MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel good luck pentru data viitoate:D...sper ssa ajung si eu sa-mi termin plombele...
deci si tu iei pilule cu ceai verde?au crom ale tale?


mi-am facut iara creveti in tigaie azi...mi se pare numai mie sau crevetii aia mici mici au un gust ciudat de balta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Hello, hello
As vrea eu sa arunc dulciurile, dar... sotul meu (care este super slab) prefera sa molfaie la film orice e dulce, nu are limite
Andani, ai dreptate, ar trebui sa ma gandesc ca nu se merita sa ma doara muschii zi de zi, daca tot mananc ciocolata...
Din pacate, we asta o sa am musafiri, asa ca iar o sa calc pe alaturi!!
Liviu, tu ce targhet ti-ai pus? Poate ai spus si am sarit eu peste postul tau! Sa stii ca si eu am cam acelasi meniu ca tine, ceva carne cu salata.

Mie nu imi place deloc avocado si nici un fel de crevete.si orice este gras, simt ca mi se lipeste de cerul gurii.

Va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

brindusik, eu am incercat sa iau crom separat, insa imi scadea glicemia de la el, asa ca am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Nu se pune problema sa renunt, acest Monti e diferit pentru mine, atata tot. Am mai tinut Monti acum cativa ani si greutatea a evoluat (*scazut) relativ liniar. Acum am scazut in prima luna 2~3kg si de atunci stagnez.

Cum spuneam, nu se pune problema sa renunt, am destul de mult de dat jos.

Ce am sesizat: de cand am scos zaharul, mintea nu mai e "high", pur si simplu e totul mai limpede. Am sa mai astept inca 2-3 saptamani si daca blocajul nu se va "destupa" de la sine, am sa il pulverizez cu un post negru. Am mai facut asta si am avut succes, postul negru arde orice blocaj.

Deci, asteptam. Si deocamdata ... stagnam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut monti, am intrat doar sa spun ca n-am murit. Sunt sechestrata la munci, ce sa fac asta este mai sapatamana asta si vreo 2 zile din saptamana viitoare si sper ca am scapat. Ca urmare nu prea sunt nici monti ca manac ce-mi aduc altii. Acasa nu ajung decat cat sa mai bag o tura la spalat, dat un pusi la copii si nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

si eu sunt destul de prinsa...

Meniul de azi:
MD: salam banatean(lidl)+ cascaval gouda( 5 feliute)tot Lidl; cafea cu lapte
G: morcovi(am citit ca sunt f buni pt imunitate) am 2 buc, cred ca balotez 1
P:pulpe la gratar cu branza+smantana
G:ceai
C: varza calita cu ceapa rosie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello! o de amiaza? animatie mare pe aici, bravo-bravo!

Pana la urma ne-am hotarat ca vom merge cu copiii vreo 3 zile la Herculane, apoi noi doi fara copii, la Cheile Butii vreo saptamana. Asta dupa Pasti, dar am vrea sa facem rezervari de acum, ca anul trecut am patit-o ca nu mai gaseam nimic liber pe nicaieri.

Bine ai venit, Adina!
Liviu, m-am gandit si eu la strategia cu postul negru, dar mi-e frica sa nu se puna totul la loc imediat. M-am gandit sa mai incerc si o cura din-aia cu supa de telina vreo 5-7 zile (http://dieta.ele.ro/Slabire/Dieta-cu-supa-de-telina-slabesti-4-kilograme-intr-o-saptamana.html). Ce zici, Brindusik, oare merge? avand in vedere ca am corpul deja satul de dieta? mai am doua kg pana la target si nu mai am rabdare
ariel, curaj! La dentist mai bine te duci mai devreme decat prea tarziu.
andanii, felicitari ptr bebelul olimpic!
Meniu:
Ieri:
MD: cativa biscuiti Gran Cereale de la carrefour (au mult ovaz si faina integrala) cu kefir
P: bilute de cascaval, bilute de branza de vaci cu nuci, salata de cruditati, doua jumatati de oua umplute cu pasta de legume (radacinoase fierte + galbenusul fiert)
C: inca 3 biscuiti din-aia cu kefir
G: piersici din compot
Azi:
MD: o clatita neconforma cu gem
P: tocanita de scoici (tot un fel de scoici la tigaie, dar cu rosii adaugate la final) + o salata din fasole rosie din conserva, un pic de somon afumat, cateva frunze de andive, rosii cherry, gogosar, ruccola, ghimbir
C: doua mere

Va si
sa aveti un we delicios!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi dimineata- cafea si ceai
prinz -o gura de iaurt
seara -mi-e teama sa nu fac prapad
In rest, nu stiu cum am facut hemoroizi?
Eu telina am cumparat,de citeva zile ,insa nu stiu cind fac supa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

dulcetico, biciu te mananca! ce-i cu meniu asta de furnica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

N-am avut timp azi.Problema e cind ajung acasa.

Mergi la inceput