Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 75 -

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

meriell - felicitari inca o data. iti faci deja Clexane, nu? in ce doza? sarcina usoara!
la inceput nu se vede nimic la eco, e prea mica sarcina. oricum daca s-a dublat valoarea inseamna ca e in evolutie sarcina si daca esti asigurata de Clexane inseamna ca nu vor mai aparea probleme. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

da, Ramonika, am inceput clexane de la primul beta hcg facut, de luni adica, si fac de 0.4.
si eu tot asa am zis, ca e mult prea mic beta hcg incat sa se vada la eco(126.7), dar doctorita vroia sa vada daca se vede corpul galben - nu se vedea, s-a vazut doar mucoasa specifica sarcinii.

SPER sa fie totul ok si sa nu fie problema ca nu s-a vazut corpul galben :(


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mariell la mine la beta 7000 si ceva s-a vazut intravaginal la eco sacul gestational , abia pe la 5 sapt si jumatate si la 6 si jumatate am auzit inimioara...tu fa tratamenul si clexanenele si va fi bine

FELICITARI , ma bucur enorm , tine-o tot asa cu beta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

multumesc frumos, olimp, m-ai mai linistit
deci inseamna ca nu ii bai ca nu s-a vazut nimic la beta 126...dr zicea ca cam trebuia sa se vada corpul galben :( of of
poate e mai inapoiata si pentru ca numai ce am inceput cu clexane-ul, speram ca isi revine si o sa se vada cum trebuie data viitoare

dr. zicea ca ar trebui sa am 5 sapt si 1 zi azi, dar nu e chiar asa pentru ca eu am avut ovulatia abia la ziua20, deci a fost mai intarziata si aia.


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mariell cu atat mai mult , eu am avut ovulatia la 14 zile , daca tu ai avut la 20 ..deci aprope o saptamana decalaj , lasa timpul sa-si faca treaba ...si pe mine la o saptamana de intarziere m-a chemat dupa 2 saptamani ca nu se vedea..deci relaxaeaza-te ...nu face bine si tinem pumnii....corpul galben se vede si daca ramai insarcinata si daca nu , el oricum se formeaza , pune utrogestan intravaginal daca nu ei cumva.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

olimp, de azi iau si utrogestan, mi-a dat de 100 dimineata, si 200 seara
ai dreptate, nu pot sa fac mai mult de atat, si voi incerca sa fiu cat mai calma posibil


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, Fibrinogen 455 G>A heterozigot, 2 sarcini pierdute la 5-6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mariell asa este , si eu tot asa ma gandeam de la inceput si am fost linistita , eram si sunt multumita de faptul ca eu am facut totul ce tine de mine , tratament , injectii , utrogestanul etc. restul e in mainle lui D-zeu doar El poate sa decida ce va fi si cum va fi..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mariell - Doamne ajuta! stai linistita si nu te mai stresa, ca oricum ce trebuie sa se intample se intampla si stresul nu face nimic bun, din contra. ai facut tot ce puteai face, deci fii impacata!

i-am scris ieri d-nei dr. U ce sa iau daca raman gravida. mi-a spus ca de la pozitivarea testului incep Clexane, dar nu mi-a scris in ce doza (???) si Prednison (???) Nu mi-a scris de ce Prednison, insa nici nu mai indranzesc s-o intreb deocamdata, sa vedem daca raman poate o mai deranjez.
voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ramonuka eu cred ca iti va da clexane 0.4 in doza unica , si eu la fel am inceput si apoi am crescut treptat doza in functie de analize si de greutatea corporala...

hai cat mai repede la doua liniute




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

va invita baba la capitol nou

Mergi la inceput