LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

La tort, cum al meu e pe 1 martie ma tot gandesc la ceva de casa dar sub forma de...ghiocel, martisor, ceva.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu vreau sa-l fac tort fluturas....
am gasit un model ....si sa-l imbrac in ciocolata alba amestecata cu colorant alimentar
[b]ina [b]ai fost delicioasa cu "daca esti albina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, nu am facut mami baclava, am facut un cozonac cu nuca si stafide care a iesit .

Lavinia, cu siguranta de ziua lui dam comanda de un tort invalit in martipan si cu ceva personaje animate pe el.Gen Winny the pooh si prietenii. In interior nu stiu inca...avem destul timp de gandire pana pe 2 aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Si cu winnie am vazut tot felul de papusi de martipan... eu i-as comanda dar nu-mi plac torturile lor.. sunt sau prea cremoase ori uscate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Catank, frumoasa foc Ioana si tare inteligenta. Eduard nu are rabdare absolut deloc cu astefel de jocuri.

Ma retrag si eu la nani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:


se pare ca mor daca sunt hranite cu miere care a fost prelucrata la temperaturi inalte.
din fericire , noi nu.
eu folosesc mierea ca si indulcitor destul de des, incerc si eu sa scap de zahar dar nu ma vad renuntand complet la el.
mai folosesc si cate putina miere pt glasat fripturi, aplic un strop pe o pensula - le da un luciu fenomenal.




De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

in alta ordine de idei, m-a pocnit o pofta de cartofi prajiti cu pulpe de pui la cuptor si mujdei cu smantana.

cartofii prajiti stiu ca sunt nesanatosi darrr...n-am mai mancat de pe la pasti anul 2011, aproape 1 an. poate n-oi muri fix azi, de la 2 cartofi.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Ina, pofta buna! Noi mancam foarte des cartofi prajiti...de 3-4 ori pe saptamana sigur. Sunt preferatii nostrii si cu greu incercam sa-i scoatem din alimentatie ca nu reusim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu zic ca macar sa-i prajim in ulei de palmier ca are temp de ardere ridicata... eu cand ma gandesc ca am trait 6 luni fara zahar si prajeli... ma uimesc... dar aveam motivatie serioasa, pe Andra in burtica...
stii ca era odata o intrebare ce ai vrea sa mananci inainte sa mori: eu as raspunde; cratofi prajiti cu oua ochiuri si telemea rasa deasupra si cu ceapa langa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

mananc rar prajit in ulei incins, de cand cu alexandru, cred ca o data pe an daca am mancat. anul trecut cartofi prajiti si anul asta niste gogosi....si azi, cartofii :) in rest prefer sotarea sau cuptorul.
Exceptand oua ochiuri.
insa am auzit si eu de uleiul de palmier. Cred ca as incerca. Toata lumea il vorbeste de bine.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput