Remodelare corporala

Remodelare corporala | Autor: megbeng

Link direct la acest mesaj

A incercat cineva dintre tehnicile de remodelasre corporala vacuumul? Sau vacuum plus drenaj limfatic? Ati obtinut si reusit sa mentineti silueta promisa?



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7" target="_blank">me1!!!
Ce mai povesteste Ana...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Da, eu am fost la vacuum si am fost tare multumita de rezultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Si eu. Recent chiar. Dar nu vacuum... am combinat altele incluzand drenajul limfatic. Au facut treaba da. Adica nu mai am celulita, mi-e si mie super drag de carnea mea tare. S-a compactat, s-a adunat. Plus ca bagand bani in tratamente am devenit, fara sa imi propun, mai atenta la micile abuzuri si gustari stupide dintre mese.
Depinde desigur si de ce grad de celulita ai si de cat de mare e surplusul. Dar rezultate sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

drenajul limfatic se face prin masaj manual, sau sunt tot aparate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Aparate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Eleni, ai facut cumva Starvac? poti sa dai mai multe detalii, te rog? ma tenteaza un tratament de-asta complex de slabire si remodelare la o clinica unde am fost recent la epilare definitiva IPL.Dar mi se pare scumput, si stau in dubii....dar pentru rezultate super, chiar merita pretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am facut vacuum, utrasunete, drenaj limfatic (cu aparate, ca se poate face si masaj manual) si n-as putea spune ca au fost rezultate spectaculoase; am slabit un pic, dar asta pt ca oricum tineam si dieta, incercam si un pic de miscare
celulita f multa nu aveam si nu am, deci nu stiu ce sa spui

vezi ca sunt multe oferte pe diverse site-uri si le gasesti si la preturi rezonabile, gen 200-300 lei pe 10 sedinte de ultrasunete+drenaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

supermami, te tin si eu la curent cu rezultatele :)



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii%20editia%202&page=7" target="_blank">me1!!!
Ce mai povesteste Ana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Nu, Starvac nu am facut.
Practic, in termeni concreti situatia e asa la mine: am 1,72 si 65 de kg. Nu mi-am propus sa slabesc dupa interventiile astea, stiam ca slabesc daca tin si ceva dieta, nu stau ca vaca si muncesc aparatele.
Dar s-a compactat carnea pe mine, s-a intarit posteriorul, stau altfel pantalonii (lucru afirmat de oameni care nu stiau ca fac ceva tratamente). Chiar si-a facut treaba. Celulita a plecat... ma scuzati de afirmatie dar ... mi-e drag de mine cand umblu in chiloti prin casa. Nah, am zis-o!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Sa va spun si eu.

Am facut la vreo 4 luni dupa nastere urmatoarele:

tunel ELS 18, vacuum ,cavitatie cu UltraLipo, capsula, drenaj,impachetari.
Astea toate pe termen destul de lung,vreo 3 luni asa, prinsesem o promotie tare de tot, eram in crestere bebeu, deci toate conditiile.

Nu am slabit nici macar 100gr, nici macar 1 cm de pe undeva, nici un strop de celulita n-a disparut de pe burtoi/posterior.

La mine, pana n-am facut foamea dukan si n-am slabit, nimic pe lume n-a avut efect.

Am 1,67 si 61 de kile (dupe dukan aveam 58 de kile, dar fuse si se duse).

Asa ca, parerea mea e ca ceva ceva fac astea (mai mult pe la psihic) pe un corp DEJA oarecum tonifiat, cu celulita putintica, cu ceva sport, dieta. (cred ca sportul si dieta sunt de-ajuns).
Adica pe bunoace le face si mai bunoace, pe astea ca mine, mai celuloase asa...cre'ca doar cutitul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monyk spune:

Buna,


As dori sa stiu daca a facut cineva asa proceduri de remodelare corporala cu succes, in Constanta.

Va multumesc, Monyk

Mergi la inceput