Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Nu am scris de mult (sa nu va incurc) dar inca imi este drag subiectul si cu multe sfaturi utile.
Incerc sa va citesc in continuare ca sa imi tin aprins apetitul pentru sport dar acum lenevesc.
Din cauza de burtica cu contractii si unor evenimente care m-au tinut in stres nu am reusit in sarcina sa fac decat ceva pilates special pt gravide.


Deja sunt nerabdatoare sa pot face sport ca psihicul sufera maxim. Corpul nu are schimbari majore. Burtica mica dar tzitze cat ale Nicoletei Luciu.





Elena & Denisa (26.10.2004)
18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Ele -

Raportez ca sunt pe calea cea buna - 52.5

Mancat cam nesanatos ieri si azi, dar mai putin decat in ultimele luni:

MD: --- a fost mare ca a fost un fel de "brunch" la o pensiune unde am fost pt. schi.

1 bucatica de chec
2 pancakes de ovaz ( super!!!!!! )
fructe
suc de portocale
3 cafele

Pranz:

Peste prajit , cu cartofi prajiti - dar cam numai asta au la cabana de schi.

Cina - diseara -- cred ca niste legume ca mi-e pofta rau dupa atata prajit, eu de obicei nu mananc prajit de fel, deci imi cade si greu.

Gustari: banane, pomelo si capsuni

Sport - ski!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

uhuuu si eu mai am cam 2,5 sapt pana la ski. 7 zile full pe partie ca altceva nu am de facut. si ski non stop nu de asta gen romania te dai 10 min si stai la coada 1 ora.

Raportez saptamana a doua de Insanity terminata in fortza. Din motive de chefuri prea multe am ajuns sa o termin astazi dar am reusit sa fac Power Cardio cap coada si Cardio Abs fara ratari majore. Inca nu imi ies toate flotarile, miscate si saltate si in ritmul ala nebun dar sunt pe drumul bun.
Astazi am bagat si o ora de tenis la 30 de grade s-a vazut dramatic la cantar, am scazut sub 55 kg.
Maine am in plan evident chef, adica iesit in club ca aici e carnaval si mega petreceri pe plaja. Si cum noi locuim pe partea aialalta a plajei oricum nu dormim de trei zile din motive de muzica bubuita la maxim pana la 7 dimineatza, am decis sa atacam frontal Carnavalul. Efectiv de joi o tinem intr-o bubuiala continua, nu am mai vazut asa ceva la 7 dimineatza o termina,oamenii astia stiu ce e aia distractie dar noi suntem chiauni de cap. Noroc ca marti avem iar zi libera ca e marea parada si le mai dormim si noi.
Trebuie sa bag tare sport maine ca poimaine vine taica-meu sa o faca pe bona ca eu plec o saptamana, partea buna e ca vine, partea proasta e ca vine cu poalele in brau. Cum naiba sa rezisti la placinte?

In materie de mancare am respectat cu sfintenie acelasi meniu, suc dimineatza, salata la pranz, supa seara. Fara alte gustari. Inclusiv chefurile desi am baut vin m-am tinut depate de orice mancare. Si pentru fiecare pahar de vin 2 sticle de apa asa ca m-am hidratat ceva :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ioachim, welcome back! Muncesti prea mult, nu cred ca e bine, indiferent de varsta...

Xio, spor la P90X! Am vrut si eu sa fac la un moment dat, insa cere alimentatie conform planului, deci f multa proteina, ceea ce eu nu pot consuma. Insa rezultate sunt f faine, a pus si Allure niste poze cu ea mai demult dupa ce facuse P90X si erau.

Ele, e buuun Pilates-ul pt gravide, f bun chiar!

Allure, asa-mi place sa ies sa ma plimb cand e zapada proaspata si soare. E fantastic! A nins si la noi ieri, ca-n povesti, cu fulgi mari, desi. A fost o iarna minunata asta, cu multa zapada si temperaturi decente.

Marina, petrecareata, ce vorbesti tu mai acolo de carnaval pana la 7 dimineata ?! Nu stiam ca e asa distractie la Africi, zau asa!
Baga 2 poale-n brau ca nu moare nimeni, ca doar pleci la schi dupa aia! Si inteleg ca plecati fata kinderime, bravos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna fetelor vreau si eu sa fiu certata pt porcariile ce le mananc si mi-as dori si un abdomen extraplat dar din pacate e extrapufos Am reusit sa slabesc in jur de 14 kg,dar nu recomand nimanui metoda ...dieta drastica Am incercat o dieta sanatoasa dar nu am reusit sa slabesc decat 1-2 kg intr-un timp indelungat. Eu am fost slaba dintotdeauna dar in sarcina am pus 23 kg pe care nu reuseam nicicum sa le dau jos si ajunsesem la culmea rabdarii. nici nu ma puteam uita in oglinda ca ma lua plansul. Asa ca m-am pus pe facut foamea (stiu ca nu e sanatos si nu e bine) si uite asa din dieta in dieta,una mai drastica ca alta am reusit sa dau jos 14 kg. Acum am 56 kg dar as vrea sa ajung la 50,greutatea ideala pt mine.

