Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *8*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Of! Eco-bio-junk......
EU POFTESC LA CARTOFI PAI CU KATCHUP SI COPANE!!!!!!!! Poate imi trece pofta pana in week. E prea mare dezmatul, dar dupa atatea discutii despre alimentatie mi s-a aprins pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Lena, iti trimit mp cu faza cu pisu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Doamne. oribil. nici n-am mai putut sa ma uit.
o omoram cu mana mea pe aia.
idioata dracului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Si eu !

Rugaminte: fetelor daca vedeti/stiti de unde as putea sa cumpar o palarie rosie cum e cea din avatar pt Maia va rog sa imi spuneti. Aceasta am primit-o si cand sa ma uit de la ce firma era deja sters...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata !

o doamne,m-a mancat intre buci sa ma uit la inceputul filmuletului. Nu am rezistat decat pana la intoarcerea balansoarului . Brrrr , nici nu merita sa comentez !

Va las cafele sa va treziti bine, si ceai ,si lapte,si ce mai vreti voi . Eu ma duc sa ii mai cos doua scutece sora-mii pana trezesc copiii sa mergem la gradinita .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor. Ce matinala esti astazi Lali .
Ptobabil ca ne lungim pe aici cu diverse discutii insa despre ce D-zeru sa discutam zilnic? Mai spunem si bune si rele, mai o luam pe aratura.....
Oricum observ ca usor usor ramanem cat mai putine active pe aici.

Lali eu seara ma uit la serialul MASH, ma delecteaza enorm, chiar daca filmul e vechi. L-am tras de pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

neata,

Lena amaranthu l-am luat, ca ma uit pe site cu mincare de bebelush si acolo erau citeva retete, si am citit despre amaranth cum ca ar fi fr bun contine multe elemente nutritive decit alte cereale, de asta l-am luat insa dupa ce l-am gatit nu mi-a placut de lok, nici in supa nici asa nu l-am putut minca. Noi oricum alte cereale decit al ei risnite nu maninca altceva.

O intrebare fasole de la ce virsta putem sa le dam? ma gindesc sa i introduc fasole uscata in supa de legume, dar nustiu daca e okay?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,
eu nici nu ma mai uit la link ca si asa sunt indispusa in ultima vreme de la chestiile de pe net

azi e nasol afara ...ceata si frigut:(

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Marryan eu ii dau fasole si Teodorei de inainte sa faca un an,am introdus-o cam odata cu mazarea,varza , si am mare grija la gatit, sa nu ii provoace gaze. Am gasit la cienva in piata o fasole foarte smechera , o dau in clocot, o scurg de apa,ii pun alta si o pun la oala sub presiune, si in 30 de minute e fiarta de se sfarama. Si nu ne baloneaza pe nici unul.
Oana de la naut si noi am patit-o cu gazele si balonarea. Dar ne-a placut gustul maxim. Am zis ca o sa pun pasta de susan si la iahnia de fasole,sa vad ce gust ii da .

Multumesc pentru sugestile de seriale. "Mash" am vazut ca este si online pe saitul pe care ma uit eu la seriale, o sa il incerc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Naata

Am sters mesajul sa nu va mai indispun.
Eu am si bocit, este inuman... in fine.

O zi frumoasa sa aveti !

MArryan, pai vezi... si celelalte mamici care cumpara lucruri pe care nu le-am mancat noi in copilarie fac asta pentru ca au citit ca sunt mai nutritive, nu pentru a fi in trend.
Ieri am citit despre cartoful dulce, pe langa o minunata sursa de betacaroten nu prea i se pun chimicale. deci e o alternativa buna.


Mergi la inceput