Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

sa va povestesc scurt asa ziua de ieri: l-am cam chinuit cu tunsul caci nu taia foarfeca si s-a suparat filipone si nu a maivrut sa ia nimic de pe tava
dupa indelungi rugaminti a inceput sa ia cate ceva fara sa se uite la ele si sa le arunce pe jos: foarfeca si pieptanul iar apoi a luat banii si i-a dus spre buzunar...a fost tare haios...deci in curand nu o sa mai merg la coafor caci o sa am propriul hair stilist pln de bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

sa va povestesc scurt asa ziua de ieri: l-am cam chinuit cu tunsul caci nu taia foarfeca si s-a suparat filipone si nu a maivrut sa ia nimic de pe tava
dupa indelungi rugaminti a inceput sa ia cate ceva fara sa se uite la ele si sa le arunce pe jos: foarfeca si pieptanul iar apoi a luat banii si i-a dus spre buzunar...a fost tare haios...deci in curand nu o sa mai merg la coafor caci o sa am propriul hair stilist pln de bani

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze







Maxim Filipone!! Vin si eu la tuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi ani pentru ieri, Filip si Eduard!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multi ani, Antonia Camelia! Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa!
Bulinutza, mortal Filip! Nu pui ceva poze cu tunsuliciul mic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi anisori, Antonia Camelia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

fetelor, felicitari pentru intalneala!

bulinuta deci banii i-a bagat direct in buzunar ce tare!

sa va povestesc de la cresa: deja suntem in a 2 a saptamana si nu am motive de comentarii. fata doamnei care are cresa vine special sa stea cu robert ( cred ca ii place de el ). sa nu va imaginati ca este o pustoaica, nu, este o tipa in jur de 25 de ani, cu studii pedagogice si care a lucrat educatoare la o cresa de stat, iar acum lucra la o firma si imi povestea ca o sa renunte la job ca sa se ocupe de afacerea asta. robert s-a acomodat f bine. cat sta acolo e copil exemplu. mananca f bine, se joaca, doarme.are 2 reprize de somn si 3 mese.dar, cand il iau acasa nu vrea sa se mai dezlipeasca de mine. il inteleg si e normal comportamentul lui.
sambata ne-a facut surpriza si a facut primii pasi ne-a topit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

la multi ani Antonia!!

irina, ma bucur sa aud vesti bune. cat despre faptul ca e lipit de tine, cica e normal la inceput de gradi/cresa. ai mei sunt lipiti de mine mereu si nici eu nu plec de acasa, nici ei :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Maine zi mare nu uitati... marcati prezenta pe DC (mai avem si o sarbatorita, dar urarile la vremea lor).

Pentru familia noastra a fost o perioada destul de stresanta. Daca cu botezul am pus totul la punct in cateva zile.... cu petrecerea de 'mot' ne chinuim de o saptamana. Preturile au crescut foarte mult, .... si toate restaurantele iti cer bani multi pe nimic. O scoatem noi la capat.....

Saptamana trecuta Alex a fost din povestea cu NU in brate. Nu a vrut sa manance decat cateva lingurite... nu a vrut sa mearga cu antemergatorul ... si a fost foooarte marait. Dau vina pe maselute.... sa speram ca vor aparea curand

De ieri e un alt baietel... a revenit la placerea de a manca... si vrea sa foloseasca antemergatorul pentru a merge (din propria initiativa).

Georgia mi-a lansat provocarea cu cantaritul meselor, (Nu pun la socoteala saptamana trecuta) si cam asa arata gramajele si mesele lui:
05:00 / 06:00 - 240 ml LP
09:30 maxim 210 g fructe cu branzica/cereale/biscuiti
13:30 -100 - 120g legume + carnita si 70 - 100 ml ciorbita
17:30 budinci sau iaurt maxim 180g
21:00 270 - 300 ml LP
Intre mese nu primeste gustari, rareori o felie sau doua de mar sau un biscuite..., deci nu cred ca ne incadram in 'standarde'.

Evolutie greutate:
N: 3050 g
1 L si o saptamana: 4500g (alimentatie mixta san + LP)
2 L: 5250 g (LP)
3 L si o saptamana: 6590g (LP)
4 L: 7150 g (LP)
5 L: 7750 g (diversificat + LP)
6 L: 8130 g -//-
7 L: 8750 g -//-
8 L: 9300 g -//-
9 L: 9620 g -//-
10 L: 10 000 g
11 L: 10 250 g

Georgia poate nu sunt cel mai bun exemplu pentru a compara cu bubulina ta, dar Alex a luat in greutate nici prea prea nici foarte foarte.

Sanatosi sa fie ca restul le reglam pe parcurs...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Dau cafeaua intr-o minuntata zi de 13 si februarie.

La multi ani mamica implinita si fericita, mamica de Iris!


A tot vrut sa scriu pe dc dar ne-am confruntat cu un pui de viroza si Vlad a fost tare mamos. In plus, s-a invatat si vine si-mi stinge calculatorul si taica-sau ii canta in struna ca poate asa ma mut pe laptop. Dar eu sunt de moda veche si imi place pe desktop, mult mai usor mi se pare.

Alexa, a luat foarte bine in greutate, media pentru primul an de viata este 5750 grame, deci...

Georgia, nu-ti mai face atatea griji cu greutatea, eu de cand nu ma mai stresez mananca mult mai bine copilu' si parca e mai greu, tot am zis ca-l cantaresc dar tot uit. Tu si sotul tau cum ati fost cand ati fost mici? Slabi, grasi, mancaciosi? Poate nu ia in greutate asa mult si din cauza ca e alimentata cu lapte matern, Vlad al lui Dari a inceput sa ia bine in greutate dupa ce l-a trecut pe lapte praf....Acum ca o sa treci pe alt tip de lapte o sa vezi.

Irina, ce bine ca s-a obisnuit Robert la cresa, oricum din ce povestesti tu pare a fi ceva mai "aerisita" cresa si asta e un lucru bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
La multi ani, Mihaelaaaa! Sa ne traiesti, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de minunea din viata ta!

Mergi la inceput