Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si mierea este un laxativ bland.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Iulia, eu am descoperit de vreo sapt. un remediu pt constipatie: 2-3 prune uscate din compot (din magazin) apoi o lingurita de miere si nelipsita decaf coffee. Toate pe stomacul gol. Pana termin cafeaua am si facut un drum la baie. Prima data cand am inceput a functionat tarziu dar in aceeasi zi.

32sapt fix. AMR 49 days. Edward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Fetelor...cu toata povestea asta cu perineul si masaj si reeducare, efectele secundare ale epiziotomiei, etc...ma faceti sa bat iar in retragere fata de nasterea naturala...
De abia astept sapt viitoare sa discut cu medicul despre nastere, avand in vedere ca de-a lungul anilor 2 ginecologi mi-au spus ca ei nu imi recomanda deloc nasterea naturala deoarece sunt prea stramta jos si "ma nenorocesc". Adevarul e ca din aceasta cauza eu am si dureri la inceputul actului sexual, si dupa o pauza de 1-2 saptamani doare si mai tare :( Iar cand ma gandesc ca acum am 6 luni de pauza deja...si vor mai veni muuuulte de acum in colo...
Asta e viata, ce sa facem. Cert e ca voi alege varianta cea mai buna atat pt bebe cat si pt mine. Nu as vrea sa nasc natural si sa ma chinui ca o cunostiinta care fiind f stramta si cu dilatatie mica, dar venea bebe, s-a trezit cu 16 copci interne si 12 externe... si 2 luni de zile nu putea sa stea in fund si asa mai departe.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliajurdi

Apropo.....
Stiti cumva un remediu pentru contipatie? Ma lupt cu aceasta de 5luni si nu ma ajuta decat sonda la care apelez la 7 zile. :((((((


Iulia, si eu am avut o perioada de constipatie. Mult mai scurta decat a ta. La inceputul sarcinii n-am avut absolut deloc probleme, dar prin trimestrul II am avut si eu problema asta. Am mancat prune uscate, smochine si curmale iar ca fructe proaspete am observat ca perele ma ajuta, de preferat mai moi. Nu stiu daca astea m-au ajutat cu adevarat, dar momentan sunt ok. In plus, mai beau dimineata, pe stomacul gol, juma de litru de limonada slaba, cu apa calduta (nu fierbinte) si cu miere. Apa calduta ca sa nu strice calitatile mierii, dar nu rece, ca e mai sanatoasa mai calda, curata mai bine organismul.
Sper sa scapi de problema asta, pt ca e foarte neplacuta iar in sarcina e si mai nerecomandata.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

29+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, ziceati mai devreme ceva despre innot pentru bebelusi. Eu am cerut cateva oferte dar ce am primit e fff scump. Stiti ceva mai accesibil?

Azi am schimbat semnatura


31+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Emilia, in Bucuresti se pare ca nu prea avem alternative mai ieftine. Si eu ma tot gandesc daca merita, ca totusi costa destul de mult.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Am o pompa de muls medela minielectrica nefolosita, in garantie ,cumparata din farmacie.A costat 455 o dau cu 300 ron .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La noi la Cluj sunt doua locuri unde poti face babyswim. La o piscina privata, unde am tot mers.O ora pe saptamana 55 ron/ora la abonament de 4 sedinte. Nu e chiar cel mai accesibil pret, dar se merita. Daca duci si fratiorul este 40 pe ora. Nu trebuie sa te duci deodata cu ei ca e imposibil.
Si la o piscina a Univ. Babes. Ora cu instructorul este tot asa 55 ron/ora, insa cand nu sunt ore poti merge doar tu copilul si este ceva la 15 ron/ora sau asa ceva. Sunt parinti care se duc cateva ore cu instructorul, invata exercitiile si apoi vin singuri cu copiii.
Unde am fost noi imi place mai mult un pic, dar pentru buget mai redus este si dincolo bine. Oricum conditiile sanitare sunt impecabile in ambele parti. La privat au mai multe obiecte de joaca care ajuta la diferite activitati.
Noi am insistat mai mult pe babyswim pentru taticul la 28 de ani a trebuit operat de hernie de disc, eu tocami eram gravida si am zis ca ai nostri copii vrem sa fie cu sportul de mici. Si primul sport care il poti face e babyswim. Am fost la inot si cand erau afara -15 grade si nu a racit niciodata din cauza asta. De fapt cat am fost la inot o singura data am fost raciti.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Si pe mine m-ar interesa. Am vazut doar la acvatic bebe club preturile... Pt categoria 4-18 luni, o data pe saptamana, abonament pt o luna, deci 4 sedinte de 30-35 min, dimineata 120 euro, seara 140 euro. La mine trebuie sa inmultesc cu 2...
Scumputz...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

29+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cam foarte scump tusferi!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput