Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (81)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Cami nu te lasa prinsa de ganduri rele. E posibil ca timpul sa rezolve multe probleme de sanatate. Voi sunteti o familie de buni crestini, iar Dumnezeu nu o sa va lase la greu.
Cat despre copii si despre iubirea pe care trebuie sa le-o aratam, eu una o iubesc pe Alexia mea cat pt doi copii, pt ca eu am de fapt 2 copii si dragoste pt doi.
Imi aduc aminte ce mult ti-ai dorit al doilea copil, pe Petra si cum te rugai sa o ai. Dumnezeu ti-a daruit acest copil , spre a te bucura de el, nu spre a fi disperata si pierduta.
Sunt convinsa ca esti o super mama care stie ce sa faca.
Te imbratisez cu drag pe tine si pe fetite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

In primul rand:LA MULTI ANI, pt 8 Martie, tuturor mamicilor si viitoarelor mamici!

In al doilea rand: cami_antonia multa putere iti doresc !
Va fi bine!
Polmenicul il are pr mereu in altar si la fiecare slujba este pomenit.

In al treilea rand: am ajuns la dr endocrinolog si am probleme cu glanda tiroida. Am inceput tratamanetul de cateva zile si se pare va trebui sa-l i-au toata viata.
Insa, ma simt mai bine, chiar si menstruatia mi-a venit fara nici o durere. Fata de lunile trecute cand aveam dureri groaznice.
La sf lunii Aprilie voi mai face analize, sa vedem ce fel de tiroida e si cum influenteaza asupra tratamantului. Tot atunci voi face si ecografie. La palpare nu s-a simtit noduli, sper sa nu fie nici la ecograf.

Sanatate multa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Doamne ajuta!
Cami m-am cutremurat cand am citit ceea ce ai scris despre diagnosticul Petrei!Dumnezeu sa va intareasca si sa lumineze mintea medicilor pentru a rezolva aceasta problema a copiilor!Va doresc sanatate si Dumnezeu sa va ajute, sa va intareasca si sa va ocroteasca de orice intamplare rea!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele sunteti niste dragute!
va multumesc din suflet pt sustinere
ma bucur ca imi sunteti alaturi!
am nevoie de aceste simtiri!
stiti ca o mama stie sa ascunda multe si sa para bine langa copii ei, dar e f greu sa tii totul in tine
aici stiu ca am cum sa ma dezvalui si sa ma mai descatusez,
asa cum fiecare dintre noi o face in anumite momente

va urez si eu un post usor
si fara prea multe greseli
doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey_eyes27 spune:

Domne ajuta, fetelor!

Eu am trecut si de embriotransfer, dar mi-e tare teama ca nu vom reusi!
Stiu ca nu e bine sa fiu asa pesimista, dar nu ma pot abtine! Am niste usoare crampe si am impresia ca o sa-mi vina ciclul! Nu stiu ce fac pana vineri 22 martie cand aflam sigur!
Dintre cele care ati trecut prin asta, ati avut ceva simptome dupa embriotransfer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

honey_eyes27 nu-ti pot da un raspuns ca eu nu am facut asa ceva,dar pot sa ma rog pentru tine si sa-ti spun sa ai credinta si speranta ca totul va fi bine.
Fetelor va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jujuka spune:

Salutare fetele, nu am mai scris de ceva timp, nu mai aveam nici o veste sa va dau.........si cred ca acuma dupa 5 ani de zile s-a intamplat minunea. Am facut mai multe teste , toate cu 2 liniute, astazi am 10 zile de intarziere.Am spus ca pe sfarsitul saptamanii viitoare o sa ma duc la doctor, acuma consider ca este prea repede si poate nu se vede si sper din tot sufletul sa ne ajute Dumnezeu sa fie totul bine si va rog sa va rugati pentru noi.Nu imi vine sa cred ca testele au iesit pozitive si uite ca atumci cand te astepti mai putin atunci se intampla. O sa revin eu cu vesti dupa ce ma duc la doctor. Va pup si sa nu va pierdeti niciodata speranta si rugati-va mult lui Dumnezeu, doar el ne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Felicitari Jujuka sa-ti dea Dumnezeu o sarcina usoara si la termen si sa ai un copil sanatos.Te rog povesteste-ne mai multe ca asa de mult ma bucur cand aud ca dupa atatia ani de asteptari vine si ziua mult visata cu II.Eu astept de 6 ani si n-a fost sa fie nici luna asta,dar mai sper inca si incerc sa-mi schimb medicul si sa o iau de la capat cu analize..etc.Apropo am intrebat si la aspirante ,fetele din Iasi imi puteti da vreo informatie de Dr.Visan Valeria de la Spitalul Cuza Voda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Mai am o rugaminte imi puteti trece si mie in listuta de pe prima pagina(nr.187)religia Ortodoxa ca eu nu ma pricep si am citit intr-un mesaj ca ar folosi celor care duc listuta la biserici.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

felicitari jujuka!
sa ai un bebe sanatos, voios si mancacios!
hai ca s-a dat startul pe anul asta la bebei; Doamne ajuta!
o asteptam si pe honey cu vestea cea buna!
cami fruntea sus si sunt sigura ca lucrurile se rezolva treptat;
sanatate multa fetelor tale!
sunt sigura ca vor veni si vestile bune cat de curand;

Mergi la inceput