Bine v-am gasit!

Bine v-am gasit! | Autor: AURA-POPA

Link direct la acest mesaj

Buna seara ,DC!Numele meu este Aura si sunt mamica unei fetite de 6 ani. Forumul il citesc de cand eram insarcinata cu Alexandra si am invatat sa-i fiu mama aici pe DC unde am gasit raspunsuri/pareri despre problemele care ma framantau in diferite perioade.
Desi nu am scris deloc atatia ani(am avut cateva tentative de inregistrare esuate ...nu stiu ce faceam gresit...)indrasnesc sa va cer ajutorul acum: sunt invatatoare(pana anul asta,educatoare) si in scoala/gradinita in care lucrez ne confruntam cu o situatie de-a dreptul disperata. Este vb. de Cosmina o fetita blonda de 6 ani (ii va implini in martie)care are nevoie mare de noi toti ca sa poata trai. A fost diagnosticata zilele trecute cu o tumora in regiunea discului intravertebral T1-T2 pana la bulbul rahidian si are nevoie de o operatie realizabila doar in Germania(60 000 de euro). Vestea ne-a cutremurat pe toti,noi de la colege ,de la parintii ai caror copii ne sunt elevi am strans o suma de bani dar...Am apelat la toate cunostintele pe care le avem ,la biserica,la firme dar sunt bani multi pe care numai impreuna ii putem aduna.Am mediatizat cazul si pe Facebook(Aurelia Popa). Nu vreau sa fiu insistenta sau impertinenta de la prima postare pe forum dar noi toti vrem sa se faca bine Cosmina... Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Buna Aura,
Bine ai venit, in randul celor care scriu :)

Citeste la forumul umanitar (aici http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59&nm=Ajutor-umanitar) cum poti propune un caz si, daca avem hartiile cerute, putem face o actiune DC. Totul este sa te implicit si tu si sa ajuti activ cu coordonarea actiunii. Minunile se fac cu ajutorul comunitatii, prin implicare si suflet mult.





Mergi la inceput