avertismente

avertismente | Autor: a_alinta

Link direct la acest mesaj

stiu ca s-au dat multe avertismente in ultimele zile si ma intrebam daca nu ar fi mai bine daca in loc de nr . din regulament care a fost incalcat sa fie dat citatul care a dus la incalcarea regulamentului.
eu una cand vad "incalcarea nr.5 4, 3 sau care numar o fi el din regulament ma simt ca in sala de judecata si nici nu inteleg de ce respectivul a luat avertisment.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da ai dreptate si in general asa se si procedeaza in sensul ca se mentioneaza cum spui tu pe baza de "citat" textul sau mesajul care a dus la sanctionare.
Din nefericire insa, toleranta excesiva manifestata de moderatori sau ingaduinta cum vrei sa-i spunem a fost si este si in prezent folosita injust de un grup de utilizatori. Si din acest motiv azi sau deocamdata ne-am despartit definitiv de o parte dintre utilizatori, au fost acordate sanctiuni de tip avertisment altora dar trebuie sa mentionez ca inca suntem in analiza si discutii cu privire la comportamentul si pozitia unora dintre utilizatorii activi fata de acest forum prin acest forum intelegandu-se imaginea integrala a acestuia adica suport tehnic si administrativ (moderatori si administratori deopotriva). Intrucat avem in regulament punctul 18 unde sunt foarte clar pozitionate aceste aspecte - probabil decizia finala va fi de a ne desparti si de alti utilizatori care prin forma lor de activitate au incalcat si incalca cu buna stiinta acest punct.
In egala masura vor revizui si partea de avertismente acordate in sensul ca vom face o analiza a acordarii lor in timp per utilizator sanctionat si pe baza rezultatelor care vor rezulta vom aplica de asemenea prevederile regulamentului ma refer la pct. 27
"Membrii cu avertisment sunt monitorizati suplimentar. Abaterile de la regulament in perioada de avertisment sunt catalogate drept "abateri repetate" si pot conduce la sanctiuni suplimentare sau chiar inchiderea contului.".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Marius, nu s-ar putea face un subiect cu acces doar din partea moderatorilor in care sa se scrie cine si de ce a luat avertisment sau i-a fost inchis contul? Eu nu citesc toate subiectele, adeseori imi scapa mai ales cei cu contul inchis si apoi ma minunez de ce nu mai apar .

Sau daca exista un astfel de subiect, puteti sa puneti aici un link ca zau ca sunt cam adormita cu un bebe plingacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

In regulament sunt explicate si mesajele care apar sub numele de utilizator cum ar fi Membru inregistrat, Membru incepator, Membru suspendat etc.

Intrebarea mea e de ce nu e actualizat statutul membrilor cu cont inchis. Nu scrie nimic, daca nu ai vazut pe undeva ca l-a inchis un moderator poti sa tot vorbesti de nebun cu membrul ala.

Si inca ceva. Mie mi se pare un pic hilara despartirea de useri care in secunda urmatoare se inregistreaza cu alt nume si reapar pe forum, de multe ori cu aceeasi atitudine. Iaca, unul s-a si intors si luat avertisment in primele zile. Deci nici vorbe de schimbare de atitudine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aschiutza, ai dreptate, nu poti vedea cine a plecat daca nu dai peste anuntul facut.
S-a mers pe ideea ca, in primul rand, cel sanctionat (avertisment sau inchis contul) stie precis de ce s-a luat masura asta, chit ca face uneori pe miratul, si asta este principala indatorire a celui care sanctioneaza: cel sanctionat sa stie de unde si de ce ise trage. Asta conteaza in primul rand. De asemenea, cei care asista la subiectele respective stiu si ei despre ce este vorba, chit ca unii din ei se mira ca sa fie in ton, pentru ca se discuta, se trimit mesaje pe PM sau mail la greu, adica nu vine totul din cer asa cum se insinueaza.
Mai raman cei care sunt straini de toate astea si, cum spui, se mira de ce...diverse.
Considera ca ai pus o problema administratiei care va discuta oportunitatea sau felul rezolvarii ei.
Cristoiu, la o parte din cele scrise de tine am raspuns deja. Legat de membrii care-si fac alt cont imediat, pot sa-ti spun ca este un fel de lupta continua. Exista membrii care solicita si primesc aprobarea pentru deschiderea altui cont (au motive intemeiate), dar cei mai multi se straduiesc din rasputeri sa faca pe dos. Evident, cei mai multi sunt depistati imediat, restul...ulterior. De ce sa mint, uneori ne ajutati chiar voi...si suntem recunoscatori pentru asta. Vreau sa spun ca n-am vazut vreo cerere motivata cat de cat care sa nu-si fi gasit o rezolvare. De ce s-or chinui sa se intoarca unii pe Forumul de pe care au plecat nemultumiti, eu asta nu inteleg.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Marius, nu s-ar putea face un subiect cu acces doar din partea moderatorilor in care sa se scrie cine si de ce a luat avertisment sau i-a fost inchis contul? Eu nu citesc toate subiectele, adeseori imi scapa mai ales cei cu contul inchis si apoi ma minunez de ce nu mai apar .

