Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #4#

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

A facut azi febra 38. I-am pus paracetamol in fundulet. Nu a marait , nu a plans dar era foarte palid. A scazut febra. sper sa nu mai creasca. In rest veselie cu tichie. A descoperit manutele si le roade de zor. Vorbeste o gramada. El stie ce zice. Dimineata ma trezesc in gangureala lui si cand ma vede rade zgomotos. A invatat ca e mai usor sa se intoarca de pe burtica pe spate decat sa isi tina capul ridicat , asa ca il ridica, il lasa pe o parte, se impinge in manuta si in picior si se intoarce. Puturosel si smecher. Mor de atata drag!!!

Madalina, condoleante! Imi pare rau pt pierderea suferita

Fetelor, multumesc pt raspunsuri. M-ati linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Si Nadia a facut un pic febra de la vaccin. Acum are 38 dar daca nu depaseste 38,5 nu-i dau paracetamol. Am primit de la pediatra un supozitor de paracetamol de 0,75 mg in caz ca-i creste prea tare temperatura.
Are 4,810 kg dar lungimea nu o stiu ca nu a masurat-o. Era cam haotic azi la cabinet pentru ca nu le mergea sistemul la computer. Nici reteta pentru urmatorul vaccin Rotarix nu a putut sa-mi dea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:



CAPITOL NOU



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Dragele mele, va multumesc din suflet pentru urarile de ziua mea. Sa dea Dumnezeu ca toate sa se indeplineasca.
Madalina, condoleante pentru tatal tau, e tare greu pentru tine zilele acestea.
Cristina, bine ai venit.
Am vazut ca vorbeati de reactii la vaccin. Achim a facut febra 38 si i-am dat Eferalgan la indicatiile medicului pediatru. Doua zile a fost usor agitat insa nimic ingrijorator.
A trecut si botezul, a trecut si mastita, a trecut si laptele si a apus si epoca pompei!
Da, dupa doua zile de chin si febra teribila, a venit si ziua botezului cand, slava domnului, febra a trecut. Aveam doar doi sani ca pietrele de tari si foarte durerosi intrucat dupa ce am luat Dostinex pentru oprirea lactatiei nu am mai avut voie sa folosesc pompa si, marturisesc ca a fost tare dureros. Deci am fost usor indispusa insa faptul ca nu mai aveam febra a fost deja un mare pas inainte.
Botezul a fost ok, piticul a plans si s-a agitat motiv pentru care l-am dus acasa dupa ceremonie si eu m-am intors la restaurant unde am petrecut cateva ore intr-un cerc restrans de prieteni si membri ai familiei.
Sunt multumita ca totul a trecut cu bine, inclusiv oprirea lactatiei pare a fi pe drumul cel bun, sper ca si psihic sa fiu mai bine intrucat m-a afectat ceva despartirea de pompa cea de toate zilele si toate noptile.
Va pup cu drag.



Mergi la inceput