Vacanţa 2013 īn Delta Dunării

Vacanţa 2013 īn Delta Dunării | Autor: Lia70

Link direct la acest mesaj

Bun#259; ziua!

Īncepānd cu 21 iunie, cānd copiii intr#259; īn vacan#355;#259;, vom lua drumul spre Delt#259;. Ne dorim cu disperare de ani buni s#259; ajungem aici. Nu #351;tim exact unde, cred c#259; Sulina. Ne-a#355;i putea ajuta cu cāteva informa#355;ii? Adic#259; o pensiune pentru familie cu copii, māncare decent#259;, posibilitate croazier#259;, plaj#259; #351;i orice alte informa#355;ii. Mul#355;umim #351;i s#259; ave#355;i un an cu multe īmpliniri!
Lia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ce varste au copiii? le trebuie mancare speciala?
de croaziere gasesti acolo, sunt tot felul de afise, au si majoritatea posesorilor de pensiuni cate o cunostinta, nu trebuie sa mergeti cu primul gasit.

nici eu nu am fost decat de doua ori.
din pacate nu m-a dat pe spate nici unul din locurile unde am stat, poate doar un mini-hotel din Sf Gheorghe, pe malul Dunarii.

daca mergi pt prima oara recomand Sulina, e mai orasel, mai multe alimentare, farmacie etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia70 spune:

Multumesc pentru raspuns.
Nu avem nevoie de nimic special, ci doar de ceva decent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

am stat in doua locuri, dar de recomandat pot doar pensiunea Maxim.

destul de noua, camere mari. nu casa batraneasca unde au fost adaptate mai mult sau mai putin fericit cateva camere.

puteti opta intre parter sau etaje - exista o scara cam periculoasa pt copii care alearga.

de asemenea, au camere cu baie sau camere cu baia pe hol.

dezavantaj ar putea fi ca au multe camere -> posibil galagie dupa ora voastra de culcare.

nu au si restaurant.
am stabilit intr-o zi sa vorbeasca dnul cu mama sa pt gatit o masa traditionala, dar nu am sunat de confirmare si ...a uitat :)

dar sunt multe locuri unde se poate manca, iar la pensiune se poate gati, au si frigidere.

Mergi la inceput