Grecia Vourvourou

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lavi, eu nu retin plajele dupa nume, deci nu pot recmanda, sorry. In statiunea din sudul peninsulei (Sarti ii zice?) am mancat cea mai bestiala si dementiala inghetata . Gelataria e pe una din stradutele alea din apropierea plajei, sa nu ma intrebi nume, ca nu stiu. Recomand cu caldura un tur al bratului, se plecati in jos spre Sarti si sa va intoarceti pe cealalta parte. Nu ratai Porto caras : https://www.google.ro/search?q=porto+carras+halkidiki&hl=ro&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=mKYPUZXRMYLatAaRnoHAAw&sqi=2&ved=0CGQQsAQ&biw=1525&bih=682

Despre taverne, toata lumea recomanda Paris. dar cel mai bine intrebati localnicii, unde s-ar duce ei sa manance. Mancarea cea mai buna nu e intotdeauna la taverna cu fetele de masa cele mai elegante . Noi am mancat de 2 ori la o taverna ce avea mesele pana deasupra apei (copii hraneau pestisorii cu sticksuri si se adunasera buluc la mal) - o fi fost Paris?!... nu mai stiu. Am mancat si in Nikiti la terasele de pe faleza, dar la fel, nu mai retin nume.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Un alt loc ce va recomand sa il vizitati este Pestera din Petralona. Spectaculoasa si pt adulti si pt copii, la fel muzeu de langa si statuile cu animale in marime naturala. Si drumul pana acolo e tare frumos, prin localitati grecesti cu case albe, livezi de maslini si indicatoare spre potgorii unde zic ei ca se degusta gratis vin .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Laura, ce de-a amintiri mi-ai trezit!!!
Nu cred ca Paris era taverna aia de pe malul marii, dar nici nu imi mai amintesc cum se chema...poate gasim prin poze detalii.

Neaparat sa faceti un tur al peninsulei, pentru ca dupa Sarti tot urcati prin munti si peisajele sunt dementiale!

Nume de plaje si taverne nu prea retin nici eu, insa daca imi amintesc ceva, scriu...ceea ce stiu sigur e ca mi-a placut mult!

Edit: Mie Sarti ca statiune nu prea mi-a placut, insa Porto Kaufo si Porto Carras mi-au ramas la suflet - indeosebi Porto Kaufo! Am si mancat acolo, insa memoria imi joaca feste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

Arata bine si la Vasiliadi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Laura a avut dreptate, la "Paris" am mancat pe malul marii...am gasit o poza in care se vede bine meniul pe care scria Cafe Restaurant "Paris". Deci da, acolo se mananca bine si e si peisajul superb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc!
Gogosica mica si pufoasa e o dulceata sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Multumim! Sa veniti cu poze frumoase din Sithonia si pentru noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alecxa

Si pe mine ma intereseaza zona.

Laura, cum e apa (ma refer la intrarea in apa), deoarece copiii mei ar sta numai in apa, si as vrea ca intrarea sa fie lina, sa nu se adanceasca brusc.

Roli, la ce hotel ai gasit oferta asta, te rog?


multumesc

Diaporos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

am facut excursie si in Sarti, mai in sud ul Sithoniei :)
si in Neos Marmaras (o locatie mai de fitze)..interesanta de vizitat

neaparat de amintit!!!
cand am fost noi, o parte din perioada ...ne-am luptat cu nsite tantari cretini
Am facut vanzare farmaciilor din zona cu o gama larga de produse antitantari


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


In ce perioada v-ati luptat cu tantarii? Noi mergem in mijlocul lui iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

Multumesc roli25.

Mergi la inceput