Merg la sala,fac fittnes, mai mult cardio. Ador sa alerg pe banda.
Am facut o pauza de o saptamana,timp in care am facut foamea si am slabit 4,5 kg. Acum merg la sala dar mi-e si frica sa mananc de teama sa nu pun inapoi kg pierdute. Dar trebuie sa mananc, ca sa am forta sa fac exercitiile. Acum sa nu credeti ca sunt vreo adepta a curelor de slabire pro ana sau ca vreau sa devin vreo anorexica dar pur si simplu nu am mai avut rabdare sa slabesc incet si ma exasperau colaceii de slaninuta care dadeau pe-dinafara peste tot. Imi plac dulciurile,prajituri si ciocolata......(cui nu-i plac? ) si mancarea "nedietetica"
Acum,stiu ca nu-i capat de lume sa am 6 kg in plus,dar vreau musai sa scap de ele.
No,daca v-am plictisit cu mesajul,imi cer scuze si astept sa dati cu rosii
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cardio nu pot face ca le sar in cap vecinilor, iar P90X e mai pe gstul meu. Cu cardio nu's prietena, ma plictiseste daca nu imi place (la Kickbox nu aveam nici o problema, dar daca ma pui sa sar aiurea, s afac aerobic nici gand )
Vreau muschi pana la vara

Eu cartofi prajiti in tigaie nu am mai mancat de nu stiu cand. Am facut la cuptor, pe folie.
Si vreau sa imi cumpar o tigaie de ceramica, am inteles ca nu trebuie sa pui ulei , nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Imi place topicul vostru!Sunt hotarata sa ma apuc si eu de un pic de sport, dar musai trebuie sa fie acasa, la sala nu am cand sa ajung sub nicio forma.
M-am uitat un pic la ce inseamna PX90...cam saltaret pentru gustul meu,cred ca as prefera ceva mai putin cardio pentru inceput,n-am mai fost la sala si n am mai facut nimic de vreo 4 ani,asa ca stau prost cu suflul...:)

As vrea sa imi spuneti, cele care lucrati acasa, de unde va procurati programele, le comandati pe net,folositi youtube-ul,sau care este sursa?


...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Eu cu P90X am dat jos pufosenia, ca grasa nu pot sa spun ca eram dar ma indreptam cu pasi repezi daca nu schimbam macazul. Programul nu are multa topaiala in afara de Plyometrics si Cardio care e scurtut si foarte usor. Dupa ce-am facut Insanity, cardio din P90X mi se pare un fel de gluma plictisitoare (nu asa am simtit insa la inceput cind imi dadeam duhul facindu-l)

ALimentatia e bine sa fie echilibrata, fara carbohidrati in excess, ideal fara nici un fel de bad carbs. Proteina mi-am luat-o din shakes, deci de origine vegetala. Sunwarrior face un produs de calitate vegan, pt cine e interesat.

Ana25, incepi o dieta echilibrata si miscare zilnic si ai rabdare :)... foamea inseamna carente alimentare, no good! Poti minca si dulciuri dar nu in fiecare zi (ideal in weekend).

Caress, programe pt acasa sint multe si excelente. Spune-mi ce vrei (cardio, sculpt, combat style, axat pe greutati, pe stomac, etc) si iti spun ce program e potrivit. Le poti gasi pe situl producatorului (Beachbody) sau pe amazon, ebay, etc

Ieri am fost la o clasa de Tango pt incepatori M-a tirit prietena mea dupa ea, ca sa-i tin companie. Cu ocazia asta am constatat ce lipsa de echilibru am Clasa a fost orientata pe miscarile de picioare unde in principiu te sprijini pe unul si cu celalat faci "scheme" in timp ce dansezi. Am fost catastrofala.
Ma uitam in oglinzile alea mari si imi doream un set de greutati sa fac exercitii mai degraba decit sa dansez

XIO, ce fel de foile folosesti pt cartofi? Ai grija cu aia de aluminiu ca nu e buna. Eu am renuntat la ea dupa ce am citit ca Al se transfera in mincare si cauzeaza Alzheimer.

Marina, doape in urechi contra zgomotelor nocturne

Ele,walking, yoga si pilates merg si cind esti gravi. sarcina usoara!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ma tenteaza Body Combat, ultimul program de la BB dar cred ca am imbatrinit ca sa mai fac fatza la atita "zbucium"

http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/les-mills-combat-workout.do?tracking=SEMB_GOOGLE_LMC&gclid=CPuUt4HJrrUCFZE-Mgodoi0AhQ

am atitea programe, ca sint ca magarul in gramada...nu stiu la care sa ma opresc

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Caro, toata lumea isi imagineaza ca toata Africa e ca Somalia. West Africa este frumoasa, plina de petrol, astia ex portughezii o tin lunga cu chefurile. Evident sunt departe pana si de Romania dar neavand Mall-uri in care sa ne plimbam ii dam si noi cu beach party cat e ziua de lunga :). La ski plecam cu kinderimea, am io un meeting inainte si sotul e inca plecat asa ca nu pot lasa copiii singuri aici de asta vine tata.. La ski eu sunt veriga slaba si ma dau singura. Sotul si kinderimea sunt skiori de partie neagra, eu ma rezum la alea medii . Am invatzat tarziu sa schiez si mintea mea e prea risk adverse sa ma arunc de nebuna pe o partie abrupta. Ma gandeam in schimb sa iau lectii de snowboard.

Allure , nu e chiar asa usor, barul e la 5 m de noi, cu trei seturi de dopuri si tot nu scapi de asta am zis ca in seara asta il atacam direct. Si ma gandeam ca dansul ajuta la sport....

Eu mi-am cumparat Insanity de pe Amazon. Din care tin minte nici beachbody si nici amazon nu livreaza cd-urile catre Romania din motive de copyright, cel Putin astea de la beachbody. Tracey Anderson parca au livrat-o.

Aaa si suna super interesant Body Combat, ii mai fac o incerc are cu Amazonul sa vad daca livreaza.

Ma apuc de Plyometric . Azi e zi de fit test dar o sar pe asta sa iau avans la exercitii ca sigur mai ratez ceva pe parcurs.

Mergi la inceput