Clubul "babelor" FIV-oase 72

Clubul "babelor" FIV-oase 72 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32 cap 33 cap 34 cap 35 cap 36 cap 37 cap 38 cap 39 cap 40 cap 41 cap 42 cap 43 cap 44 cap 45 cap 46 cap 47 cap 48 cap 49 cap 50 cap 51 cap 52 cap 53 cap 54 cap 55 cap 56 cap 57 cap 58 cap 59 cap 60 cap 61 cap 62 cap 63 cap 64 cap 65 cap 66 cap 67 cap 68 cap 69 cap 70 cap 71


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) www.fertility.ca/" target="_blank">aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=52.0" target="_blank">aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) www.fertile.com/Calcium-ICSI.html" target="_blank">aici si aici
5. www.farmaexpress.ro/" target="_blank">medicamente din strainatate
6. www.scritube.com/medicina/NOIUNI-DE-ORGANOGENEZ2320162216.php" target="_blank">stadiile carnegie
7. www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Ziua testarii bhcg
8. EI (endometrial injury) - link www.rbej.com/content/9/1/140" target="_blank">aici; definitie simpla aici

Gravide: dupa prea mult timp
aadina
smaick



Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; FET 2 martie 2012, nereusit;
tamys - mami de gemeni - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
ioana3110 Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2
adrianaady Mami de Bianca Mihaela si Antonia Gabriela, 30 ianurie 2013

Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel;

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

adriana azi sa te uiti bine la prima pagina, ca de maine va fi doar smaik acolo (daca nu se anunta si alte fete, pentru ca vor fi trecute pe lista cu cea mai mare placere). De cand astept sa te trec la mamici

pup babutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

ari, multumim mult! Te pupam cu drag dar pe noi de ce nu ne trecushi la mamici?

brigit - multumesc mult si nu pot sa nu iti intorc complimentul. M-ai coplesit in spital cu aura ta frumoasa si pozitiva, inca din prima clipa! Ar putea sa invete toti de la tine! (acum chiar daca ma amuz de faza aia, atunci, pe moment, ne-am speriat ingrozitor ca nu stiam ce se intampla )

Lara, "nu stiu altii cum sunt", dar mie chiar imi pare tare rau ca nu te vad mai des prin preajma. Si sper ca faci si o fetita macar, din cei 2 BBi!

Ady, unde nasti pana la urma?


imi cer scuze ca am pierdut sirul la un mom dat, dar acum am vazut....Smaick e gravidutza? yeeeee!!! Felicitari fata draga!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

ioana mai am putin si livrez si eu
eu nu prea am talent la scris dar va citesc zilnic
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ari e reciproca
Sper ca te muti la noua casa si nu intr-un loc de tranzitie.
Oricum anul asta e al marilor schimbari la tine!

Ady tinem pumnii stransi pe maine

Ioana subscriu, dar pana la urma asa simte ea acum si chiar o inteleg...

Elly sper sa-ti fie bine tie si celor dragi

Va pup pe toate

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ari, sper ca esti bine. Eu caut acum fatade la case. Deci, sunt dusa rau cu pluta. Am o impartire care imi convine, doar ca trebuie sa reducem din spatiu si sa o mai modificam un pic. Dar eu caut acum o fatada care sa imi placa si cu ea sa ma duc la tipul care ne face proiectul sa imi spuna daca merge cu impartirea casei. Asadar, eu fac pe dos mereu. Noroc ca e prietenul nostru, ca altfel nu cred ca m-ar suporta vreunul. Tu ce suprafata ai la casa?! Asta e un punct in care n-am nici o sansa de castig cu sotul meu. Asa ca imi fac de cap cum si unde pot, i.e. fatada....


Ady, bafta pe maine, recuperare usoara si sa fiti sanatosi si fericiti cu totii.


Brigit, abia astept sa trec si eu in tabara cealalta - dar nu singura, ci cu toate fetele de aici - si iti spun de pe acum ca te voi bate la cap pentru sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ari .. sunt fff disponibila
.... uraaa relaxare ... chiar ma gandeam zilele astea ca sunt ff stresata, agitata, cu nervii la pamant .. simt ca o iau pe aratura ....


Adriana -



Veti fi cei mai fericiti parinti , dar si cei mai bogati ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ziua buna dragelor
Nu aveti idee ce bine mi-a prins ziua asta inca " libera" inainte de cezariana
Ioana nasc la Polizu
Aveti dreptate, Brigit e o mamica care da sfaturi exceptionale, pacat ca le-a insusit in asa conditii; dar e una dintre povestiile alea pe care le citesti cu lacrimi in ochii si ii multumesti lui Dzeu ca a avut asa un final fericit
Smaick te voi astepta la colt sa predau stafeta domnita
Anaasta sa stii ca va veni un moment cand toate vom fi in tabara cealalta numai Dzeu stie cand si cum.
Aadina
Aristicule doar citeva ore ne despart de ziua de maine.
Qiao,Nanne,Micky,Gaby,Ioana,Sandy,Brigit pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elly sper ca persoana apropiata tie e mai bine, si te vei mai linisti Multumesc de motate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ady, eu sper pentru fiecare din noi si ma necajesc pentru fiecare esec. Sa speram ca va fi bine pentru toate!

Polizu rules, din cate am citit eu pe aici, deci cu toate pompoanele inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Adriana, va fi bine!!!! Iti trimit un trifoi cu 4 foi pentru noroc!
Ari, gata, am rezolvat bradul in we.

Mergi la inceput