Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Bravo Jo!!! Lexi important e ca le-a molfait, le-a supt si cat de cat a acceptat. Dintr-un castronel si iris mananca un sfert, nu mai mult; poate doar daca e banana cu altceva.


gabrielarusu iti doresc sarcina usoara, un bebelus sanatos si o Elisa cuminte si intelegatoare !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Adela Alexandra!

Multumesc pentru urari, sa fim cu totii sanatosi si sa ne bucuram de bulgarasi.
Nu am mai apelat la fotograful profesionist, drept urmare am cateva poze mediocre si o filmare tremurata si de foarte proasta calitate de la taiatul motului. Asta e.

Fetelor, cele care ma considerati curajoasa, am uitat sa scriu ceva la povestea nasterii. Mi-a fost fricaaaaa... pana in ultima secunda inainte sa il vad pe bebe ca e roz si respira :)

Sarcina usoara, Gabriela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ha,s-a scris probabil doar pe fb,caci nu cred ca ratam asa o veste
gabrielarusu e graviduta?...daca da,sarcina usoara !!!!

lexi,nu stiu daca ce a mancat jo pana acum la borcanel era pasat fin,dar daca da , nu o trece tirect la bucatele caci nu va stii ce sa faca f bine cu ele si ca atare le va scoate din gurita;ia sa vezi tu daca blenduit nu o sa-ti manance bine
tot ca sfat ,nu amesteca toata mancarea cu iaurt ,si nu de la inceput
eu faceam asa ..ii dadeam initial,doar legumele blenduite,cand incepea sa faca nazuri ii puneam putin iaurt,si mai slavam cateva lingurite,cand vedeam ca nici asa nu merge , ii puneam si lamaie ,si asa ajungema la finele borcanelului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi anisori sanatosi si fericiti, Toma, Adela si Cristi!!

Amelia, mi-au dat lacrimile citind povestea nasterii lui Cristi! Mi-a amintit de nasterea lui Vladut...ufff ce trece timpul, parca ieri a fost. Ai fost tare curajoasa sa mergi singura pe vremea aia :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Georgia e proaspata vestea si pe FB astazi am aflat si noi
Gabriela sarcina usoara si sanatate!
Bulinuta??? stiu ca ai avut zi grea daca intri zi-ne la ce ora iesi maine....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aliceeee,unde esti ,hai la intalneala ?
alexa , o poti trage tu de manecuta daca apare pe fb,sa-i spui de ieseala ,caci stiu ca si ea era interesata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Ariana si Sofia Ioana!

Bulgarasul meu tot in 5 februarie fusese "planificat" sa vina pe lume, dar a decis de la el putere sa apara cu o zi mai repede.

Am avut o seara deosebita ieri, cu copii mici si putin mai mari, exact ce imi doream. Pacat insa ca a fost marait Cristi, nu a fost in deplinatatea fortelor sale, in schimb ceilalti 3 bulgarasi si fetitele mai mari au fost de nota 10.
Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani, Ariana si Sofia Ioana!
Sa cresteti mari, sanatoase si frumoase!

Gabriela, felicitari!! Sarcina usoara sa ai!

Amelia, si noi ne-am simtit foarte bine! Multumim de invitatie .
Emma ma certa in drum spre casa fiindca nu am venit mai devreme la voi sa se joace cu Andra mai mult . Vladut nu a adormit in masina cum as fi crezut, la cat de agitat era si el inainte de plecare, in schimb acasa a adormit in timp ce si-a baut laptele.

O zi frumoasa sa aveti! Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Ariana si Sofia! Sa cresteti mari, sanatoase si sa aduceti multa bucurie parintilor!
Georgia, Jo nu accepta la borcanas decat mancarica pasata fin, pt 4 sau 6 luni, am incercat si borcanase pt 8 sau 10 luni si nu a mancat, a scuipat totul. In schimb bucatele papa mereu cand ii dau in manuta. Practic ea mananca orice daca ii dai sa tina in mana. Ieri nu a vrut sa manance papica pe care i-am facut-o eu asa ca i-am incalzit borcanas dar nici pe ala nu l-a vrut. Pana nu a pus-o taica-sau pe masa si nu i-a pus muzica pe youtube, nu a mancat nimic. Am avut un deja-vu, fix asa manca Maria la aceeasi varsta, pe masa, cu muzica.
Azi o sa fac spaghete bolognese si pentru ea o sa pun cateva separat doar cu branza. Nu vreau sa-i dau sosuri inca.
Oricum ea acum e si in plina eruptie dentara, i-au iesit 2 masele, caninul din stanga sus se vede fff clar prin gingie iar la cel din dreapta jos s-a format pe gingie un santulet, deci presupun ca iese si ala. Si am auzit ca cei mai durerosi sunt caninii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi ani, Ariana si Sofia!


Georgia intru pe fuga sa te anunt ca Bulinuta ne-a rugat sa amanam pe maine intalnirea. Are o dupa amiaza aglomerata.

edit: Mâine seara (miercuri) ora 17.30 - 18 cafeluta in sun plaza. invitatie deschisa; pentru cine mai doreste :-D.

Mergi la inceput