Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Buna dimineata dragelor!

Raportam si noi o noapte cam agitata. N-a facut temperatura dar s-a trezit pe la 2.30 apoi pe la 4 si la 6.30 cand a cerut lapticul. A ras un biberon de 200. N-a mai baut de mult atat. Apoi a adormit la loc si la 8.30 era fresh. Eu zombilici, ca sunt invatata sa doarma copilul toata noaptea . Mi-am facut o cafea mare si cat sta ea de vorba cu jucariile in patut am venit sa va salut.
Azi as fi vrut sa plec la parintii mei la Braila dar dupa noaptea in care nu m-am odihnit cum trebuie nu ma incumet la drum. Las pe maine. Ma bucur totusi ca n-au fost alte reactii la vaccin. Sper sa nu apara de acum incolo.

Carmen multumim de aprecieri. Esti o draguta!!! In privinta kg sa stii ca incerc sa le tin in frau, pentru ca sunt genul care daca manaca orice se depune imediat asa ca ma cam lupt cu ele. Mai am de gonit vreo 3 dar vreau sa incep sa merg la sala ca trebuie neaparat tonifiere. Acum nu stiu cum o sa-mi iasa asta dar ma gandesc la un plan de atac



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Stella ambele poze sunt ale tale, da, sa1 si sa2?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Da Mirabela, ambele sunt :-) Am vazut toti boboceii pe mail. Sunt supeerbi! Am facut si noi album (da, Matei chiar a facut pipi in fata preotului )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Stela, votat si eu !!! Multa bafta!!! Am vazut pozele cu scumpul Matei. Si tu ai o fata asa senina.

Vad ca au fost multi bobocei matinali. Cred ca a fost ceva in aer .

Am vazut si restul de bobocei frumosi.

Anaomaria ce dragute sunt fetitele tale si cum o iubeste cea mare pe surioara. Sa va traiasca!!!

Am vazut pi pingu mic de Kytana si m-a topit in poza aia in care e tot un ranjet. Cred ca zambetul unui copil poate topi orice. Nici nu zici ca e copilul de care zicea Kytana ca nu doarme si plange. Ma bucur ca s-au mai reglat lucrurile pentru voi.

Teo cam scancea de foame, i-am facut bibe si a mancat fix 20 ml si n-a mai vrut. Acum a adormit. Ultima masa a fost la 6.30 cand a mancat 200 ml dar totusi nu e cam mult timp fara laptic?Acum probabil se va trezi in jur de 11.30. Iar sunt in ceata.

Fetele care aveti fb va las si numele meu poate ne gasim si acolo - daniela balogh.

Sa aveti un week-end magic!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna dimineata fetelor,
noi am avut o noapte perfecta; adormit la 10, trezit la 3.30 si mancat 30 minute, apoi la 7.30 l-am luat cu mine in pat si a mai dormit 30 minute, apoi pana la 8.30 spalat, masaj, povestit si la 8.30 papa.Acum ii e f somn dar nu vrea sa doarma in patut, daca il iau in brate sau in pat cu mine adoarme instant. Nu stiu cum sa mai procedez sa doarma si el macar un somn ziua in patutul lui: i-akm facut intuneric, ii pun muzica in fundal, stau cu el si il tind e mana, e fff obosit si totusi nu adoarme acolo.

Stella - am votat si eu, succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrap83 spune:

Buna dimineata!

Noi am avut o noapte mai grea decat de obicei, puiul meu cred ca a avut colici din nou, dupa ce scapase de vreo luna incoace... Dar acum suntem mai bine

Carmen, multumesc de raspuns! Ia bine in greutate, in primele 2 sapt din luna a 4 a a luat 400 g. Am mai incercat si proba suptului din cand in cand dar nu e foarte concludenta, cred ca nu e nici cantarul meu foarte bun...

Stella, am votat si eu, tare frumoase pozele tale!!

Fetelor, va admir pt ca reusiti sa mai si gatiti, eu nu mai reusesc deloc, noroc cu mama si soacra

De cateva zile am inceput si eu sa fac ceva exercitii prin casa, asa cate 15 minute, poate poate mai dispare cate un kg

O zi minunata!


