lomexin in sarcina

lomexin in sarcina | Autor: UanaBanana

Link direct la acest mesaj

Buna, a luat cineva Lomexin ptr candida cat timp a fost insarcinata?
Eu am 16 sapt si dr mi a dat 2 ovule de Lomexin si crema.
Il afecteaza oare pe bebe in vreun fel?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nu stiu despre medicament...

daca nu e foarte grava infectia cu candida se poate rezolva si fara medicament: taiat carbohidratii din dieta pt o vreme, luat probiotice de calitate in megadoze si tratament local (vaginal) cu tampoane inmuiate in mixtura de ulei de cocos si citeva picaturi de tea tree oil. se schimba la 3-4 ore.

(de asemenea ceai de Pau D'Arco, desi unele surse spun ca e bine sa fie evitat in sarcina,)

la mine a functionat, ce-i drept n-am fost gravida; insa mai rau decit pastilele nu poate fi

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

am uitat: foarte eficace spalatura cu apa distilata (sau foarta si racita) in care pui probiotice (desfaci capsula bineinteles)
eu am folosit la o jumate de pahar de apa o capsula cu 10 bilions acidophilus bifidus; daca nu vrei sa folosesti sistem de irigatie inauntru, foloseste mana ca si cum te-ai spala cu degetul inauntru...alina mincarimea imediat.
dupa ce combini apa cu probioticul, treci la treaba urgent ca nu stiu cit traiesc bacteriile alea in apa si contact cu aerul

incearca metoda naturala si daca nu merge, nici nu mai conteaza cit de safe e lomexinul ala, ia-l ca n-ai de ales oricum.
pe viitor ai grija la dieta si la restul factorilor de risc

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UanaBanana spune:

Multumesc mult pentru raspuns. Am uitat eu sa precizez ca Lomexinul pe care mi l-a dat sunt niste ovule (doua) si o crema. Nu sunt medicamente de inghitit.
O sa tin cont de sfaturile tale.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

La Lomexin scrie ca trebuie adinistrat in sarcina doar daca beneficiile aduse mamei sunt mai mari decat o eventuala problema care poate apare la fat.
Mai bine incearca cu Gynophillus, sunt niste ovule vaginale naturiste, cu lactobacili, care nu afecteaza fatul.
De preferinta ovulele, in sarcina nu as agita vaginul si colul cu irigatii, uleiuri si alte cele.
Un ovul introdus nu foarte adanc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La odiseea mea sunt gravidute care au luat Lomexin in sarcina la sfatul medicului.
Mie medicul mi-a prescris pentru asta Canesten tratament de 3 zile.
Prietenei mele care a nascut o fetita sanatoasa acum 2 ani i-a prescris tot Canesten.
Si iaurtul ajuta mult!

30+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

daaaaa...uitasem de ovulele cu probiotice!! cele mai bune!
succes cu tratamentele naturale!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

allure, ai incercat cu uleiul de cocos?
e ok?si cam cate zile dureaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

allure, ai incercat cu uleiul de cocos?
e ok?si cam cate zile dureaza?

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



am incercat. ulei organic cit sa imbibe bine un tampon mediu amestecat intr-un recipient cu citeva picaturi de tea tree oil, organic de asemenea; se combina cele 2 si se inmoaie tamponul bine dupa care se baga ca orice tampon inauntru. ambele au efect antifungal si in plus TTO are efect cooling si rezolva pruritul imediat. se schimba la citeva ore...
pentru rezolvare e nevoie si de probiotice pe cale orala. cca. 20-30 bil./day din cele care se tin la rece (am vazut ca sint intradevar eficiente comparativ cu cele care sint pe rafturi)
durata tratamentului e in functie de gravitate si de ceilalti factori, dieta, etc
poate sa fie 2 zile, poate sa fie 5

cea mai tare mi s-a parut irigatia directa cu amestec de apa si lactobacili; nu mai demult decit acu 2 zile m-a luat o repriza de candida in timp ce eram la munca (urmare a colonicului facut luni dupa care am neglijat sa iau probotic sa repopuleze flora in colon norocul meu ca aveam probiotice bune la servici si am luat repede o doza maricica apoi mi-am facut un soi de spalatura manuala primitiva la baie cu solutia mentionata si s-a dus mincarimea instantaneu. nu stiu ce ma faceam daca nu le aveam in frigider. am mai luat o doza oral pe seara si adoua zi ca sa fiu sigura dar simptomele au disparut de la inceput.

greu sa fii femeie!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si eu am rezolvat in 2 zile cu spalaturi cu apa +Tea tree oil si probiotice oral, dupa ce incercasem vreo saptamana cu Canesten si inca un medicament, nu mai tin minte cum ii zicea...

Mergi la inceput