MONTIGNAC (183)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citesc si pling!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

las-o naibii ca nu conteaza, zau. pe mine m-au inghesuit intr-un colt cu cutia, e o colega draga, am zis ca mai mult o carai daca o refuz. deci aia e.

am mancat si pranzul. am gasit si sunca fara zahar, la kaufland, Best. teribil de buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

dulcetica si roxana ia terminati cu prostiile bombonoase ca .....ce-i cu destrabalarea asta??

dulcetica inca o data intreb...tu slabesti cu atatea lactate in meniu??

meniul meu azi:
Md: paine de tarate cu almette si brinza cu mucegai
G:1 energizant
P: ciorba de afumatura
G: para verde
C: orez cu lapte?? (puisoaro cum il faci? ca mi-ai facut pofta)

ma simt asa obosita ca as putea ff usor sa pun capu pe birou si sa dormn vreo 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu maninc pina nu ma pot intoarce pe partea ailalta.
Acum am dat jos ce pusesem in weekend,unde am mincat timpenii si le-am depus integral.Eu asa fac ,ma chinui 2 saptamini, dau jos si apoi maninc 2 zile si pun tot la loc .
Asta e viata mea pe scurt!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Brindu, ai vazut? bine ca ai scos biciu'

Dulce, e normal. mananci 2 saptamani la limita subzistentei si in alea doua zile saracul metabolismul tau, crezand ca venit foametea, depune tot. ca sa poata avea ceva rezerve. mananca putin mai mult. stii de ce zic...? ca am fost si eu asa. de aia am ajuns sa am 10 kg in plus, de la diete nebunesti de genul danezei.. de ajunsesem sa mananc 900 calorii pe zi si sa NU slabesc.
de aia e Monti ok, ca mananci. si chiar asta si trebuie sa faci, sa mananci. io stiu ce greu e, si ca teoria e frumoasa dar mori cand vezi cantarul ba urcand ba stagnand... dar chiar trebuie sa rupi cercul asta vicios.
hai, ca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Sunt pe fuga.

Dar repede imi scriu ideile ptr meniul de sapt. viitoare:
- sarmale cu c. de vita si quinoa;
- budinca de conopida ciu cascaval;
- supa crema de ciuperci;
- frigarui de porc la gratar;
- in rest, salate

Un we placut si conform,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

seara buna!

s-a urnit putin cantarul la mine (61.8) de cand cu pilulele cu ceai verde, deci eram pe post de burete.
ma gandeam azi ca inainte de Craciun imi propusesem ca tinta sa ajung la 60 pana pe 15 februarie...ntz, ntz, nu a fost sa fie....sa speram ca pana pe 15 martie macar....

meniul meu de azi:

MD: am baut un shake proteic (proteina de soia)
pranz: supa de legume, salata de brocolli cu ton si masline(nu cred ca erau 5 in total, ca erau feliate :))), o chifteluta cu sos (conforma) si ceai negru cu smantana + 2 patratele de cioco neagra pe care le-am topit in ceai :))
cina: salata de andive cu ulei de masline si cu un cremvust de pui (asta e de rau??), dar mi se facu o pofta cand l-am vazut!!!! nu am mai mancat asa ceva de ...2-3 ani, nici nu mai stiu!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Eu am sa incep sa sting postul maine, un iminent eveniment nefericit in familie ma obliga sa fac asta. Greutatea actuala este irelevanta, probabil ma voi stabiliza in cateva saptamani de Monti. Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna ziua!
Azi :
dimineata 2 oua fierte
ora 10 un iaurt
prinz friptura si un cirnat
ora 17 cas
cina -brinza cu smintina
Big boy,eu am tinut post negru pt detoxifiere,vroiam sa tin 40 de zile ,ca pe mine ma apuca mereu experimentatul si in a 4 zi am ajuns la spital.
Weekend placut la toata lumea si usurel cu papatul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Liviu, imi pare rau, nu suna bine ce scrii . Iti urez sa te stabilizezi cat mai repede, psihic si fizic. Dar chiar ca greutatea e pe planul doi... Toate cele bune!

Eu ieri am mancat:

MD: cascaval cu ridichi
G: o para
P: salata de cruditati cu avocado si ceva telemea
C: o bucata de hering cu ceapa (nu stiu daca se cheama si in romaneste la fel hering, e niste peste), ceva gen cas dar mult mai plin de zar, cu ceapa verde din aia fina si ceva ulei de seminte de bostan
Niste vin alb, ca am fost undeva invitati
Si in miez de noapte m-a apucat o foame maaare, deci am mancat ceva gen cabanos, dar mai uscat si mai subtire. macar era cat de cat conform...

Un week-end cat mai conform va doresc!


Mergi la inceput