Sau daca exista un astfel de subiect, puteti sa puneti aici un link ca zau ca sunt cam adormita cu un bebe plingacios

------------------
Still looking for pieces of heaven...


Nu cred ca ti s-ar usura prea mult munca dat fiind faptul ca inregistram un numar de ordinul sutelor de conturi suspendate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cat despre membrii de care ne despartim si care nu reusesc sa treaca peste acest aspect din nefericire (genul de oameni care il poftesti pe usa dar iti sparge geamul ca sa intre inapoi), asa cum spunea si Rufus, este doar o chestiune de timp pana cand ii gasim. Si nu pentru ca asta am avea ca si scop, insa tinem sa ne fie respectate deciziile luate. Este trist cand sesizam tentativele de reintrare, dezamagitor si lipsit de caracter, dar o luam ca atare.
(Si)pentru mine ramane un semn de intrebare, o nedumerire acele persoane care clameaza sus si tare si bat darabana ca exista Nshpe medii de socializare unde isi pot desfasura activitate in afara de DC si ca aici nu le place si ma intreb de ce s-or fi chinuind pe DC in acest caz pentru ca sigur au dreptate. Asa este sunt multe platforme de socializare si este normal firesc si de bun simt sa stai acolo unde chiar te simti bine, nu? De ce sa te chinui unde nu te simti bine? Este o enigma pentru mine cel putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Eu vreau sa va spun ca admir calmul, diplomatia si intelepciunea de care au dat dovada moderatorii, Admin si Mirela in acesta perioada. Eu as fi taiat in carne vie demult, insa voi ati tratat problema cu o maturitate deplina. Sa speram ca asemenea situatii nu or sa se mai repete. Ar fi pacat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Marius si Rufus, cind e vorba de un user cu 10 postari, probabil ca nimeni nu ii simte lipsa. Dar la cei cu citeva sute se schimba treaba. Ar ajunge si o simpla lista in care sa fie trecute doar numele, ca apoi o cautare pe acea pagina te duce repede sa vezi daca persoana cautata de tine are contul suspendat sau ba.

Zau ca nu stiu pe ce planeta traiesc de nu am remarcat ca se inchid asa de multe conturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

aschiutza, daca te duci la cautare membri, in dreptul numelui membrului e un lacatel, daca e inchis contul. Uite la Denizel, de pilda. Sau tu vrei o lista cu toate conturile inchise?

Sint membri care nu mai scriu dar au contul deschis, vezi Guestus sau Xenocid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Marius, daca mi permiti, si in familie sunt momente cind nu te simti bine, si mai trintesti o usa si iesi pina la shopping sa te racoresti, darmite pe forumul cu mii de useri in spatele ecranului...
de asta e posibilitatea si libertatea, sau ar trebui sa fie normal si firesc inteleasa, de gindire si miscare proprie, individuala.
mi se pare normal sa stai pe dc, chiar daca in anumite momente nu te simti bine, chiar daca unii useri nu ti s prea dragi, etc, cind exista ceva ce te retine si inseamna mai mult decit asta.
pe mine de exemplu ma va retine mereu gindul ca alt parinte, cu alt copil ca al meu are nevoie de un sfat, de o vorba buna, si trec peste ce ma frustreaza tocmai pentru asta, si pentru multe altele
lumea nu i niciodata facuta din alb si nrgru, ci din multe, multe nuante....


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput