LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Buna searaaaa

Bai dar ati scris nu gluma de cateva zile incoace! Au fost si subiecte nu gluma:)) tare e nasol sa nu intrii zilnic si sa pierzi sirul ca as fi avut de comentat la fiecare subiect...acum insa mi-am pierdut ideeile...detalii:)

Hai sa va spun si parerea mea de siropele: pediatra mea e fan produse Secom ( aici gasim fFirst defense, aller care, cod liver oil vit d3 etc..)
Nu stiu daca va amintiti ca Teea prin nov 2011 a avut o raceala puternica cu antibiotic, tuse productiva...nasol! Asta a fost dupa o luna de First defense( noi luam 5 ml pe zi pana terminam sticla) . Raceala a coincis cu terminarea sticlutei de FD si imediat dupa raceala o alergie puternica pe tot corpul . Am ajuns la urgente si nu era boala de copilarie ci alergie la ceva. Ma rog, i-a trecut...atunci nu mi-a picat fisa ca poate fi FD insa acum o sapt nasa mea a inceput sa-i dea fetiteti colostru si hopaaaa alergie puternica dupa prima administrare. Pediatra ei ( o tipa super desteapta ...pediatra la spitalul SRI) a certat-o ca i-a dat de capul ei si i-a spus ca astea sunt ultimile tepe de pe piata!

Adevarul e ca....aceste produse sunt ale producatorului Child Life sin SUA....se gasesc over the counter sa zic asa , mai peste tot in magazine in state si costa in jur de 11 dolari....aici cost milioane.

Acum eu ii dadea Teei D3 tot de la ei si am intrerupt. Am ajuns la concluzia ca nimic nu-i sigur si dc sa bag in ea tot felul de chestii procesate. Vtamina C e sfanta, fructe si aer curat!

Despre vigantol....si eu dau cand imi aduc aminte...nu am inteles niciodata cumde in alte tari nu se da. Am aflat de curand ca totusi noi am fi un popor de rahitici...

Cu mersul la baie- nu aveam treaba...deci miki suntem ca voi. Intra si cu mine si cu taicasu, se mai uita ea lung dar asta e realitatea. Nu vreea si nici nu pot sa ma ascund. Mai nou vrea sa ma stearga ea

Olita---- hmmmm, am patit ca tine, yvy. Cu soacra. Daca Teea bazaia ca nu vrea pe olita ea o punea fortat si incerca sa-i distraga atentia si uite asa acum vrea f greu la olita. Daca stau eu mai sta si ea. Daca o pun dimineata imediat si stam amandoua face si pipi si caca dar in rest nooooo, no. Mai spune ca caaaaa si cand intreb daca mergem pe olita zice nuuuuuuuu

Vaccin- cami ai dreptate cu mercurul. Acum 2 luni finutul meu a fost diagnosticat cu inceput de autism, iar neuroloaga( profa) exact asta a explicat fiinei mele . Vaccinurile care contin mercur si care pt unii copii pot fii daunatoare. El a dat inapoi( dpdv al vorbitului si al dezvolatrii psihice) dupa fiecare vaccin acum face terapie abba si e bine, mult mai bine
Eu nu ii fac Teei decat cele obligatorii! I-am mai facut cand era mica Rotarix dar atat!

Trimit asta si revin

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Eu am fost azi dim la analize . O parte au iesit deja si sunt varzaaaa hemoleucograma e data rau peste cap. Am vb cu nasa mea icare e medic si mi- a spus ca in sarcina e normal sa fie modificata insa arata si putina anemie la mine
Astept sa vad celelalte analize cum ies si apoi intru in panica
Vineri merg la ginecolog si maine am consultul pre anestezic.

A o burta de explodez, noaptea dorm fff greu! Ma foiesc, ma intorc pe toate partile, nu am aer offfff. Vineri fac fix 36 sapt. Doc meu mi-a zis ca pe la 38 ma executa! De abia asteeeeept! Mi-e f greu acum sa ma misc!

Si as manca non- stop si as bea un pahar de vin rosu sec

Hai ca v-am innebunit cu ale mele
A trancanit destul

V pup pe toate faraaaa exceptie

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

acu' vroiam sa spun eu alexina ca mai ai putin si nasti cum de scrie 29s la semnatura? cate kg are bebe la eco??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Yvy- frumoasa burtica si maricica pt 18 s. De fapt si a mea a fost asa. Acum nu mai intra in obiectiv... O tarai

Catank- ce frumos ca i-ai luat jucarii din astea educative! Teea si puzzle e no no.. Nu are rabdarea neam! E frumi rau ratushca ta!

Mada, Yasmi- mereu ma minunez de ce avansati sunt copii vostri si ce frumos stiti sa- i cresteti si sa-i introduceti in societate! Bravo

Alina- nu pot sa cred ce mare s-a facut fetita ta! Wooow

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Yasmi- da stiiiu dar sunt pe ipad si mi-e lene sa schimb. Am aproape 36 sapt! Bebe la 32 sapt avea 2,5 kg. Vedem vineri cate kg are...oricum e mareeee, simt eu si se si vede! Am burta enorma

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA


Mada, Yasmi- mereu ma minunez de ce avansati sunt copii vostri si ce frumos stiti sa- i cresteti si sa-i introduceti in societate! Bravo

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Gata am schimbat si semnatura!

Voi ce mai gatiti? Ce mai papa copii? Ce program alimentar au?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina, lasa sa fie mare mami, este baiat
eu astazi de exemplu dupa ce au venir de la gradi, la 17 le-am servit paste cu parmezan si ou iar seara la 20 am facut budinca.
ieri au papat ciorbica de fasole iar seara paine cu ou.
maine dupa masa cred ca voi face catofi natur cu unt si patrunjel si peste prajit iar seara o salata ceva...nu stiu sa vad ce pofte si idei imi mai vin paine maine....poate langosi cu branza seara....
sper sa nu iti fac pofta....dar tu ai intrebat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA


Mada, Yasmi- mereu ma minunez de ce avansati sunt copii vostri si ce frumos stiti sa- i cresteti si sa-i introduceti in societate! Bravo

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s





mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvy, ce frumoasa si grasuna e L, iti vine sa musti din poze si ce par lung i-a crescut , eu am tot tuns-o pe Cata. Ma bucur ca ai pus poze si cu burtica, ehee ce perioada frumoas asi linistita cu bebe la purtator

alexina, ohoo, poate nasti pe 1 martie Ia incearca sa incadrezi burtica in aparat si arata-ne si noua.
Ca poza de sfarsit de sracina, mie nu-mi iese din cap burtica lui Yasmi, ea slaba toata doar cu balon in fata , eu eram baloane, balonase
Cu mancarea nici nu stiu ce sa-ti zic, ca si eu sunt mereu in pana de idei si parca mereu fac aceeasi mancare. Azi am avut aripioare la cuptor, i le-am servit cu muulte rosioare langa si paine; fac des ciorba de perisoare ca le mananca usor singura, paste...tortelini cu ciperci sau prosciutto, fierte cu cascaval ras deasupra sau iaurt. Zilele astea vreau sa fac niste sarmale sa scap de gatit 2-3 zile. restul nu am cum sa le fac pentru mai multe zile..ca nu am oale destul de mari

Finuta mea are termen sa nasca pe 22 feb, si mi-a cerut lista cu ce tb sa cumpere pt bebe..lista mea am sters-o ...ca am incheiat cap bebelusi , si acum caut de nebuna pe net.. ca mare lucru nu-mi aduc aminte

Mergi la inceput