sunt in panica

sunt in panica | Autor: sandyfloryna

Link direct la acest mesaj

cine stie daca greturile pot aparea si la 24 de ore de cand ai ramas insarcinata...astept un raspuns urgent...pls.... nu stiu ce sa fac daca sa iau pastila de a doua zi sau nu ....am inceput sa am greturi si abea acum 24 de ore am avut relatii sexuale neprotejat...este normal....???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

greturile nu apar in 24 de ore; poate frica sau stresul de sarcina ti le provoaca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Si totusi, daca ai avut sex neprotejat si esti sigura-sigura ca nu vrei o sarcina acum... nu astepta sa apara greturile de sarcina! Ia pastila, de aceea i se spune si pastila de a doua zi, ca se ia de urgenta!
Nu e recomnadat sa repeti figura sex-neprotejat+pastila de mai multe ori, fiindca ti-ar putea deregla organismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KMYY2012 spune:

Nu ai cum sa ai greturi dupa numai 24 de ore de la contact...asta e subconstientul tau.eu ma chinui-aam sa raman si 6 luni av greturi,poftr si varsaturi dar nu de la sarcina,ca nu er sarcina.totul er in mintea mea.asa ca poti sta lin.si in leg cu pastila...nu stiu ce sa zic...nu am luat niciodata ca s fiu in masura sa-ti dau un sfat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KMYY2012 spune:

Nu ai cum sa ai greturi dupa numai 24 de ore de la contact...asta e subconstientul tau.eu ma chinui-aam sa raman si 6 luni av greturi,poftr si varsaturi dar nu de la sarcina,ca nu er sarcina.totul er in mintea mea.asa ca poti sta lin.si in leg cu pastila...nu stiu ce sa zic...nu am luat niciodata ca s fiu in masura sa-ti dau un sfat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Simptomele nu pot sa apara mai devreme de 6 zile de la contact.
De ce?
Simplu: fertilizarea ovulului are loc in trompele uterine si in zilele urmatoare (intre 6 si 12 zile) ovulul fecundat coboara din trompe in uter unde se implanteaza. Abia dupa implantare organismul incepe sa secrete hormonul de sarcina HCG (detectabil si la testele de sarcina atat cele de sange facute la laborator cat si cele de urina din farmacii). Acel hormon este cel care cauzeaza de regula simptomele, alaturi de progesteron care are rolul de a sustine sarcina.
Citeste si aici sa fii putin mai constienta de riscurile pilulei de a doua zi, de partea nescrisa a lor mai precis, ca faptul ca pilula de a doua zi e o bomba hormonala care iti poate da organismul fff serios peste cap banuiesc ca stii (de aceea nu se recomanda adiminstrarea unei asemenea pilule decat de cateva ori in viata):
http://easiea.blogspot.com/2012/05/despre-secretul-unei-vieti-sau-despre.html



31+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput