Otiunea de cautare

Otiunea de cautare | Autor: cristoiu

Link direct la acest mesaj

Buna ziua, eu am o problema cu optiunea de cautare - adica evident ca am o problema ... Dar hai sa explic. Pr mine ma enerveaza aproape de fiecare data cind caut ceva (spre exemplu un anume mesaj) imi rezulta o lista de subiecte cu n'spe pagini. Deci pentru a gasi acel 1 mesaj pe care il caut trebuie sa o iau subiect cu subiect si sa citesc 30 de pagini? Nu ar fi mai simplu sa imi arate direct mesajele, link direct la mesaj?

Uite spre exemplu cautam sa vad care a povestit despre Thermomix sau Termomix, am cautat cu ambele si am gasit o lista de subiecte. La nici-unul din subiectele astea nu am participat, deci sigur nu acolo a fost mesajul ci in alta parte. Si culmea, chiar inainte de cuatare scrisesem si eu la Diaspora despre Thermomix. Dar nu a aparut deloc in lista de rezultate, si asta ar fi fost chiar cel mai recent rezultat.

Deci imi scapa mie ceva, sau s-ar putea imbunatati optiunea de cautare? Fiindca in felul asta e aproape inutil sa o folosesc, nu am chiar ore la dispozitie sa iau threadurile la puricat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Da, sint de acord ca optiunea de cautare e facuta mai mult sa te incurce decit sa te ajute. Am patit acelasi lucru ca si tine. Te lasi pagubas in sfirsit, nu-ti mai trebuie nimic.
Sau daca vreau sa vad care e ultimul meu mesaj (sau a altui user) postat si la ce data. E imposibil. Trebuie sa treci prin toate furcile caudine ca sa-l gasesti.

Mergi la inceput