MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

andanii, ai cautat si pe la magazinele naturiste? Poate la Planeta Natura, in Unirii? eu ma gandesc sa intreb acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani, ninha puteti incerca si la selgros am vazut ca au multe produse orientale...ma gandesc ca is sanse mari sa gasiti

eu aici imi mai iau si shirataki...niste taitei japonezi ..la fel nu au nici un gust si is albi..dar au IG mic si se pare ca is ff sanatosi


m-am gandit la o chestie..ninha, andani voi stati in timisoara, timisoara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

brandusik cum adica ... daca stam in timisoara timisoara ... pai ce fel de timisoara sa fie ????
daaaa, adica stau cu ninha in timisoara ... si ne-am si vazut chiar saptamana trecuta ... ne-am intalnit sa-mi dea ciuperca de kefir nu v-am spus ca ne-am vazut ????? nu stiu cum de am omis ... mi-a fost tare drag sa o intalnesc si sa o cunosc pe ninha, e ca o fetita, tanara, slaba si frumoasa

cand o fi saptamana japoneza la lidl poate gasim taitei d'astia .... acuma la saptamana asiatica erau doar taitei din grau dur fara ou , buni si astia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

atunci va fac o propunere...va dau adresa mea...va cumparati taiteii de pe amazon...platiti (tot pe net transportul) si vi-i pun io la posta...prin royal mail e 10lire pachetu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

brandusik vorbim si stabilim sa va ce spune si ninha multumesc de propunere

si referitor la meniu da ... sunt extrem de organizata si cuminte, doar ocazional ma abat de la program, la mine programul de masa e fix, am trei mese plus minus doua gustari si-atunci mi-e ffff simplu sa tin minte .... si inca ceva, nu mananc nimic absolut, nici macar o aluna intre mese pentru ca perturba procesul de digestie
programul meu de masa e asta
micul dejun - ora 8
gustare - ora 11
pranzul - ora 12-13
gustare - ora 16
cina - ora 18


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ok ma anuntati...am gasit pe amazon 10 pungi(250 g fiecare)-14 lire..si pachetu asta are 2.4 kg..si pentru el de la mine la voi e 10 lire..nush insa cat v-ar lua transportul sa-l trimiteti direct de pe amazon...cert e ca daca ii comandati nu aveti nici o grija ca se rup/sparg..pentru ca is la propriu ca o sarma..litza mai precis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Taitei gasiti in Cora. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Hai sa sa va spun ce am mancat si eu ieri
matinal: iaurt 0 + fulgi ovaz + tarate ovaz Sanovita
pranz: varza cu carne (am luat ideea de la o colega de aici de pe forum, saru'mana). Nu stiu de ce, dar m-am simtit aiurea rau dupa aia
seara: un pic de iaurt cu paine facuta in casa (faina integrala + tarate). Am mancat putin , aveam deja stomacul aiurea de la pranz.

Azi: iaurt chior, nu am avut timp de altceva
Pranz: idem : varza cu carne. M-am simtit absolut ok de data asta (a fost la cuptor gatita). + un paharel minuscul cu vin rosu.
Seara: supa cu perisoare, insa cu morcovi (incerc sa evit morcovul insa uneori nu reusesc)

In rest, muulta apa. Simt nevoia sa beau apa asa ca asta fac. Habar n-am ce greutate o sa am maine, probabil stagnare sau pe plus. Ideea e ca ma simt ok si asta e cel mai important.

edit 09.02.2013

Pana acum am folosit pe post de canta o placa de Wii, asa ca azi am dat o fuga la Decathlon si am luat un cantar "adevarat". Imi spune pe langa greutate si procentele de: grasime/apa/muschi.

Deci greutate azi 09.02.2013 -> 117kg.

M-am hotarat sa imi supraveghez cu strictete draconica meniul, nu vreau sa mananc nimic ne-confirm. Am incredere in Monti, insa as fi super-bucuros sa vad si niste rezultate :)

Mic dejun: iaurt chior 0%
La 2 ore: 2 portocale
Peste alte 2-3 ore: varza+carne + 2 buc castravete murat
Seara: probabil ceva lipidic, dar in cantitate mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare grupului,

eu azi iar conforma( noroc cu mama care gateste)

MD: cascaval gouda(2-3 felii)+ salam banatean(lidl)-2-3 feliute+2 oua fierte(tari); cafea cu scortisoara( a devenit obicei)
P: mancare de fasole uscata(iahnie) cu chili; o cana de 3 in 1
C: drob de ciuperci+inimi(un deliciu) +1 pahar vin rosu.

Am facut si miscare, adik curatenie in casa( cu sters de geamuri-numai a o camera), spalat obiecte sanitare etc...
Maine am programat o plimbare lunga( cu copii).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule drag noi in Timisoara nu avem Cora .....

Somleac la arad e cora?



Mergi la inceput