Bucate stilate pentru slabanoage

Bucate stilate pentru slabanoage | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Stiu ca am mai discutat despre slabanoage dragute si simpatice(ca Gwyneth)si ne-am scandalizat ca poarta spanx :))

Ei bine, am incercat o salata-bucata de pe blogul ei

www.supereva.ro/info.asp?id=10955 " target="_blank">Salata pentru slabanoage stilate :)
Cine mai incearca si recomanda salate de astea pentru slabanoage?



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

da diete pentru grasance mai bagati?
dar supe pentru balene?
eventual niste snacksuri low carb pentru umflate?

asta in cazul in care vreodata voi fi mai putin slabanoaga.


De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ina, ai fost super.
Slabanoaga e ea, Gwyneth ... ma gandesc ca daca ea mancanca salata asta, o fi buna la ceva. Dar cine stie, poate ca mananca salata asta o data la 7 zile si in rest nimic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mie imi place salata aia si o fac des. e o varianta fara pui daru cu ou a Caesar salad.
le cheama ansoa pe anchovies

variante:
spanac baby cu sos de iaurt, ardei iute uscat, nuci calde trase la tigaie 2 minute, masline negre si parmezan pentru cine are chef. cu niste otet balsamic.

un antricot de vita perpelit la gratar si condimentat bine cu piper rosu, apoi taiat oblic si pus peste rucola, cu balsamic si cu rosii cherry.

frunze mixte de salata (sau verde cu radicchio, cea rosie si amara), cu otet balsamic ca sa ia din amareala si creveti trasi rapid in tigaie cu un strop de unt, suc de portocala si niste ghimbir ras.

edit: rezonul cu castronul frecat cu usturoi e ca ai aroma lui dar nu si efectele negative (unii au probleme digestive sau nu suporta usturoiul crud). asa face si Jamie (la fel cum unge rapid cu ulei castronul de salata inainte de a pune ingredientele in el - eviti astfel sa pui prea mult iar componentele salatei se ung uniform).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Roxana, ce delicii ...
Suna profesionist ce faci tu acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mirelus, doar suna, zau. sunt extrem de usoare si rapide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Salata ca salata, da de ansoave si parmesan nu stiu ce sa zic...

Nu vrea sa supar pe nimeni, da cand te apuci sa traduci ceva (zau ca vorbesc din proprie experienta) si nu stii ce inseamna un cuvant, e simplu, te uiti nitel in dictionar, nu inventezi unul care seamana, ca dai in furculision.

Altfel, salata cred ca e buna, nimic de zis...

B.

PS: Se zice ansoa si parmezan. Pentru traduceri viitoare: nu se zice nici lime, nici limeta, nici lamaie verde, se zice chitra .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

bedros, mersi, am sa modific.

Mergi la inceput