Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele, sarumana de incurajari
O sa fiu cuminte si ascultatoare si o sa fac tot ce trebuie ca buburuza sa stea la caldurica mult si bine. Asta este bine macar ca voi face tratament si mai important injectiile cu dexa.
Nu m-a internat de aseara ca a zis sa ma duc pe tura ei asa ca la pranz iau bagajelul si plec.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 33+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

PITY
Multa sanatae , copii frumosi si sanatosi. Toate visele sa ti se implineasca

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 33+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Mara, bafta sa stea bebe la caldurica cat mai mult!!!Iar in cel mai rau caz, daca se grabeste asa tare, inseamna ca fetita vrea sa iasa in lume :P Eu sper din suflet sa stea cuminte pana la termen, dar oricum ar fi, eu zic ca nu vor fi probleme!
O proaspata mamica din Tm a nascut la 30 saptamani cu cezariana din cauza unor complicatii o fetita de 1800 gr si dupa o luna in spital sa ia in greutate au mers acasa amandoua sanatoase tun! O sa aiba grija Doamne Doamne si de voi, sunt sigura!

Printre altele eu am avut o noapte alba, am luat somn pe la 10, m-am trezit la 1 ca imi e sete si nu am mai reusit sa adorm pana la 5 dimineata... iar la 7 trezirea pt lucru... uf nu mai vine o data prenatalul asta


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Mara, si eu zic la fel, sa stai linistita, adica sa te straduiesti sa fii linistita si increzatoare, ca o sa fie bine!
Eu una chiar cred ca e mai bine sa fii aproape de medici, ca stiu ei ce sa-ti faca, tie iti ramane partea de moral sa o controlezi :)

In Bucuresti sunt niste preturi fenomenale la aqua gym, ce e aia 550lei pe luna cum zic prietenele mele mamici.Un eforta de o luna, 2 sa zicem, insa e f mult si eu una nu-mi permit. Cine castiga 8000lei/10000lei pe luna nu se uita la pret si ar fi pacat sa nu faca activitati din astea. Daca nu gasesc ceva mai ieftin, probabil voi astepta sa mai creasca, s apoata merge la piscina normala. Am inteles ca la bebe swim sunt piscine speciale, curatate intr un anume fel, spre deosebire de o piscina normala...sanatosi sa fim!

Va!

Happy32 cu o buburuza
AMR:8 sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Eu am 37, ca tot vorbeati de varsta.
Incep sa ma simt si eu mai binisor cand v-am mai auzit pe unele dintre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mara-i,mie de mi-a zis ca dc nasc la 34 de sapt avand in vedere ca am avut colul scurtat de la 18 e foarte bine.Mi-a zis ca pana la 34 de sapt sunt perfect dezvoltati(inclusiv plamanii)doar ca inca sunt sub greutate(ceea ce nu e o tragedie)
Eu zic ca nu tb sa te impacientezi,oricand ar veni bebelina,de acum e 99% pregatita de intalnirea cu mediul extern:)


29+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Pity, la multi ani!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mamici faza cu babyswim nu-i musai .E bine daca se poate, dar daca e peste puteri. Eu nu mi-as permite la banii astia sa-mi duc copiii. Oricum mamei mele i-a spus un instructor de inot ca varsta optima pentru a te apuca de inot propriu-zis este 4 ani. Si acum nu va inchipuiti ca Miriam inoata cu capul deasupra apei si chestii din astea. Sunt prea micuti pentru asa ceva. Stie sa-si tina respirantia, sa se scufunde, trece prin ineluse pe sub apa, sare singurica in apa, dar de prins tot eu o prind si o scot afara. Cel mai super este ca dupa bazin, asa de bine doarme de numai. Vreau sa iau si la bebelina2 un colacel pentru noi nascuti initial, costa vreo 60 rON. Il pui in jurul gatutului si pui copil in cada plina cu apa. Se distreaza de numai. Cica dorm foarte bine dupa asta.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Pity La multi ani !!! . Mai treci pe la noi .

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Felicitas, colacel de-ala vreau sa imi iau si eu. Stiu ca se distreaza bebeii de minune in apa, si asta e, daca la piscina n-o duc deocamdata, macar in cada Si eu sunt inebunita dupa balaceala si sunt convinsa ca si piticutza o sa fie.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 34+

Mergi la inceput