Alex, de pui Diana (15.10.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Stellutz, votat fata frumoasa! Succes!
Parca la sapt 19 citisem ca bebeii devin speriosi/rusinosi cu alte persoane. Si Maya daca e obosita mai ales, se sperie de zgomote, de stranut, tusit... Azi stateam cu ea in pat, ca am luat-o in dormitor sa nu-l deranjam pe tati care dormise cu noi si dimineata pe la 10 cand a venit si tati langa noi, de fiecare data cand vorbea cu ea incepea sa se miorlaie. Are si ea momente.
S-a culcat la 22.30 si la 6.30 era fresh!

Am mai reusit sa dormim 2 ore, una pe mine si una langa, dar cu tzitzi in gura.

Gabi, multumim de aprecieri.

Norma, eu nici nu ma stresez sa adoarma singura. O va face cand va fi pregatita. Ce rost are? Pana atunci ii ofer ce vrea ea: adormit in brate leganata si cu tzitzi in gura. Apoi daca nu am nimic de facut o las sa doarma pe mine, ca mi-e drag s-o simt asa, daca nu, o pun in pat sau in patut si mai fac cate ceva. Acum de ex am lasat-o in pat ca sa mananc si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivia noroc de tine ca m-ai luminat cu sarbatoarea de azi, am bagat si eu la spalat aseara pe la 20.30 vreo 2 masini, faza e ca erau urgente pt sot la serv si D la scoala. Azi am facut o prajitura cu ananas, reteta inventata de mine, in ult timp nu mai respect nici o reteta, le fac dupa neuronu' meu. Hihi si printu' meu s-a trezit la 5.30, ca niciodata.

Ana eu am avut multe probleme cu D cu burtik, tin minte de atunci ca scaunul sa fie de max 2 ore pt coprocultura iar pt parazitologic poate sa fie cu o zi inainte dar tinut la frigider.

Gabi salata de sfecla rosie o fac asa, coc sfecla la cuptor sau o fierb, o rad pe razatoarea mica, pun sare, ulei, otet/lamaie, hrean ras. Iese super buna si are mult fier, nu ne lipseste din casa.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Eu nu am gasit un umidificator bun si pun seara prosoape ude in apa cu sare si e ok. Vreau si eu sa iau unul, unde ati gasit si ce model?

A dormit bine dar m-a supt toata noaptea, ceea ce e f bine, ziua papa putin. Tot tuseste dimineata, ce sa va mai spun...

Stella a fost o faza si la noi cu speriatul, stai lini ca va trece. La noi a fost inaintea saltului mental de care spuneam dupa care a evoluat mult, cred ca a inceput sa realizeze ce-i cu strainii.

Revin ca s-a trezit.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

pupici la mamici!
ma bucur c-am apucat si eu sa scriu in casuta noua, acus era gata
sper ca sunteti bine si bebeii cuminti..
noi ne tot chinuim cu laptele, papa david si tzitzi si lp...doar ca habar n-am cat sa-i dau, din cauza ca nu stiu cat papa la san...azi de ex. a stat la san o bucata, apoi a-nceput sa chitzaie si nu mai vroia sanul, era nervos ca nu vine si pace...i-am facut lp, ca nu mai papase demult, am zis ca i-o fi foame si-l tin flamand..a papat doar jumate, vreo 60ml, a plans, s-a inecat...intr-un final a dat afara tot, de-a trebuit sa-l schimb complet...regurgita mult dupa lp, acuma regurgiteaza aproape la fiecare masa, lm sau lp..si eram happy ca de pe la revelion nu mai regurgitase deloc..
si nu face kk, azi e a treia zi fara...noi acuma suntem cu miniclismele si cu ceai de musetel...aveti vreo idee la ce sa mai apelez?
am vazut ca vorbeati de orele de culcat...e adevarat si la noi, daca se culca mai repede la 6 dimineata e fresh...mai repede insemnand 9-10...
sstellutz votat!
gagici si eu m-am inscris, mai demult, nu c-as fi oaresce miss, dar am primit un mail si cum aveam multe poze cu burtik le-am trimis..poate-mi dati si mie niste voturi, macar asa, sa nu fiu pe zero ..cg1 si cg2
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii%20editia%202&page=2

pupici


Mergi la inceput