spune:

Am fost impreuna cu sotia la dgasp de care apartin si ni sa comunicat ca tb neaparat sa avem 1500 net, dar eu personal cunosc un cuplu care este din Calarasi si unul dintre soti are sal min pe economie; sunandu-le celor de la dgasp de cazul respectiv mi-au spus ca sunt alte legi; cum sunt alte legi? nu suntem in aceiasi tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Aceeasi Marie cu alta palarie ,fiecare judet aplica legea cum o intelege sau cum crede de cuvinta,din pacate.
Drumul e lung cu multe obstacole ,trebuie sa gasiti puterea sufleteasca sa va ambitionati si pregatiti moral,multa multa , rabdare ,diplomatie pt.ca la sfirsitul drumului o sa va astepte FERICIRE,dupa care o sa uitati tot drumul parcurs pe o strada neobisnuita.
Stii cum e cind mergi pe autostrada e bine sa ai Ferrari cind mergi pe munte e bine sa ai SUV, asta era numai o paranteza pt.a evita multe neprevazute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remusp spune:

Iti multumesc pentru sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Eu am inteles ca nu au voie sa puna conditii referitoare la salariu. Contactati un avocat sau un ONG care va poate ajuta.

Mergi la inceput