Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *8*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Lali eu n-am tipm sa vad vreun film..........nici nu mai stiu de cand n-am mai vazut unul cap coada.
Insa cand o adormeam pe Eva am vazut asa franturi din serialul Vaporul parca pe AXN si mi s-a parut interesant.Daca e naspa filmul nu dati cu rosii in mine ca nu l-am urmarit..........doar franturi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nu-i mai bine de mine ca n-am niciun covor in casa !!!Nu duc grija curatatului de covoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, sanatate fetei ! Nu stiu de miros :(

Ooka vreau eu reteta.
Am si eu una, pe Maia inca nu am incercato, paote fac azi: avocado, pudra de roscove si putin miere, tot la blender :)

Meniu ieri
Dimineata: linte cu ardei kapia
gustare mar
amiaza paste cu sos de rosii, ustoroi busuioc si parmezan
gustare nu mai stiu
seara orez cu legume si spanac

meniu azi
dimineata galbenus cu rosii
gustare branza
amiaza sos de rosii cu chiftelute si piure de telina
gustare ciocolata cu avocado si pudra de roscove
seara inca nu stiu :D probabil brocoli la aburi...cu unt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Cred k desfac si eu oala sub presiune...
La cat a cautat sormea si cati bani a dat... e urat ca nu o folosesc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ma gandesc sa perii covorul cu apa cu ceva...bicarbonat, amoniac? otet? pete nu sunt ca am sters imediat cu carpa uda, da-mi vine cate-un iz...

Noi vedem filme cap-coada zilnic. seara dupa cina...de la 9.30 la 11...copii sunt in zona intre timp, se joaca, se calaresc, sau se uita la desene in alta camera.

raluca te inteleg perfect, asa eram la primul copil...dupa munca, ajungi acasa ai o gramada de lucruri de facut, si-apoi te simti vinovata ca nu ai timp si de copil si de sot si de tine si de casa, cineva trebe sa sufere, si tu esti prima pe lista...nu-ti poti baga o menajerea´scurta´? o ora pe zi... cat sa-ti lase casa maturata, rufele intinse si cartofii curatati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

lena linte la micul dejun? ce tari sunteti :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Dbunny, incearca cu apa cu bicarbonat si stingi cu otet, dupa care clateste doar cu apa cu bicarbonat, daca nu suporti mirosul de otet mai bine nu incerci. Sau incerci cu lamaie. Eu asa mai fac la carpele de vase plus ca asa imi curat chiuveta din inox texturat.

Lena, ete
Curmale 48%, caju 29%, stafide 17% si cacao 6%. Eu fac si pentru Sofica si pun cacao, dar nu e obligatoriu sa pun asa mult. Carobul l-am aruncat ca era gretos, ca as fi pus jumate jumate. In reteta scria ca mai contine arome naturale, ma gindesc si eu, portocala, vanilie, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

mersic ooka


Dbunny nu creez copilului stereotipuri :)))
aia aveam aia i-am dat :)
nu a mancat cine stie ce, dar asta a fost in meniu

a mancat fiicmea piureul de telina si sosul cu chiftelute tot, nu mi=-a lasat nimic :((( am salivat :((( nu ma asteptam sa fie asa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Am fost la ORL. Doctorita a zis ca are otita (asa credeam si eu) si rinita subacuta. Ne-a dat sa luam asa: vibrocil, sinupret, ibuprofen si sa facem aerosoli cu dexametazona. Dexametazona nu e ceva f puternic? Credeti ca e justificat pentru raceala? Ca eu asta inteleg ca are: raceala si otita. Copilul stranuta cam de 2 ori pe zi maxim. Nu tuseste, nu are febra, nu ii curge nasul. Ce ati face voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Cat de puternica e raceala Mihaela? a facut febra? eu nu i-as da dexametazona aia...

ooka eu ador otetul, mi se trage probabil de cand ne clatea mama parul in apa cu otetVoi cum stati cu alergia? de caju nu va e frica?



am periat covorul cu apa calduta+otet si-a ramas excelent. pacat ca e mica peria, ca as peria tot covorul

Mergi la inceput