ajutor mamicilor care au experienta

ajutor mamicilor care au experienta | Autor: dalinda

Link direct la acest mesaj

Buna mamicilor sunt noua pe acest forum si am nevoie mare de ajutorul dumneavoastra eu sunt Basarabeanca casatorita sot Roman am doi copii gemeni de 3 ani .umbla la camin mam trezit intr-o zi ca sunt chemata la directoare am fost certata fara explicati ca nus lacuta ei ca nu comunic ,si cica imi scoate copii din camin am rugato implorato si ma lasat alta saptamana iar ma chemat ca nui place cum ma exprim am zis ca eu de aia nam vb ca nu stiu sa vorbesc corect fara greseli romana si cica nu mai vrea copilu sa mai frecventeze caminu am fost data din camin afara cu colii ca si niste caini.platile caminului am platit pt amandoi suma intreaga fara intirzieri deci numi pot imagina care e motivul real de nu ne mai vrea eu vreau sa fac dreptate mam decis sa nui mai duc la caminul dumneaei dar sai dau ceva lectii ca sa nu mai faca si cu alti copii asa in bataie de joc va rog sami dati idei ca sa ii pot da lectii.cu respect

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Buna,

Nu are absolut nici un motiv sa te dea afara. Faptul ca nu vorbesti bine limba romana iar nu poate fi un motiv in nici una din scolile sau institutiile din aceasta tara.
Daca are motive intemeieate de ingrijorare referitoare la felul in care comunici cu copilul tau, poate cel mult sa anunte directia de Asistenta Sociala.
Faptul ca ti-a exclus copilul e un abuz. Ar trebui reclamata la Inspectorat. Caminul e deci o gradinita de stat sau privata?

Oricum ar fi, daca doar astea sunt motivele excluderii, sunt neintemeiate. Eu oricum nu am auzit in viata mea de cineva dat afara din gradinita. Avertizat doar pentru neplata, dar nu dat afara.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Mie chiar nu-mi vine sa cred ca motivul este ca tu esti basarabeanca. Si eu cunosc o femeie basarabeanca, este super ok, mai mult este si invatatoare.

Nu cumva sunt alte dedesubturi la povestea voastra?

Mergi la inceput