MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hm..am facut supa crema de ciuperci...hm..nush ce sa spun..a trebuit sa pun si niste iaurt 0 ca mi se parea extrem de dulce + cred ca nu e ok sa fie cu pastarnac si morcov ca iese asa de dulce de nush de ce am impresia ca o s-o arunc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Neata,

eu is la job, savurez cafeaua...

Meniu azi:
MD: lapte 1.5%, fulgi ovaz, o lingura de miere
G: 2 portocale
P; mancare de linte+2 Oua ochiuri
G: ceai verde
C: varza calita+ ceapa rosie

Lorelei felicitari sa-ti traiasca nepotelul!

Andanii felicitari flacaului!! locul 5 la olimpiada e ok( mai ales ca e la fizica).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Deci exact cum ati presupus, am 62 kg,deci depun .Suspect este ca hainele stau clar altfel ,abdomenul e mai plat.De ex. acum sint imbracata cu o rochie pe corp ,care nu scoate nimic oribil.
Sint si inainte de perioada Z,dar oricum ma enerveaza ca arata kg in plus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

Mai, fetelor! Am o dilema si m-am gandit ca poate ma ajutati voi.
Am vrea sa mergem o saptamana intr-un mic concediu, undeva in Romania, si nu stim unde. Ziceti-mi, va rog frumos, daca stiti vreun loc care sa fie frumos, sa aiba pensiune/-i, nu prea scump, frumusel si relaxant, potrivit ptr familisti, dar nu pensionari

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

Don't ever get used to the world around you.

M-am gindit sa plecam in vacanta din aprilie in Maramures si apoi la Baile Felix.Pt. noi e foarte departe,dar m-am gindit ca o sa-i placa balaceala in apa termala.Pe vremea lui Ceausescu am stat la un hotel din care ieseai pe la parter,deci din interior, intr-o piscina exterioara.Era de revelion si faceam baie afara.Acum banui ca sint multe de acest gen.Inca nu stiu ce locatie sa aleg. Cam asta as vrea ,sa ramina memorabil pt el.M-ar pasiona si alte sugestii,unde sa nu se plictiseasca un minunat de 9 ani.Eu nu ma plictisesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pupppp

ninha pai doresti munte ca sa te plimbi pe strasee ??? sau doar statiune pentru stat si odihnit .... mergi cu copii sau fara ??
mie mi-a placut mult la Cheile Butii, Arieseni, Rausor ... sunt locuri frumoase unde m-am odihnit calumea

brandusik ei nici chiar asa, nu cred ca stie mai multa fizica decat tine dar stiu ca ii place ... a fost deja la multe concursuri de fizica (deja cunosti parcursul) si la toate a avut rezultat bun .... a luat si bursa de merit de pe urma fizicii

ariel eu cred ca la cele 62 kg ale tale aarati fff bine ... poate ca astea-s kilogramele la care corpul tau se simte bine, ce inaltime ai ?

carmen da, e foarte bun locul 5 din punctul meu de vedere dar el spera sa ia bursa care la premiu era sigura si la mentiune nu se stie daca mai ajung fondurile

lorelei nu e cine stie ce performanta locul 5 dar e foarte bine .... nu a ajuns la nationala inca niciodata din multele olimpiade la care a fost, cel mult locul II a luat la judetene .... dar ma bucur ca ii place sa mearga, a prins gustul premiilor si de cand a primit si bani e deja alta poveste ... e bine ca au inceput sa-i stimuleze si financiar

hai ca observ ca am fost mai mult off topic la acest mesaj ... am vorbit mai mult de copilul meu decat de meniuri si mancarici

meniul meu de ieri
md. tarate de ovaz cu kefir
g. un mar
pr. doua pulpe la gratar cu telemea
g. lapte cu cafea
ci. carne de vitel fiarta cu kefir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

lorelei_19 - se cheama colector de polen si difera de la stup la stup. Sugestie: vezi cand e un targ apocol in zona ta.

Update la mine 117.3Kg. E clar ca am mancat ceva aiurea, dar inca nu am identificat cauza. Asta este, mergem mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata fetele,

Lorelei, sa iti traiasca nepotelul !!
Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii.

Stiu cum e, cand a nascut sora mea, am fost asa obosita, parca nascusem io
Ce frumos ca sunteti toate 3 surorile in aceeasi tara.

Andanii, felicitari ptr baiat!!
Se vede ca munceste, asa imi plac copiii care muncesc (de la parinti au invatat)

Eu vreau sa ma laud cu curry de linte si fasole. A iesit o bunatate, am mancat aseara si mananc si azi la pranz.
Si se face f. repede, ca am facut cu linte si fasole la conserva si cu o pasta de curry.
http://www.adihadean.ro/2010/12/linte-%C8%99i-fasole-intr-un-curry-vegetarian-%C8%99i-de-post/

Diseara, o sa mananc ceva salata verde cu de toate sau tocanita de ciuperci cu c. de porc.

Cu destinatiile de vacanta, nu stiu sa va ajut.

Brandusa, esti mortala cu uitatul de cand faci doctorat..

O zi buna si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani, cge io nu glumesc cand spun ca am uitat multa fizica...notiunile care le fac pustii la scoala sunt notiuni elementare dar care se si uita daca nu sunt folosite...de exemplu acu imi mai aduc vag aminte de notiuni de mecanica, optica , termodinamica sau electricitae...si asta pentru ca nu le mai folosesc...Personal cred ca ori nu le-am invatat eu bine ori tind sa cred ca atunci cand incerci sa perfectionezi ceva uiti basicul din altele...ceea ce mi se intampla si mie.
Clar acum cupilul lu andani s-ar sterge cu cotul de crestetul meu la probleme fizica de liceu

pana si la mate..unde eram chiar buna de cand ma stiu, ma gandeam zilele astea cum se rezolva logaritmi sau stand mereu cu calculatorul in brate gresesc in scris la calcule cu multe zecimale. a spus bine einstein cand o spus ca atunci cand lumea va folosi masinariile se va ajunge la o lume de idioti (ma simt unul cu diploma!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

seara buna!

andanii, am 1.64 inaltime. e ok la 62 kg, insa nu ma simt eu fericita inca :). la 55 ma voi simti "in pielea" mea. dar tot voi vrea sa scad pana la 53, ca sa mai am 2 kg cu care sa pot jongla.

dulcetica, sigur ai acumulat pe fond hormonal, cred ca ai retinut lichide, insa dupa 1 saptamana ai sa observi o scadere accentuata.

maine am zi de dentist . stres si groaza, dar nu se mai poate....

Va spun noapte buna si va servesc virtual cu o nebuneala ciocolatoasa, am facut-o in seara asta:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=460432000679235&set=a.293908043998299.83132.100001373170817&type=1&theater

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cand va vad ca umblati cu numere din astea cu 5 in fatza...imi aduc aminte ca eu avea ceva cu 5 in fatza pe la 10 ani

eu acum in perioada asta de imi vine sa strang pe toata lumea de gat..inclusiv pe mine...nici nu mai indraznesc sa visez la numere cu 6 macar

eu azi am mancat ashea:
Md: paine integrala cu almette light
G: para
P: un snitel de la cuptor si 5 bucatele de cartofi prajiti(imi luasem la mine supa crema da pur si simplu nu am putut-o manca de dulce ce era si am bagat mana in prinzul colegului thailandez - care mi-o spus sa nu arunca crema de ciuperci sa i-o aduc lui ca lui ii place...)
G: portocala
C: creveti parliti in tigaie pe care i-am mancat cu humus

Mergi la inceput