Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Papelusca, sincer nu fac nimic bun Eu incerc sa nu mai pap dulce, dl Pinguin zice si el la fel. Probabil, pe seara, m-as risca la niste mere coapte cu scortisoara. AM mai facut acum o saptamana si au iesit minunat de bune Ma uitam la www.davidlebovitz.com/2009/11/how-to-make-poached-pears/" target="_blank">reteta asta cu pere, dar imi lipsesc condimentele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
pupam sarbatoritii zilei!!!!

gabi merci de raspuns! dar tot nu stiu cum sa continui...stiu ca baza e laptele, totusi cand diversifici o masa ajungi treptat sa inlocuiesti masa de lapte cu alimente...eu ii dau acuma putin piure de cereale cu lapte, iar apoi completez cu lapte...ma gandeam sa tot cresc cantitatea piureului pana inlocuiesc laptele complet cu piure...dar nu stiu daca procedez bine...e ok asa sau trebuie la cateva zile sa introduc alt tip de cereale?
anda am vazut ca tu dai cereale..cum procedezi?
kytana eu mananc orice, mai putin varza si fasole..

david mi s-o culcat aseara pe la 10,30 si s-o trezit la 3,30..i-am pus suzi sa nu planga pana fac laptele si a adormit..s-a trezit la 4 si a papat, eu intre timp m-am muls...n-a mai stat treaz, a adormit la loc...s-a trezit apoi la 7,30...acuma sta-n patut si asculta muzica... a adormit putin dupa ce-a mancat, dar mi-a sunat o baba la interfon si mi l-a trezit...
pupici
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Bine ca n-am adormit cu ea, ca a dormit doar 30 min. Mai mult ma enervam.
Fata asta nu mai vrea deloc singura! Am zis sa fac si eu ceva de papa, in 5 min a inceput sa planga. Am luat-o lg mine in scaunul de masina, n-a rezistat nici in ala mai mult. Acu' iar suge, ca deh, trecuse o ora de la ultima masa #128527;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

papacioasa maya! e-ndragostita de tzitzi ...
david nu prea mananca...la 7 dimineata aveam 120 lm, a papat doar jumate...acuma i-am facut iar 120ml, a papat doar 70ml...si altadata rupe 180ml!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

Va invit cu intarziere, caci m-am apucat de papica, in casuta noua, unde vom vorbi din ce in ce mai mult despre papica boboceilor. Abia astept!

Va pup,

Iuli

Mergi la inceput