Clubul "babelor" FIV-oase 72

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Nanne, felicitari ,draga mea, sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

ajutati-ma si pe mine,va rog,cu ceva-dupa histeroscopie cu anestezie generala,pot pleca acasa imediat dupa interventie?si a 2 a zi pot merge la serviciu?

va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Neata, fetelor!
Velvet, nu stiu ce sa iti raspund. Eu am avut anestezie pe vena + injectie in col, ei au numit-o generala, dar nu dormeam, doar nu am simtit nimic si dupa ma simteam ffff bine, eram drogata, dar am plecat singura cam la o ora de la interventie (am mai stat sa vorbesc cu medicul).
Banuiesc ca poti pleca repede, poate nu poti conduce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex neata multumesc pt raspuns tot in vena au zis ca imi vor face si mie.de condus,nu e cazu oricum.nu e pt mine

n-am mai facut niciodata anestezie generala.sunt curioasa daca o sa fiu treaza

L.E. si inca ceva-daca gaseste ceva si intervine,ma va durea dupa anestezie?nu,nu mi-e frica de nimic,da ma gandeam la serviciu a 2 a zi,sa stiu ce fac...antiobiotic trebuie sa iau cateva zile,nu?la HSG n-am luat,desi cred ca ar fi trebuit....o sa sun sa intreb la clinica si de antibiotic.

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Velvet, te doare ca la menstruatie si sangerezi, dar nu f mult. Eu am luat antibiotic cu 3 zile inainte, dupa ce m-am sfatuit cu o fata taaaare draguta de aici, dr. spusese sa incep doxiciclina cu o zi inainte de interventie (parca). Am mai pus arthotrec vaginal seara anterioara si oral in dimineata respectiva (face colul moale si da contractii, ajuta sa patrunda camera si instrumentele).
Din ce am mai citit la fete, nu am retinut ca vreuna sa fi dormit la histerocopie.
Aaaa, si inainte de histeroscopie, am facut analiza de secretie vaginala si cultura din col, sa se asigure dr. ca nu am nimic ce ar putea urca spre ovare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Nanne ce vesti bune ne dai... sarcina usoara si bebe sa fie bine .... felicitariiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!
Foarte frumoasa povestea "concediului"
Lara multi si big hug
toate babutele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Velvet, eu am facut histeroscopie cu anestezie generala. Am stat in clinica dupa interventie cam 3 ore, iar a doua zi am mers la servici fara nici o problema. Au fost mici dureri, dar nu insuportabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex multumesc mult secretia am facut-o luna trecuta.nu mi-a iesit nimic.desi mi-au iesit leucocite frecvente.deci ceva e nespecific.mie mi-a iesit mereu inainte vaginita nespecifica.dar dr a zis ca nu e nici o problema pt histeroscopie.

miky neata

adina multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Gaby si miky - va astept si pe voi cu vesti bune!

velvet, eu nu am facut histeroscopie, insa am facut niste anestezii generale. In timpul lor pur si simplu dormi, nu stii ce se intampla in jur. Daca stii, inseamna ca nu e generala Personal, cred ca as fi putut sa si conduc dupa vreo ora-doua dupa iesirea din anestezie, insa nu a fost cazul.
A doua zi am fost la serviciu fara probleme, bineinteles condusa de mine insami!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nanne multumesc mi-au zis ca imi vor baga in vena.da o sa sun la clinica si intreb si asta...

Mergi la inceput