rugaminte

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Din site stiu eu unul e homeopatul, altul e cel care foloseste tratamente naturiste. Sint un pic diferite.

Eu am recomandat homeopat pt ca am vazut ca Oana nu mai vroia medicamente. Bineinteles sa se duca si la medicul de familie daca vrea, dar ala deobicei prescrie Piracetam .... sau cum s-o chema.

De un homeopat bun auzi, este recomandat de cunostinte.
Si dupa ce ajungi la el vezi cum te simti, daca te simti bine, daca isi fac efectul remediile.
300 pt o sedinta e enorm ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Uita-te singura pe net....sunt o gramada de saituri naturiste si te inspira de acolo :www.magazin-naturist.ro sau www.terapeut.ro



"Cand n-am iertat eu insumi, mai pot sa fiu iertat?" - Lermontov


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

eumada,sau oricine poate sa ma lamureasca,ca am vazut ca tu ai scris de sevraj...este periculos acest sevraj?eu ma simt ca si cum as avea niste spasme sau tremur interior
oare in cat timp trece acest sevraj ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

nu continuu ci din cand in cand si simt aceste spasme ,sau cum se numesc,in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Da,... acesta e sevrajul.
Depinde de cand iei medicamentele si cat de potente sunt.
Nu trebia totusi sa renunte la ele,fara un alt tratament.
Fratimiu ia de f multi ani calmante,e dependent,iar cand fc cate o pauza ,ii da alte tratament,si plus magnezi ,calci ,fier ,dintr-astea.
Duce o viata normala ,mnceste, familie,dar mereu le are in buzunar ca nu poate altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

piracetamul am luat mai bine de jumatate de an continuu,de fapt lucetam(piracetam),iar stimulotonul la fel

,asa ma gandeam si eu ..ca trebuie sa le inlocuiesc,cred ca voi merge cu piracetamul la medic ca sa-mi spuna cu ce pot sa-l inlocuiesc...acu sincer nici nu stiu daca ma simt asa din cauza piracetamului sau stimulotonului..am renuntat o data la ele si imi dau seama ca am gresit dar de acu nu mai reiau ...acum iau sedocalm v ,prescris de neurolog in vara cand am mers,insa mi-a dat atunci sa iau numai 10 zile !!si am inceput sa iau ulei de peste ...am o intrebare cu privire la uleiul asta de peste ..am vazut ca e diferenta mare la pret intre ele ..difera doar firma sau si continutul ??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Oana, nu trebuia sa inchei brusc tratamentul. Nu conteaza ca ai luat Stimuloton cateva luni, nu ti se intampla nimic. Ar fi trebuit sa continui, pana la vindecarea completa, apoi reducerea lui si renuntarea la el. Nu stiu daca ce simti este sevraj sau poate sa-ti reapara din nou simptomele care le-ai avut inainte de tratament, dar acum pot sa apara mai rau (nu vreau sa te sperii). Cu naturistele te tratezi pe moment, nu fac altceva. Tu mai bine discuti cu psihiatrul tau, el stie mai bine ce sa faci. Cunosc persoane care iau tratament de ani de zile, si nu patesc nimic...
Este foarte greu, cunosc, aceste stari sunt cumplite si cei care nu au trecut prin ele, nu vor intelege niciodata ce inseamna. Sfaturile de genul, intareste-te tu, gandeste pozitiv, sunt bune, dar mai trebuie si tratamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Oana, ia si niste magneziu, chiar ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Si vitaminele sunt ok, gen magneziu, calciu, fier, B-urile, dar trebuie sa iei luni bune ca sa simti efectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

ok,multumesc

Mergi la inceput