Piersicute de iulie august (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Balanta eu dovleacul l-am primit de la ai mei de la sat, sapt trecuta, mi-am oprit cam un sfert si restul l-am donat si eu.

Cand primesc te anunt si iti dau si tie daca vrei, eu sapt trecuta te-am intrebat daca vrei, dar poate nu ai vazut postarea.

am mai luat pastarnac si gulie din iosefin, de la parter unde sunt producatorii, am gasit o data o babuta de la vinga care avea legume asa mai urate cica ea nu pune nimic ingrasaminte etc. acum eu am crezut-o ca ceva tot trebuie sa-i dau la fata sa manance si decat sa iau din supermarket mai bine de la babuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

fetelor am vrut sa va intreb si de uleiul de peste, nu are miros, gust puternic ? il accepta bebele?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ca_milla, nu am vazut postarea in care imi ofereai dovleac, ca de o vedeam, sigur as fi vrut. eu m-am inscris la dl jivu pt produse bio, dar pe vremea asta are doar cartofi, morcovi si ceapa. dovleac pt bb-i nu as cumpara din piata, ca imi par prea comercianti aia de il vand si cine stie cine-s producatorii. borcanele cu dovleac am gasit doar la szeged si s-au terminat (eric este mare amator de dovleac).
iuli, ai mei au inca 6 mese de lapte, la 3-3,5 ore. unora li se pare exagerat ca niste copii de 7 luni sa manance atatea mese si la ore fixe, dar am incercat mai demult sa-l las pe marc sa manance lapte la cerere si manca incomparabil mai putin decat manca cu program. si nah, ei fiind niste fosti prematuri, m-am cam stresat cu mancatul si cresterea in greutate. plus ca la eric, pt problemele lui cu rinichii, este crucial sa manance bine si sa asimileze, deci implicit sa creasca bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

michelle, numai maine ar trebui sa merg dar am rezolvat pana la urma - mai aman momentul...:)
aaa am uitat ce am vrut sa te mai intreb

Fleur, dar tu unde ii pui mai exact oglinda?

Balanta - aii gasit safe feeder?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

mi-am amintit
michelle, eu nu am gasit link cu carrier de la delia sa il vad cum e. poti pune tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Fetelor , de la ce firma luati dovleac la borcan ? Eu nu am gasit nimic :(
Fleur , nu suntem nici noi ok cu dintii , acum vad ca se freaca si in parti la gingia de jos , ce o mai fi si pe acolo ?! Cate granule de Camilia ii dai lui Eric ?

Carmen , tare greu cu bona
Ioana si eu ies cu Andrei , noroc ca nu comenteaza , ii place maxim . Dupa 2 statii de tranvai , adoarme instant . Pana acum nu mi-a facut nazuri in masina si iesim destul de des .

Fetelor , eu nu mai stiu ce sa-i dau sa manance . Legume , am bagat toata gama , la fructe ... mar , para si cate ceva de pe la borcanel , adica piersica si pruna , branzica , un pic de iaurt cu avocado si nu mai am nici o inspiratie . Nici pe site-urile de bebelusi nu m-a convins nici o reteta
Dimineata avem fructe , in alta zi branzica cu fruct , la pranz piure de legume (o zi cu carne o zi fara carne ) , de la galbenus i-au iesit iar niste minuni si l-am sistat pana pe la 8 luni si masa de seara... nimic , ca nu stiu ce

Va pup si va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ioana, da, am gasit safe feeder.
laura, eu am luat borcanele cu dovleac babydream, dar am gasit in ungaria, nu la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110

mi-am amintit
michelle, eu nu am gasit link cu carrier de la delia sa il vad cum e. poti pune tu?

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
http://s1105.beta.photobucket.com/user/WearMeMommy/library/?src=wap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Intram si noi la raport, acum pe seara. Intai,ma vaiet. Sunt rupta de oboseala si abia astept sa se incheie saptamana asta.Acum colac peste pupaza incep sa-i iasa dintii si lui Nectarel. e marait si nu mai mananca. El care manca 210 ml, daca mananca 130 la o masa.Nu stiu ce este ca ma dispera ca nu mai mananca cum trebuie.Acum i-am luat ginginel de la farmacie sa vedem. Temperatura lui era de 37 rectal. Pe 14 suntem programati la vaccin. Sper sa ne treaca. Ca si achizitii imitam cum il strigam pe Tudor si in rest nimic.
Ioana , cum a fost cu masina.
Muraturica, vacanta placuta.
Carmen, eu nu stiu ce sa mai zic. Te astepti la orice. Iubita, a nascut prietena ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Am uitat sa va intreb. Eu pot sa-i dau acum piureuri de fructe la borcanase?
Fleur, pupam Ericutu.
BALANTA, tu ce le mai dai de mancare?Dupa legume mai vor lapte?

Mergi la inceput