FIV in Ungaria 172

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Daniella va fi bine , zic io, te va rasplati Dzeu de data asta cu sau sau .
Eu ce sa fac...ma gandesc cu groaza la a treia operatie,la Tg Mures,sper ca de data asta sa fie competent medicul si sa faca treaba buna pana la capat. IMIms spunea si ea ca-s pe maini bune...sper sa fie asa.
Dr asta zicea ca am sanse mici la FIV datorita endometriozei care a avansat destul de mult, iar PK imi zice ca am sanse mici la sarcina naturala datorita endometriozei si ca pot face inca o cura de 3 luni de Zoladex dupa operatie. Apai daca fac Zoladex si zice PK sa merg pt FIV....nu mai am cand incerca natural ....offfff viata

va pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

eni FELICITARI ! si sa fie intr-un ceas bun Doamne Ajuta ... , ai auzit iminioara


daniella
bafta joi , sa fie cu lipici ...tinem pumnii

imi , umbra bafta multa fetelor

velvet




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

'Seara buna fete dragi!

Ona...eu am fost prima data la Zadori cu istoricul meu, atunci mi-a dat Ac o luna si a doua oara m-a chemat in z14-15 parca la eco...sa vada daca Ac isi fac efectul...si mi-a dat atunci si schema de tratament ptr primele 4 zile...din ziua 2 de CM trebuia sa incep, si in ziua 5 m-am prezentat la szeged si am ramas acolo cca 13 zile.Sper ca iti sunt de folos informatiile si asta vroiai sa stii...

Umbra...curaj!!!!!!!!!!!!!!

Dani...in jur de 10 sa fi la clinica! Bravo ptr productie, restul ti le urez LIVE

Olimp
, Maxia, Flory, Eni, Velvet...si toate fetele dragi mie

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp,multumesc mult

Umbrarito tu ai vazut ca Luciu are bona pai daca mi a da Domnul , mie imi trebuie 2 bone !
Ok ti a zis pe cand te opereaza ?? dar stii tu poate chiar o sa fie cu ochisori naturelle, ex Eni ,Olimp, hai fii pozitiva , nu stiu dar sunt foarte sigura ca ai sa reusesti, vezi ca eu am gura aurita,i am spus eu lu Olimp ca in toamna o sa culeaga roade , si uite -o , iar eu vreau sa cred ca o sa fac cel putin o Valentina sau un Valentin

Deci Imi inteles perfectamente , ajung acolo cat ai zice peste .

am vazut azi o babuta cu schiurile pe busz , am sunat -o pe amica mea si am intrebat o ca buszul poate merge spre Austria si nu stiu eu ??? si ea mi a zis ca este la capat de linie a buszului un damb unde se schiaza, niste idei pt hubby plicti de clinica !!
e de la tratament , cam tare
noapte buna fete va



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Din pacate foliculii mei erau goi,pana acum nu am avut nici macar unul gol acum erau amandoi, asa ca am terminat si fiv nr 6. Zadori era tare suparat ne-a spus ca nu ne ia decat minimul adica 25,000 forinti(100 euro) pt tot dar sa ma intorc in ziua 7,dupa ce in ziua 2 imi fac AMH si fara nici un tratament hormonal sa imi scoata doar foliculul lunar sa il fertilizeze si sa ne faca un copil. Am spus ca ma mai gandesc.
Eni felicitari si sarcina usoara
tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Neatzaaaaaa

Offff Miha nu-i corect !!! Doamne da sa reuseasca cu folicolul lunar , incearc-o si pe asta ! Doamne ajuta !

Daniella in 20 febr ma internez, pe 21 e operatia. Sa stii ca prin zona clinicii de fertilizare am mers si io spre spitalul la care am fost la Budapesta, mai exact in Telki. Si e ca un deal zona aia, mai rece ca in Budapesta cu vreo 5-6 grade si intr-adevar cand am fost eu acolo era zapada maricica ,iar in Budapesta nimic. Ei zic ca merg acolo la munte....ala e muntele lor ...un delut mai inalt.
Noi anul trecut cand am fost la PK l-am gasit cam greu ca ne-a dus GPS-ul aiurea si am ocolit un pic toata partea aia de-am vazut o groaza de casoaie super faine si apoi am aflat ca aia e zona rezidentiala.Apai amu m-am convins ca de acolo incepe elita Budapestei...sa vezi numa ce e mai incolo spre spitalul asta privat la care am fost eu
Doamne ajuta la Valentini lipiciosi !!!

Pe toate fetele .........va pusiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

miha imi pare tare rau ...

umbra tinem pumnii pe 20 , inca putin

imi. daniella asteptim Valentini si Valentine




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

miha,imi pare ff rau sper ca vei reusi cum ti-a propus dr.

Imi tin pumnii!

Daniela Doamne ajuta sa fie unul macar lipicios!

olimp

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Neata dragele mele
Miha...hai sa fii optimista, cine stie ce iti rezerva folicolul tau
Umbra...21 cu emotii pt amandoua..sunt cu pumnii stransi pt tine
Daniela..ce mai, macar o Valentina
Velvet, tu ce hotarari ai luat?
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

In alta ordine de idei, imi sunteti toate f dragi si abia astept dimineata sa vad ce noutati mai aveti..

Mergi la inceput