Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor

se simte aroma de cafea?
cine mai doreste? cine mai pofteste? (am bonus si o pralina belgiana)

o zi usoara va doresc dragelor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

chiar ma gandeam ce se aude la deva si cand colo, novuselul deja ne flutura cafeaua pe la nas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hai la raport Gianina, crezi ca iti motivam absentele doar cu o cafea si o pralina ?!

Unde mergeti de Valentines day ?

Ooo ce bine ca mi-am amintit de sarbatoarea asta, am motiv de shopping in wkd la Sibiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

de povestit... nu stiu ce sa spun ca am avut o perioada tare plina cu de toate, mai ales cu de-alea rele la care nu vreau sa ma mai gandesc, sa-mi amintesc
vreau sa simt ca urmeaza o perioada buna si sa ma bucur de ea

simonapro - te inteleg pefect cu problemele cu constipatia; si la noi e starea noastra obisnuita; am fost la gastro-enterolog si am primit tot felul de sfaturi - conduita de viata
combinam tot felul de alimente(pere, prune, nuci, tarate, magiun, spanac, seminte de mei, qiunoa, linte...) scopul este sa faca kk in fiecare zi
acum rar se intampla sa sarim vre-o zi, dar daca cumva se intampla, a doua zi incepem de dimineata in forta cu combinatiile si pana in pranz deja e rezoltata problema

cu storcatorul de fructe/legume: eu am un moulinex de acum 20 de ani deci nu-i relevant
de preferat sa aiba componentele din plastic pentru a nu se oxida atat de repede sucul (mai am si un storcator "normal" insa diferenta e uriasa)
nu stiu daca se mai gaseste asa ceva; daca nu, din experienta mea, as cauta unul cu putere cat mai mare si turatii pe masura (daca tot se oxideaza sucul, macar sa poata extrage totul din leguma)
musai sa fie si pentru legume (cele de fructe nu fac fata la legume)
dar, desigur ca cel mai si cel mai este cel cu presare la rece cu un surub sau doua (pe langa cele 1001 avantaje, mai este unul - stoarce si verdeturi) dar aici e problema pretului asa ca deocamdata e trecut pe lista de vise frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gianina asa sa fie, cele rele sa se spele , cele bune sa s-adune !!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule - cunosc personajul, ne place si noua - este pe disney junior
initial am crezut ca-i vorba de jack sparrow din piratii din caraibe
prin comparatie, cred ca iesi mult mai usor cu jack al tau
ai dee unde inchiria costumul sau il improvizati voi acasa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

nu mergem nicaieri special (sau cel putin nu cunosc eu )
va fi ziua inimioarelor: incepand cu ochiurile gatite in forma de inimioara, prajiturele in forma de inimioare, o tarata inimioara
mai am farfurii, fata de masa, servetele in aceeasi nota
freziile si lalelele -sigur nu uita de ele ca tocmai ce le-am admirat impreuna wk acesta la o florarie si i-am facut subtil sugestii
oricum, am intrat in atmosfera de dimineata, am toata casa mirosind a
Eau D'Issey Miyake, ca domnul sot tocmai mi-a spart sticla cu parfum pe gresia de la intrare si s-a imprastiat in tot holul
cat despre matasuri funde si alte alea, sunt de la sine intelese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Mada, felicitari pt gagalice!

Geanina, bine ai revenit!

Floric, si noi il " savuram" pe Jack in perioada asta.

Keutu vrea de ziua lui atatea de nu mai stie nici el ce vrea de fapt: Xbox, Ipad, lego chima etc. Toate ieftine ca braga.
I-am zis de dimineata pe un ton entuziast ca vine posta cu un pachet pentru el. Cica: cu Ipad? Nu. Cu Lego Chima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Wowww Gianina, ce romanticosi veti fi !!

Noi, nu facem mare tam-tam de aceasta sarbatoare , eu voi fi practica si imi voi cumpara cate ceva in wkd cand mergem la Paltinis si la Pisi ii voi lua ciocolata sa preferata, in forma de inimioare, na !
Si ca sa nu ratam ocazia de iesit , o sa mergem la masa iar in wkd sambata seara am programat cu gasca o seara dansanta


Chiar asa fetele, ce planuri aveti de Valentine's day ?!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

14 februarie: Ca sa nu mai ramina repetent si de data asta si sa nu-i vorbesc din nou 2 saptamini, o sa-mi cumpar singura ceva; ma bate gindul -inca de la Craciun!- de un...botox Problema e ca, fiind retinuta la domiciliu, nu reusesc sa ajung la dermatolog sa vad ce parere are.
Daca nu e botox...nu stiu. Poate, incaltari ca si asa ma pling ca nu am.

De iesit, sigur vom iesi in gashca la restaurant ca, asa ne sta noua bine, ne-romantici (nu neaparat ca as agrea "romantismul la comanda")

Inca nu stiu ce-i cumpar lui. Ceva care sa-l implice pe Ian, cu siguranta, pentru ca, daca e ziua indragostitilor, de el sintem indragostiti iremediabil. Mi-ar si placea sa iesim in 3 dar nu mai am chef sa fac planuri...inimoase. In plus, e si ziua unei...sotii de prieten. Daca se hotaraste sa se aniverseze, e clar ca dam liber la inimioare. Si la fluturasi.

PS. Totusi, daca mi se schimba dispozitia, s-ar putea sa...ma dezlantui si sa ma gindesc si la "saraca inima me"

Mergi la inceput