Licurici de ianuarie-februarie 2009 mutati!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cami imi pare rau.ce inseamna exact? si cum ai aflat ca sa ii faci investigatii?


selene ai facut testul de alergii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cami, imi pare tare rau, poate s-a inselat. Sanatate multa!

Porumbita, Robert e f avansat, se vede ca e un baiat deosebit de inteligent! Felicitari! Imi pare rau de problemele de sanatate, cu gimnastica o sa se rezolve toate. Eu mai stau acasa cu copiii, nu stiu cat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Miere uite aici www.youtube.com/watch?v=JrE1_DEzYX0&feature=youtu.be" target="_blank">filmuletul cu Andruska.

Of, Cami, imi pare asa de rau de vestile pe care ni le dai. Cum se manifesta boala asta, ai vazut ceva suspect la ea?

Te intreb pentru ca Andruska se invineteste seara in jurul guritei si nu stiu de la ce. Si face asta de cand am nascut-o. Am fost la cardiolog acum vreo 9 luni, i-a facut o eco insa ne-a zis ca totul e OK mai putin un mic sunt interatrial fara consecinte hemodinamice, zicea dr ca o sa dispara in timp. Miercurea asta mergem la control. Mi-a zis ca invineteala aia nu ar fi de la inima si ca poate are ea zona mai puternic vascularizata si fiind slabuta se vede mai vinetiu.

Acum ca am terminat cu gastroenterologul, adica am lasat-o mai moale cu investigatiile si am intrat intr-un ritm normal si constant de crestere, vreau sa investighez si partea asta.

O zi buna tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor

asta inseaamna ca are o fisura intr-o valva
si nu tot sangele care se pompeaza merge spre aorta si de acolo spre restul corpului
ci o parte merge inapoi
eu am sesizat un puls marit la fdebra
mai mare decat are antonia
si m-a ingrijorat
i-am zis medicului pediatru care a ascultat-o si mi-a zis ca tre sa mergem la eco cardiaca
e cam nasol ca ea e pofticioasa
si o luase bine de tot pana la 9 luni ca si dezvoltare
si acum e slabuta
abia daca a luat cateva grame intr-un an
offfffffffff
mor de nervi va dati seama
da ne punem nadejdea in Dumnezeu sa fie bine si sa nu fie nevoie de interventie chirurgicala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Multumesc de urari, si celor de aici si de pe Facebook

Cami, imi pare rau de vestea legata de Petra... Ai grija de ea, Dumnezeu sa va aiba in paza!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'
Te intreb pentru ca Andruska se invineteste seara in jurul guritei si nu stiu de la ce. Si face asta de cand am nascut-o. Am fost la cardiolog acum vreo 9 luni, i-a facut o eco insa ne-a zis ca totul e OK mai putin un mic sunt interatrial fara consecinte hemodinamice, zicea dr ca o sa dispara in timp. Miercurea asta mergem la control. Mi-a zis ca invineteala aia nu ar fi de la inima si ca poate are ea zona mai puternic vascularizata si fiind slabuta se vede mai vinetiu.



acelasi lucru mi l a spus si mie pediatra cand am intrebat de victor

dc iti mai zice ceva legat de asta sa mi zici si mie pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Monica iti zic dupa ce venim de la eco, miercuri seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cami, imi pare tare rau. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si Petra sa nu aib#259; probleme. Daca veni#539;i in Bucure#537;ti, sa ne dai de veste.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Porumbita, inca nu, histamina mi-a spus ca ar costa cam 250 de lei, inca nu am acesti bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

Cami imi pare tare rau ... nici nu stiu ce sa zic! Sa ne rugam sa fie bine!

porumbita merci de intrebare, e bine acum cu burtica, dar a luat viroza mea si tuseste groaznic.
Am aflat intre timp ca trei sferturi din gradinita a avut enterocolita, dar numai a mea si inca un baietel au fost internati, la ceilalti a fost mai usor.

Doamne, da cate stie Robert! E foarte tare!


Mergi la inceput