Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

Doamne, Ramona, ce nebuna! Doamne fereste, mi s-au taiat picioarele, saracul copil... ma tot gandesc ca putea sa i se intample asta lui Stefan.
sa ne fereasca Dumnezeu de asemenea oameni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neaatza, mamici dragi!

Ramona, m-a dereglat la bibilica video-ul, dar multumim de semnalul de alarma. Aseara nu puteam sa adorm, ma tot gandeam la bietul copilas si ma trecea un junghi tare in stomac... imi tot ziceam ca acum copilasul e bine, dar sunt atatia copii chinuiti.

Oricum, dinainte eram de parere ca nu-mi las copilul cu un strain, pt ca-l doare undeva de el si poate mai e si un maniac care mi-l terorizeaza de asta am optat pt concediu de 2 ani, chiar daca primesc mai putini banuti. avem norocul ca ne descurcam cu banii asa, desi nu ne-am permis sa-i luam lui Matei cate as fi vrut, dar are ce-i trebuie.

Apropo, ca veni vorba de economii, i-am gasit lui Matei un carut super cu doar 250 lei. E exact ce-mi trebuia, e usor (ca sa ma descurc singura cu caratul), are spatar cu 3 pozitii, arata dragut, huse pe gri cu desene portocalii. Acum, sper sa fie si trainic. L-am gasit intr-un magazinas de pe centrul alexandriei.

Olivia, n-am intrat ierri, asa ca-ti zic acum la multe lunite fericite Mayei! Catpapa Maya dupa baita! Pai de asta doarme ea bine, sper sa o tineti tot asa!

Gabi, sper ca s-a linistit Stefanutz! off, e tare greu can par asa speriati. Mate plange asa prin somn seara, il iau in brate si-i soptesc ca e mamica lang el.

Matei a inceput sa raspunda la nume! Adica intoarce capul in directia in care-si aude numele, la alte cuvinte nu reactioneaza asa

Ma solicita brotacul, revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

L-am adormit pe brotac, era treaz de la 6. Aseara i-am dat juma de plic de plantexan dupa baita, care are efect impotriva balonarii si a gazelor si cica ar linisti somnul bebelusilor. Faza e ca Matei n-a dormit prea bine in ultimele nopti, la san se foia, isi incorda burtica, mai dadea cate un part. Sotului, care doarme cu noi, i-am mai solicitat ajutorul, ca nu mai rezist, la 4 dimi sunt terminata, nu mai pot sa-l legan ca sa-l adorm, parca are o suta de tone. Asa ca sotul a luat si el initiativa, a mers la farmacie, a descris situatia si ne-a recomandat plantexan. Voi ati mai utilizat? Eu am observat ceva imbunatatiri, sa vedem daca tin. A dormit de la 21.20 pana la 2 noaptea, apoi trezire la 3, la 4.40 si 6. Dar mi-a placut ca nici macar n-a scancit, deschidea ochisorii si se intindea si scotea asa un sunet satisfacut. Spre dimi a dat o groaza de parturi afara :)) si a facut si kk. Sper ca s-a mai usurat si el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Neata fetelor.Eu tot ca gandul la bebelusul acela am stat.Toata noaptea.Off

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

buna dimineata,
la ora 07 trezirea finala, acum 15 i-am dat mancare cu gandul ca sigur adoarme si dorm si eu pe langa el. TEAPA!!! nu are chef sa adoarma, isi baga pumnii in gura pana isi face greata, pedaleaza la greu si chiuie . Aseara a mancat la ora 21 dar a adormit numai la 22. Treziri: 01,15;04,20;06 si final 07 .

Papelusca eu cred ca se pot sterge mailurile alea, am vrut sa le sterg si eu dar am zis ca poate le citeste cineva. DIn cauza lor pierdem din ochi alte mailuri care chiar sunt intersante. Ce ziceti dragi mamici, le stergem?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Stella, asa un carut sport am si eu, cu spatarul in 3 pozitii si e trainic. L-am avut la ANa, Daria si cumnata mea l-a folosti la 2 fetite. Am fost ferm convinsa ca e oale si ulcele dar sapt trecuta mi l-a adus. L-am spalat si e numai bun de folosit. De fapt fiind convinsa ca e de mult aruncat, am aruncat si eu chestia aia de deasupra care ii tine umbra, dar trebuie sa gasesc eu o umbreluta prin magazin sa adaptez cumva.
sa stii ca si eu am optat pentru 2 ani pentru ca si fetele au nevoie de mine. Cu ele, cand erau mici, m-a ajutat mama. Nu se compara mama cu bona . Recunonsc, faptul ca fetele au vorbit repede si corect i se datoreaza mamei mele, ea a vorbit cu ele non stop, cand gatea le spunea ce face acolo, le invata poezii. Saraca de ea, cu noi nu a avut timp ca asa au fost vremurile dar si-a scos parleala cu nepotii. Mama acum e ingrijorata ca am optat pentru 2 ani ca se gandeste ca nu voi mai fi primita la servici dupa atata timp si imi tot spune ca ea poate sta cu P daca e nevoie .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Hello fete dragi,

am o noapte ok, fara febra, acum are 37,6 si doarme la san saracutul

Vreau si eu parola la contul gmail.Multumesc

La multe luni si la multi ani cu intarziere MAYA !!! Sa cresti mare, isteata si sanatoasa ca frumoasa esti.
O zi perfecta sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Merci Stellutz si Norma
Norma, nu ai PM activat

Si eu vroiam sa sterg mesajele alea

Stellutz, n-am auzit de medicamentul ala, nu stiu sa-ti zic.
Pitica a avut 3 treziru, finala la 9.10, dar eu m-am culcat tarziu, pe la 2 si ma simt cam faultata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Cum activez PM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:


Norma, in stanga sus sub poza ta dai pe mesaje private, apoi in dreapta sus o sa apara optiuni, si dupaia bifezi prima optiune 'activeaza..'.

Mergi la inceput