Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze de mart-apr 2013(16)!

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
arianna05
arianna05

219 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiarianna05 Adauga semn de carte la raspuns Trimite arianna05 un Mesaj Privat
Felicitari Casandralin pt bebe voinicel :)
Ramonika,m-am uitat si eu la tummy tub si mi se pare tare incomod pentru mamica in primul rand si apoi pt bebe...mi se pare o pozitie destul de incomoda.Noi avem cadita ergonomica,dar acum fiecare cumpara ce i se pare mai bun pt bebe.

28+cu Adelina Ioana
Mergi la inceput

casandralin

346 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite casandralin un Mesaj Privat
eu la fata am folosit o cadita din plastic - clasica. asezam fata pe mana mea, cu cotul in apa, ii sustineam ceafa si fiindca eram foarte aproape de fatzuca ei se distra grozav. acum am vazut niste cadite smechere care sustin pe bebe din ambele parti dar ce mi se pare incomod la ele este ca nu prea pot sa-l spal pe copil ci doar sa-l tin in apa ceea ce in martie cand se va naste al nostru nu prea e indicat chiar daca eu am in baie 20 de grade si in dormitor vreo 22. La fata in primele 6 zile nu i-am facut baie fiindca asa mi sa spus din maternitate- sa nu o spal pana nu ii cade bontul de la ombilic fiindca exista risc de infectie . Ideea era sa o sterg cu un tampon de vata inmuiat in spirt diluat cu apa cam 50/50. Asa am facut si dupa 5 zile i-a cazut bontul , nu a supurat si a fost totul ok.
Cred ca la baietel voi proceda la fel cel putin pana scapam de bont.

35 + Radu Tudor - AMR 4 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png
Mergi la inceput

cos_minutza

3825 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicos_minutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite cos_minutza un Mesaj Privat
Ramona tin pumni sa stea bebe cat mai mult la caldurica
Casandralin felicitari pt vestile buneCumnata-mea are cadita din aia si ia fost de folos
Arianna,Ramonika,Elena,felicitas si tututor multi

Cosmi 29+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare

"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput
violeta2013
violeta2013

39 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivioleta2013 Adauga semn de carte la raspuns
Buburuzelor, la ultimul control doctorul mi-a zis ca bebelusa mea are cordonul infasurat de doua ori in jurul gatului si, desi mi-a zis ca nu e un motiv de ingrijorare, recunosc ca am insomnii pe tema asta. Bebelusa mea si misca foarte mult in burtica, uneori am impresia ca imi tremura burtica, parca ar avea frisoane. Voua vi s-a intamplat asa ceva?
Mergi la inceput

Katy82

3148 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katy82 un Mesaj Privat
Neata! Eu bantui pe aici. Bebe a coborat si am nevoie la baie din ora in ora.
Violeta si eu simt exact ce descri tu, il simt uneori ca si cum ar tremura.

35+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png
Mergi la inceput
arianna05
arianna05

219 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiarianna05 Adauga semn de carte la raspuns Trimite arianna05 un Mesaj Privat
Buna Violeta,
Si eu o simt uneori de parca tremura dar cred ca e doar din cauza lichidului care se misca in acelasi timp cu ei si ne dau noua senzatia asta.

28+cu Adelina Ioana
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Buna fete dragi
Casandra felicitari pentru rezultate bune la eco. Cam atat avea si Robert cam la 34s si s-a nascut la 3200g asa ca bravo mami

Violetastai linistita sunt f rare cazurile in care se poate intampla ceva rau si din cate am citit intr-un articol dublacirculara nu afecteaza bb in burtica poate doar vei avea nesansa sa nasti natural daca ramane asa.

Feteor si eu simt ceva ca un tremurat dar sunt convinsa ca nu este un tremurat al buburuzei eu am interpretat-o ca o joaca cu manutele pentru ca mereu simt miscarea asta jos nu sus in burtica

Astazi la 18 am eco , sa imi tineti pumnii poate poate aflu si eu ca s-a ridicat placenta si ca s-a inchis iar colul... vise

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 32+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Violeta, inca mai e timp sa isi desfaca cordonul. La cursul Lamaze la care am fost, era o graviduta care a avut la fel dubla circulara (asta prin saptamana 30 cred). Ne-a povestit la unul din cursuri ca la urmatoarea ecografie nu mai era infasurat decat o data. Iar eu am avut circulara de cordon, iar in saptamana 32, la eco de morfologie, nu mai era decat cordon esarfa - adica nu infasurat complet, ci doar pe ceafa. Deci mai asteapta urmatoarele ecografii, oricum in burtica nu i se intampla nimic

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 33+
Mergi la inceput

liza79

624 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliza79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite liza79 un Mesaj Privat
Felicitari Casandralin pt vestile bune de la eco
Mara-i, succes, tinem pumnii sa fie bine.
Eu cadita mi-am luat din aceea clasica, simpla (de la Ikea). Cred ca ma descurc si asa

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 33+
Mergi la inceput

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Apropo de cadita, aceea simpla mie mi se pare mai practica, poti tine copilul in pozitia care iti vine tie mai bine plus ca de la 1 anisor eu lui Robert i-am facut baita in cadita lui dar pusa in cada din baieAm vazut la o prietena cadita dina aceea cu sezut si nu mai stiu ce si mie mi s-a parut micuta si incomoda si pentru mamica si pentru bb.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 32+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com