Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna, Ioana!

In privinta trusei de peridurala, depinde de tine ce alegi, ce toleranta ai la durere si cat de naturala si fara interventii vrei sa fie nasterea. Daca nu esti total impotriva cred ca e mai ok sa o ai la tine si in caz de nevoie sa o folosesti iar daca nu, cred ca gasesti pe cineva dupa sa o vinzi.

In privinta bagajului pt Filantropia, tu ce stii referitor la lucrurile pt bebe, ma refer la hainute? Stiu ca pe site-ul lor nu zic nimic de hainute si sora mea in 2009 cand a nascut acolo nu a avut nevoie, iar apoi in 2011 la a doua sarcina au acceptat si hainute. Eu deja i-am aranjat dulapiorul lui bebe dar sincer nu stiu exact ce hainute sa-i iau la spital.

33+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata va doresc!
Azi m-am apucat si eu sa spal hainutele. Am o burta din ce in ce mai rotunda si in curand ma rostogolesc asa ca trebuie sa mai fac acum ce pot. Din fericire, la curatenie vine o tanti o data la 2 saptamani, azi a venit pt a 2-a oara si pare ok.
Am inceput sa experimentez si eu una din manifestarile neplacute de la sfarsitul sarcinii, si anume sindromul picioarelor nelinistite (suna tare haios, nici nu stiam ca exista asa ceva ) Daca stau in pat sa ma odihnesc, fara sa dorm, in scurt timp incep sa ma supere picioarele, nu le pot tine locului, simt furnicaturi si nevoia de a le misca incontinuu. Am inteles ca o sa treaca cand nasc, dar e de-a dreptul enervant, aproape toata ziua trebuie sa imi gasesc ocupatie, sa ma misc. Si a inceput mai rau de o saptamana, de cand sunt in concediu.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata! Liza nu am mai auzit de chestia asta cu picioarele. Lasa ca trece, doar n-om fi gravide la nesfarsit.
Noi azi implinim 34 de saptamani!
Azi sunt cu Miriam acasa. Deja nu mai pot. . Mi le intinde pe toate prin casa si vrea sa-i dau de toate. Mai inainte mi-a facut scandal ca nu i-am dat substantele de curatat.
Maine la cresa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34
saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna fetele, si eu va doresc o saptamana placuta
Felicitas cunoastem moftulete de piticiexact ce ne trebuie acum.
Liza cum ai tu probleme cu picioarele eu am cu mainile, mai exact mana dreapta,problema este ca nu pot sa dorm noaptea din cauza asta. Imi amorteste si ma doare. Am mai trecut odata prin asta si stiu sigur ca imediat dupa nastere trece

Eu sunt bine, atata timp cat stau cuminte si ma umflu cu nospa si scobutil...e bine
DAR si un mare DAR, eu maine aveam programare cu Robert la Grigore Alexandrescu pentru operatia de polipi, pr care nu vreau sa o aman din cauza faptului ca se chinuie ingrozitor sa doarma sau sa manance ,asa ca sper ca nu am facut o alegere gresita ca maine sa ma lupt cu drumul pana la Bucuresti , manevrarea baiatului pre si post operator.Am vb cu dr si nu ne-a permis la amandoi parintii sa stam cu el asa ca eu cum nu voi putea sta in masina vre-o jumatate de zi, voi intra cu el...

Am o stare de agitatie, de-mi vine sa ma duc in padure sa urlu

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 33+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Am schimbat si noi semnatura
Am mai crescut cu o saptamana, da Doamne la cat mai multe!!!!!

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Liza si eu am acest sindrom la picioare, nu stiam ca are o denumire credeam ca doar eu nu pot sa-mi potolesc picioarele.
Chiar imi zicea sotul ca ma frichin toata noaptea.
Imi amorteste coapsa dreapta si pielea din jurul buricului....ma mananca si ma chinui sa ma scarpin.

Mara, iti tin pumnii maine, mii de pupici pt Roby

Felicitas mai ai putin

O saptamana frumoasa va doresc

32+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele, noi am intrat in 9 luni. Apropo de picioare, mi s-a umflat atat de urat stangul aseara, de la varice. Mainile mi se umfla in special noaptea si e un chin sa le indoi. Am observat adineauri o scurgere putin maronie, posibil dopul. Stau cu ochii pe...sa vad ce se mai intampla. Ieri m-am impartasit si i-am montat lui bebe patutul, deci am facut si ultimele pregatiri. Acum asteptam. Eu aveam scurgeri maronii ininte de menstra, deci le urmaresc daca devin mai abundente.

37+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy, ti-am spus eu ca ajungi la termen
Tin pumnii, dar daca ai scurgerii maronii, ar trebui totusi sa o suni pe dr sa vezi ce spune

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Alexa

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

hola chicas gravidas!
da...eu cred ca am innebunit nitel dar asta e . in weekend dupa ce am fost sapt trecuta la dr care mi-a monitorizat toasta sarcina am decis de comun acord cu sotul sa -mi caut alta dr. atat de tare ma nemultumit vehementa cu care mi-a zis ca pe ea sa nu o sun noaptea daca ma apuca durerile atunci, ca am inceput sa caut info despre maternitatea din orasul meu si se pare ca pe langa faptul ca acum 4 ani a fost modernizata si reutilata mai are si un colectiv mult mai omenos ca la Spitalul JUdetean. Maine este de garda dr care mi-a fost recomandata de fete care au nascut acolo si merg sa-mi fac o idee. sper sa fie bine ca deja azi noapate n-am dormit mai mult de 4 ore tot gandindu-ma unde nasc.
neuronul gravid imi da de furca pe ultima suta de metri...
si am intrat in 9 luni!!!

36 + Radu Tudor - AMR 4 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput