LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uff am si eu mintea putin mai limpede si putina liniste....a fost haos azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy incearca sa o faci pe anastasia sa doarma la pranz. este micuta si are nevoie de somnul de pranz. pune te in pat langa ea si pana la urma adoarme. bine eu am fost intotdeauna adepta orarului de somn respectat cu mare strictete. la noi foarte rar si cu mici exceptii sa intampla sa fie trecut de ora 13 (maxim 13.30) si Lucas sa nu doarma.totul tine de rutina, obisnuinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

I doarme din nou...

madutza- hotel olipmia, evident, langa 23 august

bb_yasmi- zimbeste, ca si maine e o zi

Ma bag la gatit, chiftelute coapte la cuptor, ......asa, sa fie ptr maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nuu catank ca maine sunt la gradi copii merg sa vad si eu pozele voastre!

vreau sa va arat o poza, care pe mine m a lasat cu gura cascata pt prima data cand am aterizat la Palermo. pista este la poalele muntelui, pe o fasie mica intre mare si munte am avut atunci niste emotii...nu intelegeam incotro merge avionul in munte sau in mare ma gandeam ca poate era hidroavion :p
edit: in poza, varful acela micut intre mare si poalele muntelui este inceputul pistei...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cami nu era vorba ca ai zis ceva impotriva. Eu am zis ca am tot ce imi trebuie in orasul meu, de aia nu duc nici dorul capitalei si nu vreau nici in alt oras. Asta e la urma urmei , ca daca orasul Constanta ar fi avut mai multe oportunitati care pentru tine erau importante, nu te-ar mai fi interesat Bucurestiul. Plus ca mai este inca o chestie: anii de studentie nu se uita si de aia ti drag Bucurestiul, asa e fiecare cum simte.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

de ieri stau fara net si tv.de abia azi astia de la Romtelecom au rezolvat problemele...... noroc cu telefoanele astea dar nu e ca si un laptop :)

miau iesit ieri toate analizele. in concluzie am o usoara anemie pt care iar fier acum pe ultima suta de metri. Ce ma ingrijoreaza cel mai tare este ca am TSH 0,01 . am vrut sa ma duc ieri la un endocrinolog la regina maria unde am abonament insa nu era nimeni disponibil asa ca astept pana maine sa vad ce imi spune ginecologul.
Maine sper sa imi spuna si data nasterii. Am facut si consultul preanestezic si nu ar fi probleme cu rahi0anestezia

fetelor la noi a inceput perioada NU NU.Orice e NU NU schimbat,pieptanat,facut la olita...chit ca uneori e DA, ea tot NUUUU NUUUUUU.

TEEA vrei apa? NUUUUUUU apoi ia canuta si bea de rupe.

Acum sa va spun si cate ceva din cap papica bun ca tot eu am inceput si nu am terminat
ieri am papat supa cu taiei si ardei umpluti
azi tot supa cu taitei si mazare cu pui
sapt asta am mai avut in meniu asa: ciorba de perisoare, piept de pui la gratar cu piure, brocoli tras in nunt si usturoi, fasole verde, cartofi prajiti :)
dimineata mancam: cerele cu lapte **si pt bebei mici..adica din alea cae se fac pasta cu lapte, dar si cherios,cini minis sau musli cu lapte**, paine cu philadelphia/almette, uneori si cu ceva piept de pui, rosii cu branza si paine

seara: iaurt simplu, cu biscuiti, cu fructe si de obicei ce mai mancam si noi.

mananaca la greu struguri, mandarine, merisoare, stafide.


cami: nasoala veste insa te rog sa nu te panichezi. traim totusi in sec 21 si tb sa fii optimista.te pup cu drag



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Alexina cam mic TSH-ul. Consulta un endocrinolog.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Alexina cam mic TSH-ul. Consulta un endocrinolog.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s



stiu stiu. dar oare acum pe ultima suta de metri se mai faCE ceva? cred ca tb investigat mai bine in afara sarcinii. ma duc oricum

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, ai fost cu iasmina la eco? ce au spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alexina- ma bucur ca esti ok, mai putin una din analize. Tine aproape de medic si vezi ce si cum, nu neglija.Multam de idei pt papa.

eu astept sa se coaca chiftelutele, ca dehhh, azi cine a tras mita de coada..dar alaturi de un vin negrrrruuu...si singura. Cand eram gravi mai savuram ceva alcool de una singura fara sot...dehhh, daca nu-i acasa....
Cert este ca va fi iar noapte alba..asa patesc mereu

Trebuie sa va marturisesc ce am pe suflet!

Mergi la inceput