Abdomen Extraplat (59)

Abdomen Extraplat (59) | Autor: Allure

Link direct la acest mesaj

Am deschis capitol nou aici

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

am facut un suc azi asa: am stors 2 portocale si o jumatate de lamaie manual, cu ceva pulpa cu tot si l-am pus in vitamix cu o canita de capsuni congelate si le-am facut lichid; a iesit o nebunie si ca gust si mai ales culoare

ma apuc de chilly.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Multumim de subiect nou

Eu azi am facut un suc de ce am mai gasit prin casa, trebuie sa ma duc azi dupa-amiaza la cumparaturi.

Mar, mandarina, 1 tulpina de telina, 2 morcovi piperniciti (=naturali), 1/2 lime, 1 bucata broccoli. Am mixat sucul cu 1/4 mar, 1 lg seminte de chia, chlorella si probiotice.

Azi la pranz mananc ciorba de salata, ca face taica-meu si nu pot rezista. E facuta cu omleta, dar fara slaninuta prajita (ca reteta adevarata, ardeleneasca e si cu slaninuta-yuck!).

Diseara am in plan o mare salata de legume si felurite seminte, cu dressing de avocado, pt toata familia.

Si azi e zi de eliptica, mi-am propus 1/2 ora de intervale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Allure da, este poluare si cald invale. Noi locuim langa ocean :)) unde este absolut minunat.

Ieri am bagat partie cu cauciucurile de mi au sarit capacele, ce te omora erau scarile ce trebuia sa le urci si cauciucul sa l cari. Si pe F de mana. Rezultatul: seara amfost sub greutatea de dimineata.

Azi iarasi ies cu bicicleta cu greutati legate de glezne!

O saptamana buna va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

hmm...as muri de ciuda sa locuiesc linga ocean si sa nu pot face baie de frica poluarii :(
pt mine daca oceanul nu e verde-albastru cristalin nu are pe vino-ncoa.
pe de alta parte tot e mai bine decit la polul nord

mic dejun: afine, papaya si banana
la prinz supa si seara salata.

la sport nu sint sigura ca am verde dar o sa ma misc intr-un fel sau altul.

Corinadana, v-ati uitat la Superbowl?
Eu mai mult pt reclame si mini concertul Beyonce dar fara snacksuri interzise.

Caro mi-ai facut pofta de ciorba de salata. Mama o facea cu smintina, niciodata cu carne. Eu nu stiu cum se face, iar cu smintina cam rarutz zilele astea.


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Pentru mine orice este apa inseamna balaceala si bucurie! nu prea mi place oceanul ptr ca nu pot inota, are valuri f puternice si mi e cam frica...si este si cam rece pana tarziu incolo. Noi nu folosim niciodata AC ul, simtim briza seara. Dupa San Diego aici este cea mai buna clima din USA.

Nu, nu ne am uitat, ne am bucurat de zapada si liniste ca nu a fost aglomerat :)) Mie nu mi spune absolut nimic sportul asta :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Azi am fost mama sportului desi am comis-o si cu o bere rece dar mergea oricum. La noi a fost zi libera asa ca ne-am sculat frumos am bagat un suc de gref cu mere si un pure cardio de dimineatza . Dupa care cu mic cu mare am iesit cu mafia romaneasca pe marginal, dati un search dupa marginal Luanda sa vedeti cum arata, unii copii cu rolele, altii cu trotinete, mame pe role si eu am bagat alergat, 6 km la 30 de grade a mers ca uns. Si dupa aia ne-am scos si copii la restaurant ca nu era sa gatim pe acasa, mancat finut si sanatos toata lumea, am pus-o cu berea dar la cat am transpirat ieri si azi incepea si butoiul:)
Maine la munca din nou, uhuuu dupa trei zile de stat cred ca o sa ma tarasc dar saptamana viitoare e Carnaval asa ca mai capatat o zi libera:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Bravo Marina!!!

Asa i si la noi laplaja: se alearga, se bicicleste, role, chestii dinalea pe doua roti paralele cu motor, fiecare cu ce poate// am vazut chiar si cu monobike:) si inspiri aerul de la ocean...heaven!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

buna seara...
am intrat cautand in subiect in care sa vorbesc cu fete care vor sa slabeasca..si nu stiu daca am nimerit-o...

am slabit din octombrie 2009 si pana in octombrie 2010 29 de kilograme. ulterior, revenind, treptat, la vechile obiceiuri...am mai pus vreo 6 kg (si in urma unor perfuzii pentru probleme de sanatate), si uite asa..acum ma vad in situatia in care ma jur ca a doua zi nu mai mananc prajeli si dulciuri, si cu toate astea...drept la ele ma duc. m-am gandit sa caut sprijin moral pe forum, sa vorbesc cu fete care ma pot intelege si sustine.

este ok sa scriu aici?


anne-marry mamica lui teodor-alexandru si evelina-maria
burtica si alte pozici pozele mele

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

anne-marry, bun venit
bineinteles ca e ok...aici ideea e de mincat sanatos, fara excese si de miscare; asa credem noi ca e cel mai bine sa slabesti; nu avem dieta, avem stil de viata (sau aspiratie la...)
aici dai raportul la ce maninci si te astepti la ciufuleala daca ai calcat strimb.
just kidding! nu se accepta junk food si sedentarism. daca ai intrebari despre mincare sau fitness poti sa intrebi.

ce dieta ai in prezent? sau mai bine zis ce maninci...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ca sa glumesc putin asta e grupul putin extremist al fetelor care nu prea au de slabit dar au multe idei cum sa o faca:)

Mergi la inceput