FIV cu Dr. Dragos Albu 74

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

In nov 2012 stiu ca Dr W a transferat unei fete albe simpatice care ne-a scris aici povestea ei toti cei 4 embrioni rezultati - nu erau toti de cea mai buna calitate, dar i-a transferat pe toti si parca imi amintesc ca avea sarcina confirmata de 2 inimioare care bateau frumos. Beta stiu sigur ca a fost foarte mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

depinde de la caz la caz. mie, din cauza varstei, inainte de primul FIV mi-a zis ca stimulam puternic si daca obtinem vreo 5 embrioni ii punem pe toti. au fost 4: 1 cal 1, 2 cal 1-2 si 1 cal 2 si i-am transferat pe toti. Beta 12 care s-a prabusit repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Decizia de a transfera un anumit nr de embrioni o ia medicul in functie de mai multi factori: istoricul medical al pacientei, varsta acesteia, complicatiile pe care le are, calitatea embrionilor etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

ce vad eu aici lume noua ...ElllaE draga mea si draga mea, eu ti-am spus ca anul asta vom fi toate pacientele doctorasului White frumusele si sexy..ai incredere ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne ai avut dreptate cu referire la ajutorul Zanei Maseluta, asa ca am credinta ca ai dreptate si in ceea ce ai scris mai sus. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Draga mea eu nu glumesc doar ti-am sus ca am relatii sus puse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Buna fetelor ,sunteti vorbarete nu gluma ,eu nu prea am mai scris ca nu am noutati ,inca sunt in asteptare de fonduri ,mama lor de fonduri ...........mai astept si luna februarie ,si gata demarez fiv doi ,nu mai stau sa astept !
Eu la primul fiv am avut 4 embrioni trasferati ,decizia a fost a dr Albu .......bine si a mea dar i-am spus ca asa cum spune dinsul eu asa fac ......si dinsul a mers pe 4 avind in vedere istoricul meu ,si a tinut cont si de faptul ca il zapaceam mereu ca eu vreau gemeni :)Din pacate nu a fost sa fie nici unul ,dar merg mai departe ,incerc...inca mai pot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:

angelica28 nu vor avea un raspuns clar decat atunci cand va fi aprobat bugetul, lucru care inca nu s a realizat, nici macar nu a aparut in monitor, din cate am inteles de la o amica ce lucreaza la casa de pensii, undeva la sfarsitul lunii februarie va apare si in monitor... si speram ca apoi vor veni si fondurile si vestile bune ca se va continua si anul aceasta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

fetelor!
pety, iti tinem pumnii, sa fie fiv-ul castigator! la fel si pt crystyne, annika (oi fi uitat vreo fata care e in pregatiri?) si angelica daca se hotaraste sa nu mai astepte dupa fonduri

crystyne, eu...urmeza sa incerc IA, inainte de a trece la FIV (dar m-am lipit si eu de voi , ca daca tot il "impartim" pe dr White...), insa momentan ne tratam de infectii ...si probabil ca nu voi incepe stimularea nici luna asta, am repetat analizele si deocadata le-a primit doar sotul: i-a iesit o alta infectie (decat ce am tratat anterior) ...deci pierd timp aiurea!!! astept si analizele mele si luni ne ducem la dr stan (ca de dr White nu dai cand vrei tu...), dar cel mai probabail o sa ne intoarcem cu alt tratament de antibiotice...

seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobo_mica spune:

Neata fetelor!!!

Cand citesc cate informatii detineti... imi vine sa ma fac mica mica... insa cred ca aceste informatii incepi sa le capeti atunci cand te lovesti de "ele"... si ma refer la embrioni, la calitatea lor... pfff stau cu ochii cat cepele pe voi...

O zi frumoasa va doresc tuturor!!!

Mergi la inceput