Gradinita Rita W(V)agner informatii, va rog mult

Gradinita Rita W(V)agner informatii, va rog mult | Autor: Elfishorella

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor,

Daca m-ati putea ajuta v-as ramane tare recunoscatoare. Am auzit acum o luna de la cineva care nu m-a lamurit pe deplin despre o gradinita situata undeva prin zona Baneasa, Pipera, Aviatiei (Sector 1, oricum)care s-ar numi Rita W(V)agner. Nu stiu daca se scrie astfel,am incercat toate posibilitatile de cautare pe google dar fara sorti de izbanda. Tot ce stiu despre aceasta gradinita este ca ar fi cu predare in limba germana, ca are program prelungit, 7 - 18:00 si ca ar costa 350 de lei/luna. Va rog din suflet, daca aveti orice fel de detalii despre aceasta gradinita, mi-ati fi de mare, mare folos!
Va multumesc mult tuturor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Cred ca ai auzit de scoala-liceu Ita Wegman. Unde chiria este de ~ 90e/luna.
Dar nu stiam ca au si gradinita....
Au SI predare in limba germana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Locatia ei este www.ita-wegman.ro/old/contact.php" target="_blank">AICI
Ar fi fost frumos sa aiba si gradinita...
Este de stat, dar functioneaza intr-un spatiu inchiriat, asa ca se plateste chirie, 900 euro/an scolar/copil.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfishorella spune:

Va multumesc foarte, foarte mult!
Cred ca despre asta a fost vorba, fetitele fiind la clasa pregatitoare sau chiar clasa I. O sa ma interesez sa vad daca au cumva si gradinita.
Va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Te-as ruga sa revii cu amanunte. O am si eu in vedere pentru pregatitoare. Daca ar face din toamna si gradinita ar fi raiulpe pamant pentru mine, ca altfel ar insemna sa traversez Bucurestiul intre gradi si scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfishorella spune:

Da, voi reveni cu amanunte imediat ce voi ajunge sa vizitez macar sediul. Din pacate, fetita mea nu stie boaba de germana, abia daca stie sa numere pana la 10, cateva cuvinte si sa raspunda la cum o cheama in engleza. Si are deja peste 4 ani. Sincer nu cred ca mi-o mai primeste nicaieri la vreo gradinita cu predare in limba germana...Dar voi vizita sediul Ita Wegman si va anunt daca au sau nu gradinita. Problema este cu serviciul, ca e greu sa-mi iau si o zi libera!
Cu drag,
Elfi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfishorella spune:

Am promis ca revin cu detalii. Am dat telefon. Nu am reusit sa ajung pana acolo. Nu au gradinita. E doar scoala particulara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Nu e particulara, e de stat. Se plateste chiria spatiului.

Mergi la inceput