Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *8*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Dbunny cazurile cu bonele sunt destul de frecvente. O fac numai pentru bani nu si pentru ca au vocatie in acest sens.
Am noroc ca am parintii aproape, de fapt noi am optat sa stam cu ei ca sa-i fie bine copilului. Am toata increderea in ei.

Oricum eu intre bona si cresa/gradinita as alege a 2-a varianta, una particulara. Macar acolo e supravegheat si sunt controlati de autoritati. Trebuie sa aiba personal suficient altfel nu li se da aviz de functionare. In plus sunt si alaturi de copii de varsta lor, au un program riguros, ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

lali multumesc de raspuns, o sa incerc si eu in weekend sa -i fac Lerei ciorba de fasole sa vedem daca am succes

ce e aia vas sub presiune? e special pu fasole?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Scuze Bunny,in graba mea nu am citit corect textul . Cred ca de soc nu am priceput bine,nici macar nu am realizat ca e un Alex in text si nu Dani.

Marryan, vasul sub presiune e cucta , oala ermetica . Eu am doua,una de 30 de ani ,de la socri, si una primita cadou la cununia civila. Fierb in ele tot ce fierbe greu, gen fasole, naut, gaini de tara . Mai nou fierb si cartofii in coaja in ea,ca in 10 minute de la inceputul fierberii sunt gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

OLlaaaa fetele mele dragi
Vreau sa va spun ca niciodata n-o sa va uit, voi m-ati ajutat in perioadele mele grele si mi-ati fost alaturi mereu, mi-a fost tare dor de voi si m-am simtit singura toata perioada asta, io am mereu nevoie de rasfateli:D

Noi suntem bine Slava Domnului, ne-am mutat intr-un apart langa blocul mamei mele, e ok, e frumos dar greu, pt ca indi se duce la servciu acum, nu mai lucreaza de acasa si ewu m-am invatat cu el tot timpul iar acum mi se pare mai dificil pt ca nu sunt obisnuita singura
Mai ales ca ayan este si el un indian talpa iute, fetele, e ca o sageata, nu sta locului I secunda, cu jucarii nu prea se joaca, bine ca nici nu prea are de astea care canta merg sau mai striu io ce, are na mai normale, si nu prea e incantat, el se joaca cu pantofi sticle haine castroane...si cade de nu mai pot, ieri ma vaitam si la hayat, se loveste la cap mereu de sunt ingrozita, sper sa nu aiba efecte mai tarziu, a cazut si din patut si s-a auzit o bubuitura, of of...lali tu ziceai sa ii tai o parte din patut sa aibe el pe unde iesi,dar nu am cu€m pt ca nu o sa mai doarma niciodata, os afuga tot timpul. Sa renunt la patut nu pot pt ca in patul meu fuge intr+i secunda..in fine cam de asatea facem noi in fiecare zi, azui m-a si speriat ca manca unt cu dulceata si s-a innecat de nu si-a revenit pana nu l-am luat de picioare cu capul in jos...in rest, e un ducle si I'll pupacesc toata ziua si toti imi sar in cap ca numai eu I'll rasfat si de aia nu asculta el...eee ce tampenie, pai daca nici mamica lui ayan nu I'll mai rasfata atunci cine nu-i asa? :)

Nu am mai citit din urma, doar capitoul asta si eu ce sa mai zic, am tinut intradevar cont de tot ceea ce i-am dat pana pe la vreun an, citeam de peste tot, nu mai tineti minte ce dispewrata eram sa nu ii dau copiilului ceva ce i-ar putea face rau...dar na,dupa un an am devenit mai free, manaca si el ce mancam noi, adik nu ii mai gatesc separat, doar ca evident gatesc pt toata lumea mai santos, tin si eu cont de niste lucruri,dar de obicei papa cam tot ce avem si noi, inclusiv cioco biscuiti cu cioco...asta nu in fiecare zi dar daca eu manac si ma vede evident ca ii dau, parerea mea este ca nici asa nu tre buie,adik sa nu manace deloc tampenii, pt ca o sa se mareasca si o sa se duca singur la magazin sa isi cumpere tampenii si poate nu o sa ii piuce bine, asa ca na, cate putin e ok...noi nu mancam porc deloc, doar pasare si peste, f rar vita, deci papa si el la fel.
Sei imi esti asa draga, sper sa te simti mai bine

Multumim celor care au intrebat dse noi si sper sa nu mai fac pauze asa lungi

Pupici si imbratisari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

|Sei, o sa fac si de bumbac :)

Mihaela asa a spus si sotul meu...

Marryan gasesti in chisinau la vitesse http://vitessefrance.com/catalog/dishes/detail.php?IBLOCK_ID=37&SECTION_ID=&ELEMENT_ID=801
http://vitessefrance.com/catalog/dishes/detail.php?IBLOCK_ID=37&SECTION_ID=&ELEMENT_ID=803
Eu am una, dar inca nu am folosito imi este frica...

Zubi
Chiar as plange 2 zile daca ar manca prostii fiicamea si nu i-ar pica bine la stomac...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Inca ceva, cand va citesc si vad ce feuri pregatiti pt strugurasi, eu ma simt ca o mama rea, si nu numai in privinta asta, pt ca nu am timp sa gatesc fel de fel, sau sa ma joc mai mult timp cu ayan , na sunt singura toata ziua acasa cu el si trebuie sa am grija de el, sa I'll hranesc sa I'll schimb sa gatesc sa fac curatenie...si nu imi ramane ata de mult timp liber pt alte activitati:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lena: Pai daca e din otel inoxidabil de ce iti e frica sa folosesti oala aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_i

Lena: Pai daca e din otel inoxidabil de ce iti e frica sa folosesti oala aia?

mama lui Daniel (23/07/2011)


ca-i sub presiune, nu Lena?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

mersi Lena nu am stiut de asa vas, o sa mai citesc despre cum se foloseste si cit de safe este la folosit.

Lali inseamna ca e o investitie buna daca fierb totul in ele?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Pai tocmai asta era ideea Lena, ca daca el are restrictii la absolut tot ceea ce exista in comert nu o sa ii fie bine, aici vb strict de copilul meu nu fac nici o referire, doar ca mi s-a parut raspunsul tau ca si cum nu ai inteles ce am vrut sa punctez:)

Mergi la inceput