LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anda, chiar ma gandeam la tine zilele astea....ca tu spuneai ce frant este juniorul de cand merge la cresa. ei, uite ca si Lucas de cand a inceput gradi este atat de obosit seara, se cere la somn de la ora 20 de abia il tin pana la 20.45 sa ii dau laptele. doarme neintors noaptea pana dimi la 8 cand il trezesc eu.... si somnul de amiaza a ramas acelasi, adik am rugat -o pe doamna de la gradi sa nu il lase mai mult de 2 ore jumatate. v

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sa va spun ce chestie "misto" am facut?? am aruncat in chiuveta uleiul de la pestele prajit si am infundat toata instalatia.... sa va mai spun ce mi-au auzit urechile aseara de la sot???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea nu ceda la alta suzeta!!! rupe o si mai tare pe asta sa nu o mai poate suge. bine, doar una din ele, sa vezi cum reactioneaza. si ii poti spune si tu ca, catelul vecinilor a fost si a rontatit o cu dintii...si ii arati cum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

yasmi, ti-am spus ca nu pot uita poza, dar daca vrei mai pune-o odata

felicitas , hai si tu cu poze cu burtik

deea, sfatul pe care pot sa ti-l dau din experienta de pana acum cu bunicii este..sa nu te bagi sa-i faci vre-un fel de educatie Annei cat timp sunt bunicii. Nu te va asculta, ba mai mult iti vei pierde din autoritate. Eu de ex cand suntem in vizita la bunici nu le zic nimic, nimic copiilor..nici daca sunt pe punctul de a sparge ceva..soacra-mea e cu bibelourile Daca le zic ceva, bunicii zic..lasa-i ca nu fac nimic...copii zic mami e rea ca nu ma lasa, mamaie e buna. Deci...nu le mai zic nimic. Mama mai imi zice Tu nu ai vazut-o pe fi-ta ca a varsat cereralele pe jos? ii zic..Nu stiu, nu ma bag, tu ai invatat-o asa aici. Acasa, cu mine nu face asa
Sta mult mamaie la voi? Las-o sa o urce in brate, dar nu face si tu acelasi lucru, dupa ce va pleca mamaie, va intelege canu ami are "lift" si va urca singurica.
Felicitari pentru curatenie. As vrea sa bag si eu una asa mai serioasa, si ma gandeam vineri sa nu-l trimit pe Cristi la gradi si sa-i duc pe amandoi la soacra-mea toata ziua..sa vedem daca-mi iese.
De 2 zile sunt putin cu muci, si ma gandesc poate dupa o pauza de 3 zile de gradi le trece...

somleac, da, adevarat ce spui, si pe noi ne-au muncit la serviciu vre-un an cate 12 ore /zi ...eram copii 23-24 de ani, si nu aveam curaj sa zpunem ca nu venim..imi simteam colegii mai apropiati decat familia De asta cred ca simt si serviciul ca un sfarsit al timpului liber. Acum nu mai e asa, dar ca peste tot se mai sta peste program, sambete lucrate, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

sa va spun ce chestie "misto" am facut?? am aruncat in chiuveta uleiul de la pestele prajit si am infundat toata instalatia.... sa va mai spun ce mi-au auzit urechile aseara de la sot???


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



trebuia sa lasi sa curga multa apa fierbinte peste..nu se mai infunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, habar nu aveam. oricum acum am invatat lectia si nu mai arunc...il pun intr un pet si la gunoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Am trimis juniorul la cresa ca iar a stat 2 zile pe acasa ca in weekend a racit putin. Mi-a dat pediatra Paxeladine pt tuse si Oscilococcinum.
Era un post zilele astea pe un grup de pe FB legat de Oscilococcinum, cum ca ar fi apa de ploaie de fapt, doar efect placebo,extract de ficat si inima de rata leseasca strecurata de vreo 200 de ori, zahar si lactoza.Cam scump totusi pt un efect placebo

Miki, mersi de raspuns legat de Montessori,si eu zic ca merita riscul, cu atat mai mult cu cat daca se integreaza si-i place il pot tine in sistemul asta pana termina generala, apoi vedem, poate incercam liceul prin alte tari europene

Mai citesc din urma ca iar ati fost harnice.

O zi frumoasa tuturor

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Pentru cine doreste, am pus poze de la Motul la care am fost Duminica

delia, ce faci? de obicei apareai pana la ora asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am venit sa va salut, apoi mergem sa papam, vine buni si plecam prin oras.

madutza exact asa si la noi...cand mergem la buni incepe Anastasia de ii scrie si pe usi, face numai boacane dar la fel ii zic, daca ii permiti ce sa-ti fac, acasa nu face asa ceva. adevarul este ca ai mei ii si permit aproape tot. asa le trebuie

bb_yasmi puteai sa si topesti tevile cum patise aia de la Chicky Girls la 'Serviti, va rog!' cum sa arunci uleiul incins in chiuveta? bine ca doar s-a infundat.

yvy ai o burticuta asa frumoasa si ce grasulina este Larisa, zici ca este cea mai mare mancacioasa

alina06 am vazut-o pe buburuza mica, este o dulceata ce se mai iubeste cu Luca, tare dulci sunt

mary un si pentru voi.

deea bravo ca ai reusit sa faci curat

merg sa pregatesc papa, Anastasia trage de mine si striga 'jos, jos' ...sa ma dau jos de pe scaun

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

anda, chiar ma gandeam la tine zilele astea....ca tu spuneai ce frant este juniorul de cand merge la cresa. ei, uite ca si Lucas de cand a inceput gradi este atat de obosit seara, se cere la somn de la ora 20 de abia il tin pana la 20.45 sa ii dau laptele. doarme neintors noaptea pana dimi la 8 cand il trezesc eu.... si somnul de amiaza a ramas acelasi, adik am rugat -o pe doamna de la gradi sa nu il lase mai mult de 2 ore jumatate. v


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Daaa, buna treaba asta cu programul,eu sunt tare multumita ca are un program de somn tare fain pe care incerc sa-l respect si cand nu merge la cresa.De vreo 2 saptamani si-a redus si Alex din somnul de pranz, adica nu mai doarme 3-4 ore, ci 2-2.5 ore

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput