Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (81)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honey_eyes27 spune:

Doamne ajuta, fetelor!


Vin cu vesti fff bune!!!!! Dupa ce am scris pe forum ultima data, in seara aia am citit acatistul Sf Nectarie si mi-am pus toata nadejdea in el. Am hotarat ca in ziua urmatoare sa mai mergem la un medic sa mai cerem o parere....si surprizai se auzea inimioara!!!!! I-a prins-o mai greu, dar se auzea, iar luni i s-a auzit fff bine! Si dr a fost uimita, nu se astepta! Sf Nectarie chiar a facut o minune!!! Inca exista hematomul, dar nu s-a marit, semn ca va disparea!Nici vorba de sarcina molara! Sunt oficial !!!! e pe drum!!! Ne rugam in continuare sa fie bine. Maine mergem sa-mi iau si caietul de
Mulumesc tuturor pentru incurajari si rugaciuni! Post cu folos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Honey ma bucur mult pentru tine ca bebele este bine;eram sigura ca Dumnezeu nu te va lasa,chiar te-am pomenit in rugaciunile mele.Ai credinta in continuare ca Maicuta Domnului va fi alaturi de tine si te va proteja .
housepocket480 ma bucur mult ca ai mai intrat la noi,din pacate eu nu te pot ajuta ,dar poate fetele mai vechi cami_antonia sau ioanact au nr.de telefon al caciatoni.Daca vb cu ea salut-o din partea noastra si poate mai intrati sa ne spuneti ce mai faceti.
Maryella ma bucur ca ai putut participa la Sf.Maslu,eu nevrednica de cand m-am casatorit nu am fost niciodata la astfel de slujba ,ca la noi in oras se fac in fiecare vineri la ora 15 sau 17 si eu lucrez zilnic pana la ora 18 si nu reusesc sa merg ;dar asta e o scuza ca as fi putut sa ma duc in concediu dar avand in vedere ca nu eram f. evlavioasa ....Acum imi doresc f mult sa merg ca am auzit ca fac minuni aceste slujbe si o sa vad cum pot face sa ajung si eu.Iti multumim ca duci listuta noastra cu tine si cred ca ar fi bine sa se faca o strigare ca sunt fete de care nu mai stim nimic de o perioada f lunga si poate nu mai sunt aspirante si atunci trebuie trecute la mamici.Numele noastre de botez le poti lua din prima pagina dar eu totusi le scriu Petronela si Tiberiu-Nicolae religia ortodoxa.In legatura cu postul sunt de parere ca e mai bine sa te abtii de a zamisli in post chiar daca ai dezlegare si timpul te preseaza.Am citit in cartile pr.Cleopa si Arsenie Boca ca nu e bine sa zamislesti in post ca acesti copii pot avea probleme pe parcusul vietii.Si chiar daca spui ca varsta este o problema ,gandeste-te ca daca Dumnezeu vrea, o sa ti-i dea si dupa ce se termina postul.Chiar ieri am aflat de o cunostinta care are un baiat mare de 16 ani si se chinuia de mult sa-l faca pe al doilea si a ramas insarcinata la 42 de ani.Deci daca Dumnezeu vrea, o sa ne dea si noua indiferent de varsta pe care o avem.Parintele meu spune sa nu-mi pierd nadejdea ca Sara a nascut la batranete,mereu imi da exemple din Vechiul Testament asa ca trebuie sa avem si noi rabdare multa ca sa se faca voia Tatalui Ceresc.
Iertare daca v-am suparat cu ceva.
Va pup
Doamne ajuta si post usor in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Doamne ajuta fetelor!

Desi eu am scris in ultimul timp mai rar am incercat sa citesc ce ati scris.
honey_eyes27 ma bucur foarte mult pentru tine! Bunul Dumnezeu sa te ajute in continuare, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Cami imi pare rau pt mama ta ca este bolnava. Ne rugam pentru ea si pt fetite. Doamne ajuta sa fie bine.

housepocket480 ma bucur ca ai trecut pe aici. Ce mai faci? Doamne ajuta.

Maryella, raisa ma bucur ca scrieti. Sa va ajute bunul Dumnezeu sa aveti copii frumosi si sanatosi.

Numele aspirantelor sunt pe prima pagina. Cami multumim ca duci lista noastra sa fie citita. Eu nu am dus lista de foarte multa vreme spre rusinea mea. M-am gandit ca e foarte lunga si am tot amanat. Nu stiu daca reusesc sa fac lista si sa o duc si eu sa se citeasca dar as dori cele care doriti sa va trec si eu la pomelnic sa-mi trimiteti un pm cu numele vostru si al sotilor vostrii sau sa scrieti aici pe forum.
Sper ca nu am suparat pe cineva. Imi cer iertare daca v-am suparat.
Va multumesc celor care scrieti. Sper sa intru si eu mai des de acum inainte.

Mara te asteptam sa ne mai scrii cuvinte folositoare. Ce face fetita ta?

Va pup pe toate. Post usor in continuare si fara ispite prea mari.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryella77 spune:

sandaa stiu ca numle aspirantelor sunt pe prima pagina;
doar ca sunt f multe care nu au mai intrat de mult timp pe forum si nu stiu daca mai sunt in postura de aspirante;
mi-ar placea sa comunicam mai mult, sa facem schimb de impresii, sa pov despre ce am mai facut pt a ne atinge visul; cele care deja si-au indeplinit visul sa ne ajute cu sfaturi;
va doresc un post linistit in continuare si sa dea bunul Dumnezeu si Maica Domnului ca dupa post sa fim bineccuvantate cat mai mult sau chiar toate; de ce nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Scrisesem un mesaj saptamana trecuta...nu stiu ce am facut ca nu s-a postat.
Mai intai Honey...mult ma bucur pentru tine, bine ca ai mers sa ceri alta parere si nu te-ai grabit. Cu rugaciune si nadejde in Domnul totul va fi bine.
Histamina, ma bucur ca postezi. Mai spune-ne de tine, ce face Sebastian?
Cami, sanatate mamei.Domnul sa va intatreasca, sa va indrume si sa va daruiasca managaiere.
Mara

Va pe toate, de-abia astept intr-o luna-doua vesti bune.

Noi suntem bine, slava Domnului, mereu in graba, asteptam primavara care inca nu vrea sa vina pe la noi...sa scapam de hainele groase si sa ne bucuram de soare.
Stefan creste, e un copil vesel, cuminte si ascultator.
Sa aveti o zi frumoasa, cu soare si bucurie sufleteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna dimineata fetelor
LA MULTI ANI tuturor care azi isi sarbatoresc numele,fie ca Bunul Dumnezeu pentru rugaciunile Sf.Gheorghe sa va dea sanatate,bucurii si implinirea tuturor dorintelor.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Doamne ajuta,dragelor!

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sfantului Mucenic Gheorghe, sa va ocroteasca si sa va aline sufletele

Georgia

aveti mai jos Evanghelia zilei atat de frumos si cu folos spusa, preluata de pe http://www.dervent.ro/share-EvangheliaZilei.php

Sfantul Mare Mucenic GHEORGHE

Evanghelia de la Ioan (XV, 17-27; XVI, 1-2)

Zis-a Domnul ucenicilor Sai: „Aceasta va poruncesc: sa va iubiti unii pe altii! De va uraste pe voi lumea, sa stiti ca pe Mine mai inainte de voi M'a urat. Daca ati fi din lume, lumea ar iubi ce este-al ei; dar pentru ca nu sunteti din lume, ci Eu v'am ales pe voi din lume, de aceea va uraste lumea. Aduceti-va aminte de cuvantul pe care vi l-am spus: Nu este sluga mai mare decat stapanul ei. Daca M'au prigonit pe Mine, si pe voi va vor prigoni; daca au pazit cuvantul Meu, si pe al vostru il vor pazi. Dar pe toate acestea vi le vor face din pricina numelui Meu, pentru ca ei nu-L cunosc pe Cel ce M'a trimis. De n'as fi venit si nu le-as fi grait, pacat n'ar avea; dar acum ei nu au cuvant de dezvinovatire pentru pacatul lor. Cel ce Ma uraste pe Mine Il uraste pe Tatal Meu. De n'as fi facut intre ei lucruri pe care nimeni altul nu le-a facut, pacat n'ar avea; dar acum au si vazut si M'au urat – si pe Mine, si pe Tatal Meu, dar aceasta, pentru a se plini cuvantul scris in legea lor: M'au urat pe nedrept. Iar cand va veni Mangaietorul, pe Care Eu vi-L voi trimite de la Tatal, Duhul Adevarului, Cel ce din Tatal purcede, Acela va marturisi despre Mine. Dar si voi marturisiti, pentru ca de la'nceput sunteti cu Mine. Pe acestea vi le-am grait ca sa nu va poticniti. Va vor scoate din sinagogi; ba chiar vine ceasul cand tot cel ce va va ucide sa creada ca-I aduce inchinare lui Dumnezeu.“

Cami_antonia, cum se mai simte mama ta?
Sandaa, tatal tau cum mai este?
honey_eyes, ma bucur tare mult pt vestile bune de la dr., o sarcina cat mai usoara in continuare!

noi suntem bine, multumesc de intrebare, fluturasul merge la scoala, e f ascultatoare, si in fiecare zi simt cum Maica Domnului o are in paza si ii da ganduri bune si frumoase, este clar o minune de copil.

tuturor aspirantelor si mamicilor va ofer o imbratisare calda, un gand bun in rugaciune si un brat de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxinic spune:

Buna ziua , numele de botez este Roxana , imi doresc enorm sa particip si eu si sa ma apropii iar de Dumnezeu prin rugaciuni, deoarece posturi am mai tinut , dar rugaciuni nu am mai spus decat foarte rar si numai cand aveam nevoie.

Sunt mama unui baietel si imi doresc enorm de mult inca un copil, am avut 2 extrauterine in urma carora am ramas fara trompe, deci singura sansa de a ramane fiind Fiv.
Am facut 1Fiv nereusit( bani abia stransi) la Giulesti cu 2 blastocisti acum 3 saptamani,imi doresc sa fac un credit(pe plan financiar nu stau destul de bine) pentru a incepe al doilea FIV, dar as vrea sa-l fac la Medlife la dr.Albu Dragos,v-am urmarit si mi-am facut curaj sa-mi fac cont deoarece am nevoie de sustinere din partea celor care au trecut prin experienta asta si am nevoie si de sfatul vostru in legatura cu orice (doctor , spital, costuri).

Mergi la inceput