Colectia de toamna-iarna 2005 (43)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

A venit primavara!
O primavara minunata sa aveti!

La multi ani Feli!
Ce mai faci? Ce mai face Ilincuta, te asteptam sa revii in

Iarna asta mi se pare ca a trecut foarte repede. Ori din cauza ca am imbatranit eu ( o data cu varsta perceptia asupra vitezei timpului creste ), ori pentru ca a fost o iarna usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Dragele mele, va urez o primavara frumoasa, plina de iubire si multa sanatate!

Iarna trecuta a fost mult mai grea,plina de zapezi si toate cele.

Felicitari pentru dintoc si pentru papica

Feli LMA! E super tunsoarea

Eu am dus flori si martisoare, conform traditiei iau flori de la Cosbuc si le ambalez acasa.Din an in an imi ies mai frumoase buchetele!
Cu 90 de lei am rezolvat toate doamnele si mi-au ramas si mie

Martisoare din piata, obisnuite, poate la anul le facem noi.Vreau oricum sa pun flori la presat pentru felicitari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Buna, fetelor!
Lavi

Am lipsit oarecum motivat... mi s-a virusat compul la servici si am lucrat pe un altul, foarte incet, unde abia imi faceam munca; nici vorba sa pot intra pe net. Iar acasa am avut tot felul de chestii neprevazute care mi-au ocupat serile; deci iar lipsa timp de net.

Suntem bine, astazi plecam la munte pentru weekend, sper sa mai prindem ceva zapada ca s-a incalzit destul de mult afara.

O primavara frumoasa tuturor, cu multa sanatate si bucurii!

La Multi Ani, Feli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

Va dorim tuturor o primavara frumoasa, sanatate si multe bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, sper ca ati petrecut frumos la munte. Bine ca ai reaparut.

Eu am profitat de week-end si am mai facut putina matematica cu Silvia, dupa amiezele. In timpul saptamanii chiar nu prea are timp pt ca are multe lectii si se mai si lalaie cu ele. Seara cand vine de la scoala prima oara ia o pauza, se relaxeaza, apoi isi face lectiile. Uneori o prinde si ora 21-22. Adoarme foarte greu. Dimineata abia o scol, de-abia ia micul dejun, apoi isi invata, eventual mai termina un desen, ce mai are de facut, apoi repede pranzul si de la 12 sau 13 e la scoala. Noroc ca e scoala aproape, nu mai pierde timp si cu drumul.

Olimpiada e sambata viitoare, nu e pregatita Silvia cum ar trebui. Mi-e ciuda ca ar putea. Nu pot sa zic ca geniu al matematicii dar e priceputa, are ceva talent la stiinta asta. Ar putea dar motivatie si ambitie mai subtire. I-a zis si Virgil ca noua treaba cu Olimpiadele ne-a adus foarte multe avantaje, incercam sa o mai motivam. A zis si ea ca se simte bine ca toata lumea o felicita si ca stie toata lumea de prin scoala de rezultatul ei. Pe de alta parte se incapataneaza, nu vrea sa scrie, sa redacteze frumos problemele, sa-si explice rationamentul si in cuvinte. Clar, logic, complet. Si asta se invata prin practica daca nu o ai in sange.

Azi de la 11 au fost cu clasa la Ateneu, cu profa de muzica si cu diriginta. Frumos.


Cam cu asta m-am preocupat eu. Si mai tot fac ordine in cate un dulap/raft/sertar, mai tot arunc din lucrurile pe care nu le mai folosim si ma simt tare bine cand mai eliberez casa. Ma tot mir cat de multe lucruri acumulam.

Ma bucur ca vine primavara asa repede, anii trecuti in perioada asta era inca zapada si frig. Anul asta chiar a inceput frumos primavara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Lavi, aoleu, mie imi spui de lucruri acumulate? Doamne cate se aduna si ai impresia ca nu mai e loc in casa! Dar daca mai arunci/dai din lucrurile inutile, loc se face. Si mie mi se aduna imbracaminte si incaltaminte la fete, care luate din cand in cand la bani marunti, constati ca au mai ramas mici, s-au mai deteriorat si nu le mai poarta... periodic fac ordine, n-am timp cat as avea nevoie...
Bafta la olimpiada, poate-poate. Mai ingrasati purcelusul in ajun, combinat cu ce stie ea... Stiu ca e ofticat sa stii ca se poate, dar lipseste antrenamentul Oricum felicitari pt rezultatele de pana acum!

Ilenutza, stiu poata de flori de la Cosbuc, am mai luat si noi de acolo flori. Au flor f frumoase!

Meems, bine ai revenit! Bine ca s-a devirusat calculatorul! Datele le aveai salvate pe undeva? Sper ca n-ai pierdut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Multumesc, fetelor, de ganduri bune Ne-am intors aseara de la munte, a fost tare frumos! Si in gasca, si in natura. Am dormit putin, nu ne lasa inima sa incheiem partidele de remi seara, iar dimineata copiii dadeau trezirea devreme. Insa ne-am simtit tare bine impreuna. Ieri dimineata cand ne-am trezit, ningea!! (v-am zis ca nu am mai vazut zapada de 2 ani) Copiii au fost in extaz.

Monicabo, se pare ca nu am pierdut nimic de pe computerul virusat.

Lavi, si eu in permanenta curat, golesc, ma debarasez de lucruri, ca mereu mi se pare ca se strang prea multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata si haideti la cafea

Miha ce mai fac printesele?

Meems zapada e o bucurie pt toti

Eu sunt un pic necajita ca A are un hidrocel si va trebui sa il operam.Prin mai mergem la ctr

Cu adunatul lucrurilor -stati sa aveti ocazia sa va mutati si vb atunci
Eu nu prea ma despart usor de lucruri si nu as arunca nimic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ma tot chinui sa iti zic Lavi- noi luam de la Dm det de masina de vase si sare la fel, sunt ieftine si f bune, marca lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Si eu sunt necajita . Ne-am facut ieri analize cu totii, la Bea am refacut si se pare ca ma mosteneste in pb cu tiroida. Dr. endocrinolog a vrut sa o bage pe tratament inca din noiembrie, dar cum era cu hepatita toxica am zis sa amanam pana se reface ficatelul (eu tot sperand ca o sa-i iasa mai bine analizele). Ficatelul e refacut (TGP in limite normale, TGO usor marit, 50 si maxima e 48, dar am citit ca e o stare normala in hipotiroidie) . Offf...

Mergi la inceput