Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, daca e vorba de rochia lila dintr-un soi de brocard, nu prea vad ce modificari ii poti aduce pentru ca, urmind linia corpului, nu mai ai de unde sa tai, sa-i dai o forma noua iar in mini nu te vad.

O poti accesoriza cu pantofi/geanta/zdranganele dar am inteles ca nu vrei sa investesti. Prin urmare, nu prea vad cum poti transforma rochia si sa-i dai un aer nou.

Recomandare: fa-ti timp -o dupa amiaza, 2, 3, cite e nevoie- si rastoarna second-urile cu fundu-n sus. Bag mina in foc ca vei gasi ceva potrivit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Ilinca, Slava Domnului ca nu te-ai "documentat la timp"!

Anumite boli, printre care si poliomielita sunt eradicate tocmai pentru ca intreaga populatie este vaccinata si intr-adevar putinele cazuri care mai apar sunt post vaccinal, mult mai rar si cu intensitate mult mai mica (formele paralitice sunt extrem de rare). Dupa vaccinul injectabil, muuuuuuult mai rar decat dupa cel oral (care nu se mai foloseste la noi).

Ex: Nici rujeola nu am mai vazut... decat in anumite populatii cu copii nedeclarati si nevaccinati, care iau virusul unul de la celalalt, cad ca puii de gaina si vin cu toata famelia sa se instaleze in poienita din curtea spitalului.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian

Edit: sa fiu political correct


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, stiu deja ca vorbesc ca Moise in pustiu desi, stiindu-ne atit de diferite, incerc sa te sfatuiesc dupa chipul si asemanarea...ta; se pare insa ca nu reusesc sa te...intuiesc. Dar n-am nici o problema cu asta, perseverez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ca una ce se afla la rascruce intre "pro/contra vaccinare", sint mai mult decit interesata de ORICE informatii legate de vaccinuri. Stiind insa subiectul cu risc mare de polemici, va rog numai sa nu va sfaditi.
Pentru ca se aproprie vaccionarea de la 4 ani, ma kc pe mine de frica si daca-l vaccinez, si daca nu

PS. Sint Pesti cu ascendent in Gemeni; exista cineva mai enervant de atit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda



PS. Sint Pesti cu ascendent in Gemeni; exista cineva mai enervant de atit???

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis





...Doi pesti cu ascendent in Gemeni? :)))))))))
Sau, ma rog, alt peste cu ascendent in gemeni .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut, tufete! Va doresc o zi pupacioasa si senina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Ilinca, Slava Domnului ca nu te-ai "documentat la timp"!

Anumite boli, printre care si poliomielita sunt eradicate tocmai pentru ca intreaga populatie este vaccinata si intr-adevar putinele cazuri care mai apar sunt post vaccinal, mult mai rar si cu intensitate mult mai mica (formele paralitice sunt extrem de rare). Dupa vaccinul injectabil, muuuuuuult mai rar decat dupa cel oral (care nu se mai foloseste la noi).

Ex: Nici rujeola nu am mai vazut... decat in anumite populatii cu copii nedeclarati si nevaccinati, care iau virusul unul de la celalalt, cad ca puii de gaina si vin cu toata famelia sa se instaleze in poienita din curtea spitalului.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian

Edit: sa fiu political correct


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian


Si totusi, de ce se face antitetanos la copii de 2, 4 si 6 luni?...Dar antidifteric, stiindu-se ca pana la 6 luni nu intra in colectivitate si avand in vedere ca ultimele 2 cazuri de difterie au fost in '88? Si de unde ar intra gurita copilului in contact cu fecale contaminate pentru a lua poliomelita? Sunt sincer interesata de raspunsuri caci pe net nu am gasit nimic sa sustina concret aceste lucruri, doar clasicul slogan "vaccinarea salveaza vieti", care o convinge pe soacra, dar pe mine nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Floric, stiu deja ca vorbesc ca Moise in pustiu desi, stiindu-ne atit de diferite, incerc sa te sfatuiesc dupa chipul si asemanarea...ta; se pare insa ca nu reusesc sa te...intuiesc. Dar n-am nici o problema cu asta, perseverez

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Ina, nu te supara ca nu iti urmez sfaturile dar ti le cer. Ti le cer tocmai pentru a avea de unde alege. Hai, te rog nu te supara. Eu ma gandeam sa o tai rochia si sa ii schimb cu ceva partea de sus. Insa am imbracat-o acum si orice i-as face tot nu imi place. pentur ca este un material moale care nu se muleaza pe corp si nici culoarea nu ma avantajeaza. Deci...vom vedea. Nu ca as fi vreo silfida dar mi-am mai strucutrat pe ici pe colo niste parti (nu mult ce-i drept) insa daca as imbraca ceva mai pe linia corpului si de o culoare potrivita s-ar vedea. Si zau, ca mi-ar parea rau sa nu se vada.

Te-am mai intrebat o data...nu stiu daca mi-ai si raspuns. Cum stai cu sportul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu ma supar ca nu am de ce.
Eu sint adepta hainelor "de-a gata" sau a celor "de designer" (n-am si n-am avut nici macar o rochie din categoria asta!) pentru ca orice facut la croitor nu arata impecabil pentru ca astia nu au masinile potrivite pentru detalii (tiv, butoniere, etc). De aceea ti-am sugerat sa cauti in second-uri pentru ca poti gasi adevarate piese, cu croi impecabil si purtate, poate, o singura data. Din bucluc, te poate scoate o rochie neagra, repet, croita bine si care subtiaza unde trebuie. Mai pui o oja si un ruj rosii si gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, daca vrei sa se muleze hainele frumos, iti trebuie un body-shaper, lenjerie modelatoare, adica.

Mergi la inceput