Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

ILINCO, pe tine nu te vrea nimeni la picnic ca est vegetariana si nu te poate pune sa faci gratarul :P

Si-acum sa salut: helau, gasca!

Noi furam raciti saptamana asta, nu f grav, doar muci si tuse, dar suficient cat sa chiulim de la gradi. M-am bagat la munca in neshte trebi care ma depasesc si inca mai dau din coltz in coltz ca sa scap cu fatza curata. Mai am 2 luni in care nu am timp nici sa mor, or trece si dansele cumva...


Ba cum!? Tocmai, putem sa o lasam cu incredere sa faca gratarul, sigur nu ia nimic de pe el!

Helau si noi!

Sper ca nu va mai laudati cu muci si saptamana asta! Si termina cu trebile, si fa-ti timp de murit putin si revenit, ca te-astept pe la mine sa-ti arat ceva!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monn, la cat mai curanda revedere!


Mada, te tai de pe lista de picnic, ca pe mine nu m-ai chemat sa vad ceva frumos! O iau pe Ilinca, ea-i cuminte, si-i cumpar si o bere de care vrea ea, na!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Dodo, sanatate tuturor!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dodo, insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Monn, sint happy sa te "aud".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna seara!

Ce ma bucur, ca am avut ce sa citesc la munca

Kea: la Sebi a fost bun bronho-vaxonul. Vroiam sa te intreb Keutu inca mai vrea in carucior?

Monn: succes, sa treci cu bine peste perioada asta!

Dodo:coletul de la tine, mi l-au ratacit la posta, cica l-au trimis in alta parte in locul altuia si sa mai trecem saptamana viitoare, sa vedem daca l-au recuperat

Insanatosire grabnica tuturor!




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

Sa ne plimbam, mai ales pe plaja.

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

La fel, sa ne plimbam in briza marii si sa vorbim de toate.

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?

Simply si Anaan

4. Recomandati un film.
...

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?
in general are voie la opinia proprie (si la refuz).

De obicei incerc sa-l conving, daca nu reusesc cautam o cale de mijloc si daca nu e important cedez.

6. Ce talent credeti ca are copilul?

Un talent deosebit n-am remarcat, ii place foarte mult sa se plimbe, merge mult pe jos si retine multe amanunte.

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?

Ca trebuie sa ma bucur mai mult de lucrurile marunte.

8. Ce planuri de vacanta aveti?

Mergem o saptamana pe litoralul bulgaresc la inceputul verii si apoi in septembrie vrem in Bucovina.

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?
Ciocolata

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?
Normal





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:



Citat:
copiii vostri cat de independenti sunt? Ma refer la imbracat/dezbracat, spalat, strans jucarii (nu ma intereseaza daca din proprie initiativa, ci daca se descurca sa o faca efectiv), mancat, luat mancare din frigider, turnat apa din sticla in pahar (NUMAI in pahar :))), incaltat, pus fes, manusi, fular, legat sireturi, treburi casnice la care se ofera sa ajute etc


-se imbraca singur cu cele de interior si ii face placere. Fularul nu-i place si nu si l-ar pune singur, la manusile cu degete mai da gres.
-de dezbracat, mai are probleme doar la bluze, le scoate cam greu pe cap
-se incalta ,descalta,fara sireturi dar cateodata nu are chef
-se spala singur, dar fara cap
-face pisu la wc, caca la olita
-stransul jucariilor,mai rar nu-i prea place, dar nici nu imprastie prea multe, cum facea Sebi
-la capitolul mancat, numai singur de mult timp, nu ne lasa sa ne atingem de farfurie
-la frigider deschide,se autoserveste cu iaurt, la restul stie ca nu prea are voie, ca mi-a varsat de cateva ori laptele din ibric.
- apa toarna in pahar, se mai intampla sa mai dea si pe langa la sticle pline.
-treburi casnice, ii place sa-l implici, curata oua, usturoi,intinde coca, imi aduce diferite lucruri si la cele de barbati, sta pe langa al meu sot si trebuie sa-l lase si pe el sa faca cate ceva.





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu stiu motivul scandalului la baie, dar n-am gasit inca solutia.
Nu ii place ca i se turteste parul ca o clatita(zice ea) si e urata.
Asa ca episodul urletelor din baie e urmat de suspinele , oftaturile si datul ochilor peste cap, care nu inceteaza decat in mom in care am terminat cu uscatul ci coafatul.

Uitasem bucataria. Acolo e ...invaziva.
Daca nu ajunge ea sa vada ce se petrece in cratita, vine cu inaltatorul din baie.
A trebuit sa fac si doua prajituri in ac timp (chiar daca nu aveam nevoie decat de una) ca sa fie fiecare cu castronul lui. Stie si o reteta simpa (preferata casei) si se distreaza sa spuna reteta ca pe o poezie.

Cu jucariile e mai complicat , ca eu sunt cam relaxata la cap asta, asa ca le strange cand i se cere si uneori din propie initiativa, dar atunci cand chiar o incurca. Altfel, eu nu am instaurat orarul cu stransul jucariilor. Barbatul crede ca vor ajunge imprastiati din cauza asta, dar eu nu-s convinsa, ca Alex e destul de atent acum si nici pe el nu l-am batut la cap cand era mic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Mada, te tai de pe lista de picnic, ca pe mine nu m-ai chemat sa vad ceva frumos! O iau pe Ilinca, ea-i cuminte, si-i cumpar si o bere de care vrea ea, na!



Pai tie-ti aratam ceva frumos cand mergeam la picnic...

De merisoare?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian

Mergi la inceput